Kandydaci POPiS-u za szczepieniami. Jaki będzie je promował i finansował tak jak Trzaskowski

Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski. / foto: PAP
Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski. / foto: PAP

Obaj najpopularniejsi obecnie kandydaci w walce o fotel prezydenta Warszawy deklarują poparcie dla przymusu szczepień. Patryk Jaki deklaruje promowanie szczepień i ich dofinansowanie, podobnie jak Rafał Trzaskowski.

Już mówiłem wielokrotnie, że jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, to będę promował szczepienia i będę również przeznaczał środki z budżetu miasta na prewencyjne szczepienia – powiedział Patryk Jaki.

Wiceministra zapytano także o to, jak zagłosuje w przypadku pracy nad obywatelskim projektem zakładającym zniesienie obowiązku szczepień dzieci. – Zobaczymy jakie są założenia tego projektu, ja go jeszcze nie widziałem – przyznał Jaki.

Podobne stanowisko wyraża Rafał Trzaskowski, choć on sam twierdzi, że są jakieś różnice. – Nasza filozofia różni się od filozofii konkurentów. Chcemy naprawdę wspierać warszawiaków w tej sprawie. Chcemy, żeby choroby zakaźne nie rozprzestrzeniały się zarówno w Warszawie, jak i całej Polsce – mówił Rafał Trzaskowski.

Będziemy kontynuowali wszystkie programy, które już zostały zainicjowane, czyli przede wszystkim szczepienia przeciwko grypie. W tej chwili mamy taki program dla seniorów i chcemy go rozszerzyć na dzieci i kobiety w ciąży – deklarował. Zapewnił również wsparcie dla szczepionek „6w1” dla dzieci. – To są szczepionki, z których warszawiacy bardzo często korzystają, a nie są wspierane przez NFZ. Zobowiązuję się do tego, że miasto stołeczne Warszawa będzie do takich szczepionek dopłaca – zapowiedział Trzaskowski.

Źródła: radiomaryja.pl/tvn24.pl

13 KOMENTARZE

 1. Niedawno PO i PiS zgodnie zagłosowały za wprowadzeniem PRZYMUSU szczepień. Między obowiązkowymi i przymusowymi szczepieniami jest taka różnica że za nie wypełnienie obowiązku się karze a przymusowe szczepienia polegają na doprowadzeniu i zaszczepieniu wbrew woli – jak bydło. Tak żydowski kartel farmaceutyczny kontunuuje badania medyczne na tubylczej mniej wartościowej ludności.

 2. nic tylko im wpakowac te szczepiony i ich bachorom w mozgownice , a przy tym uszy zatkac, by nie wyplywalo i zobaczylibysmy, czy to funkcjonuje.

 3. W tym momencie Jaki stracił moje poparcie. Zięba zyskał tylko wielka szkoda że nie startuje. Jednak to prawda że PIS=PO

 4. Co o inteligencji Warszawiakow musza myslec spindoktorzy popisu jezeli takiego Flipa I Flapa strecza na prezydenta. Nie tylko bez obawy kompromitacji ale wrecz z nadzieja na zwyciestwo. Kryptokomunistyczny oligopol.

 5. Taka deklaracja daje do myślenia. Czyżby padła obietnica przepływu dużej gotówki od sekty farmaceutycznej?
  „Chcemy, żeby choroby zakaźne nie rozprzestrzeniały się”…
  A czy ta napływowa ludność zalewająca nasz kraj jest badana pod kątem chorób zakaźnych i ew. szczepiona?
  Kandydaci wręcz prześcigają się w pomysłach, jak „zadbać” o Polaków.
  Program dla seniorów – refundowany przez NFZ zastrzyk z fenolu.
  Program dla kobiet w ciąży – szczepionka przeciwko czemuś tam, raz w miesiącu, od poczęcia do końca ciąży, z nadzieją, że poroni albo w najlepszym wypadku urodzi kretyna.
  Program dla dzieci – szczepionka 20 w 1, a co, jak dbać to porządnie.
  I wszystko okraszone górnolotnymi hasłami dla dobra narodu.
  Jak bardzo jeszcze można się zeszmacić.
  Rządzą nami ludzie zdeprawowani, pozbawieni skrupułów, zachłanni i zwyczajnie tępi. A dlatego traktują nas tak podle, bo oceniają nas według własnych prymitywnych kategorii.

  • A kto nie jest zdeprawowany? KGBowiec Putin? Chińscy komuniści? A może Kim z Korei Północnej?

 6. czaskowski ty jaki i reszta jedanych żydów zaszczep się sam daunie jebany, wodzialem jak zdrowy noworodek, zmarł po szczepiace, poeliegniarki z lekarzami rozerwali go na strzępy, kto co z niego sprzeda, to było w szpitalu, jaralem wtedy szluge w ukryciu. Matce powiedzieli że umar i został skremowany, biedna nie mogła w to uwierzyć, skoro pare godzin wczesniej płakał w jej ramionach. Ten „szpital” miał potem kilka alarmów bombowych. A za jakiś czas zostaną zabici ci mordercy. Pozdrawiam czule

Comments are closed.