Kukiz u Olejnik: „Według konstytucji, I prezesem SN jest Małgorzata Gersdorf”

Paweł Kukiz. / fot. PAP/Jakub Kamiński
Paweł Kukiz. / fot. PAP/Jakub Kamiński

Lider Kukiz’15 w programie „Kropka nad i” odniósł się do bieżącej sytuacji politycznej w kraju. Z Moniką Olejnik rozmawiał o kampanii samorządowej oraz reformie wymiaru sprawiedliwości. Bronił także prezesa Sądu Najwyższego.

Przypomnijmy, że od środy funkcję I prezesa Sądu Najwyższego ma objąć sędzia Dariusz Zawistowski. O decyzji prezydenta poinformował Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Andrzeja Dudy.

„Według Konstytucji prezesem SN jest pani Gerdsorf” – stwierdził Paweł Kukiz na antenie TVN24. Jego zdaniem, wskazanie na I prezesa sędziego Dariusza Zawistowskiego to „naruszenie Konstytucji”.

Według lidera Kukiz’15, zmiany dot. wprowadzenia zasady przechodzenia w stan spoczynku sędziów po 65. roku życia, to walka polityczna.

Monika Olejnik zapytała Pawła Kukiza także o jesienne wybory samorządowe. Parlamentarzysta ocenił, że media nie są obiektywne w relacjonowaniu kampanii wyborczej.

„Tak media prywatne, jak i media publiczne ewidentnie założyły na Jakubiaka szlaban. Niech mi pani powie, kiedy były jakieś relacje z konferencji prasowych Jakubiaka i ile razy TVN wysłał swoich ludzi po to, żeby relacjonować” – stwierdził muzyk.

Źródło: TVN24

13 KOMENTARZE

  • A do tego Wielki Prawodawca.
   Mojżesz przy nim to taki mały pikuś zaś twórcy prawa rzymskiego wręcz nie istnieją, bo się wstydzą swojej małości, przy Pawle I Prawodawcy.

 1. Żaba, śmiałem się, jak mówiono, że debile popierają Korwina. Jednym swoim wpisem to potwierdziłeś(-aś).

  • Moje wpisy mają potwierdzającą moc, jak widać. Być debilem dla debila to nobilitacja. Dzięki.

 2. Spokojnie. PiS przehandlował temat sądownictwa z Brukselą za ciapatych uchodźców, których tu napuszcza żeby eksterminować rdzennych Polaków. Więc pies z kulawą nogą się Gersdorfową nie zainteresuje.

 3. Jeżeli zwykły pracownik po 65 roku jest wypierdalany na emeryturę, to sędziowie i inne oszołomy też powinni…
  Przestań panie Kukiz bronić ,,roztargnionych”

 4. Na naszych oczach Kukiz z wojującego antysystemowca przedzierzga się w płomiennego obrońcę systemu , zgodnie z mądrością etapu. Pewnie ci , którzy głosowali na Kukiza czują sie trochę dziwnie

 5. Drogi Wiesławie, prózny ambaras
  właśnie czytajac Norwida
  świetną maksymem u niego znalazł: Gdy źle się dzieje, bij Zyda!

  Jak ci się przykrą wyda ta rada
  choćby ze względu na Zochę
  gdy dobro partii tego wymaga musisz przełamać się trochę.

  (Szpotański)

 6. PAN PAWEL REPREZENTUJE KLASYCZNĄ KATOLICKA NIJAKOSC ,JAK TO MÓWIĄ PANU BOGU ŚWIECZKĘ….

Comments are closed.