Piwo na krakowskim Starym Rynku? Śpiesz się! Prohibicja nadchodzi

Krakowski Rynek. Fot. PAP
Krakowski Rynek. Fot. PAP

Na terenie Starego Miasta i Kazimierza w Krakowie już wkrótce nie będzie można kupić alkoholu w sklepach między godziną 22 a 6 rano. Na takie ograniczenie zgodzili się radni. Zacznie ono obowiązywać 3 stycznia.

Projekt uchwały w tej sprawie wnieśli pod obrady Rady Miasta Krakowa radni Dzielnicy I, argumentując, że prowadzenie nieograniczonej czasowo sprzedaży alkoholu negatywnie wpływa na bezpieczeństwo, a na działalność całodobowych sklepów skarżą się mieszkańcy.

„Mieszkańcy od lat zwracali się do Rady Dzielnicy I, że mają problem z osobami, które wędrują między jednym a drugim pubem, w międzyczasie zaopatrują się w sklepach w alkohol i spożywają go w miejscach publicznych. Powoduje to hałas, osoby te zostawiają za sobą nieporządek” – mówił w środę dziennikarzom przewodniczący Dzielnicy I Stare Miasto Tomasz Daros.

„Nie decydujemy o godzinach, w jakich mają być otwarte sklepy. Alkohol nie jest artykułem pierwszej potrzeby, żeby musiał być sprzedawany 24 godziny na dobę” – powiedziała Agata Tatara z klubu PiS.

źródło: PAP / NCzas.com

11 KOMENTARZE

 1. Dziadu DZIENNIKARSKI NIE TRAKTUJ LUDZI JAK PATOLI. „SPIESZ SIE” Polaku po alkohol do sklepu żalosne…dymać cie pato dziennikarzu.

  • dymaj się pato chamie.wstydź się swojego chamstwa, a ty jesteś jeszcze z niego dumny

   • No i huj miał rację, tytuł jest szczytem chamstwa…
    a komentarzy i tak tu innych nie ma to po co komentować

 2. Czekam na zakaz sprzedaży alkoholu na. terenie całego kraju przed godziną 13-tą.

 3. Piwo to marihuana wsrod alkoholi i nigdy nie powinno byc stawiane na rowni z wodka, winem, koniakiem i cala reszta ktora dla mnie to jeden chuj bo ludzie sa po tym agresywni.

 4. Na Starowiślnej i Miodowej (Kazimierz) są fajne sklepy z kraftami … :/ trzeba będzie robić zapasy, jak w sobote … ja pierdole …

Comments are closed.