Rosyjska superbroń użyta na Wostok-2018. MON dumne: „Pełna skuteczność”

Rosyjskie bombowce TU-95MS przeprowadziły udany ostrzał z użyciem pocisków manewrujących – chwali się resort obrony Federacji Rosyjskiej. To pierwszy, oficjalnie potwierdzony, udany ostrzał celów naziemnych przy użyciu rakiet dalekiego zasięgu.

Bombowce Tu-95MS ćwiczyły ostrzał z wysokości powyżej 5 tysięcy metrów. Startowały z lotniska na rosyjskim Dalekim Wschodzie znajdującego się ponad 2 tysiące kilometrów od poligonu.

Asystowały im myśliwce wielozadaniowe Su-355. Resort obrony Rosji poinformował również, że maszyny przeprowadziły tankowanie w powietrzu od samolotów Ił-78.

Według oficjalnych komunikatów, drugi dzień manewrów służył sprawdzeniu możliwości zaawansowanych systemów przeciwrakietowych i przeciwlotniczych S-400. Ćwiczenia zakładały odpieranie zmasowanego ataku dokonanego z powietrza przez umownego przeciwnika.

„Ten element manewrów został wykonany z pełną skutecznością” – zapewnił płk Siergiej Kuriszkin z wojsk powietrzno-kosmicznych rosyjskiej armii.

Manewry Wostok-2018 (Wschód-2018), zapowiadane jako największe od 1981 roku, trwają na poligonach Dalekiego Wschodu i Syberii Wschodniej. Biorą w nich udział oddziały sił zbrojnych Chin i armii Mongolii.

Zakończą się 17 września. W czwartek manewry obserwować będzie prezydent Rosji Władimir Putin.

źródło: PAP / Wolność24.pl

7 KOMENTARZE

 1. Zamiast rozdawać pieniądze w około (programy+, pomoc UA, i innym nacjom) to należy kupować sprzęt wojskowy, już, teraz, bowiem za chwilę może być za późno, i rozwijać polski przemysł na cele armii.
  A Polacy słyszą tylko zapowiedzi zakupów i ciągłe rozmowy na temat kategorii sprzętu.
  Jesteśmy państwem frontowym, w około mamy wrogów, Niemcy, Ukraina, Rosja, Izrael to i należy skupić się na tym co ważne dla Polski, a nie biadolić na to, co robią inni, jak choćby Rosja.
  W Rosji każdy uczeń potrafi rozłożyć i złożyć kilaka rodzajów broni.
  Zobacz, jak to jest ze szkoleniem wojskowym młodzieży w Izraelu.
  Nasza młodzież gra w paletki na WF-ie lub jest zwolniona z zajęć szkolnych.
  Skandal. Gdzie tu jest odpowiedzialność za Państwo, patriotyzm. PiS nas okłamuje nie tylko w sprawie aborcji, emigracji, lecz również w sprawach bezpieczeństwa Państwa. WOT nie załatwia sprawy. Każdy Polak powinien być przeszkolony pod względem wojskowym i powinien umieć posługiwać się bronią.
  Złego człowieka z bronią może zatrzymać tylko dobry człowiek z bronią!

  • jak narazie wola Polacy transportowac rozwalcowana blache i stalowe bloki do Niemiec, a aluminium do niemieckich dicountow ,zapakowane fajnie w roleczki pozbywajac sie przy tym surowcow, ktorych w odpowiednim momencie bedzie brakowac na rynku,a sasiedzi nie odsprzedaja nam ani grama.

 2. Na Dalekim Wschodzie nikt ruskich nie podpatrzy, więc mogą sobie opowiadać cuda o swoich genialnych wynalazkach.

 3. pierdu pierdu, oni zawsze same sukcesy odnosza, klamstwa i tyle, bujda na resorach, kto jest w stanie to potwierdzic ? NIKT

Comments are closed.