Ruch S.A. tonie w długach, a prezes Chalupec wyciąga 350 tysięcy miesięcznie.

Kiosk
Kiosk "Ruch". / fot. Wikipedia

Czytelnicy wielu polskich gazet, niezależnie od prezentowanych przez nie poglądów mają poważny problem. Wszystko przez upadek, jednego z głównych kolporterów, czyli Ruchu S.A.. Upadek spółki nie przeszkadzał jednak w tym, by jej prezes jeszcze do niedawna zarabiał 350 tysięcy złotych miesięcznie.

Sytuacja finansowa Ruch S.A. jest katastrofalna, jednak jeszcze do niedawna prezes pobierał pensję w wysokości 350 tysięcy złotych miesięcznie. Jak podaje „Super Express” prowadzona od 2010 roku restrukturyzacja firmy nie przyniosła pożądanego efektu.

Jeszcze do niedawna prezes spółki, Igor Chalupec, zarabiał 350 tysięcy złotych w upadającej firmie. Rzecznik przedsiębiorstwa tak komentuje opisaną przez „SE” sprawę:

„RUCH S.A. jest obecnie w procesie przyśpieszonego postępowania układowego („PPU”) w celu zawarcia układu częściowego z największymi Wydawcami – wierzycielami Spółki. Ze względu na otwarte „PPU” oraz trwające rozmowy z Wydawcami, nie komentujemy obecnej sytuacji finansowej RUCH S.A. Na obecnym etapie Spółka koncentruje się na wypracowaniu planu restrukturyzacyjnego i rozmowach z Wydawcami. Natomiast w pozostałych obszarach Spółka kontynuuje działania na dotychczasowych zasadach”.

6 KOMENTARZE

  1. to prywatne przedsiębiorstwo, prezes może zarabiać ile chce, co was to obchodzi, pieprzone komuchy, załóżcie własną firmę zajmującą się dystrybucją prasy, ale pod wodzą pana redaktora naczelnik Tomasza S. pewnie daleko by nie zajechała ?

    • pewnie że może zarabiać ile chce, ALE ZA ZAROBIONE PIENIĄDZE A NIE PRZYWŁASZCZONE W TYM PRZYPADKU OD WYDAWCÓW!!! Kumasz pus taku

  2. Tak tylko pytam : a gdzie tak prężnie działające Związki Zawodowe np.”S” w RUCH S.A. czy widziały i słyszały jak firma upada,jak kioski znikają z ulic i powierzchni handlowych.Co ZZ zrobiły w sprawach pracowniczych? Czy Układ Zbiorowy zapewni ludziom w razie upadłości jakieś godziwe pieniądze?

  3. a ten Chałupiec to cokolwiek umie czy to tylko kolejny polityczny pasożyt od niszczenia czegokolowiek w imię własnego interesu?

    350tys miesięcznie.. mało.

Comments are closed.