Sośnierz ostrzega przed ACTA 2! UE chce wprowadzić cenzurę Internetu. „A poza tym uważam, że…” [VIDEO]

Dobromir Sośnierz i
Dobromir Sośnierz i "Stop Acta 2". / fot. Multimedia Centre European Parliament/YouTube

Już dzisiaj kluczowe dla przyszłości Internetu głosowanie nad dyrektywą „w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym”, za którym lobbują m.in. stowarzyszenia zrzeszające artystów polskich. To drugie podejście do przegłosowania tzw. ACTA 2, po tym jak za pierwszym razem prawo zostało odrzucone minimalną większością głosów.

Głos w sprawie głosowania nad ACTA 2 zabrał wczoraj europoseł Wolności Dobromir Sośnierz. Powinniśmy sobie zadać na wstępie pytanie: czy mamy na świecie za mało filmów, czy tworzy się za mało muzyki? Czy ludzie garną się do przemysłu rozrywkowego czy z niego uciekają? Czyny mówią więcej niż słowa – zaczął Sośnierz.

Jak zapytamy jakiejkolwiek grupy to uzyskamy odpowiedź, że powinni zarabiać więcej, że niedobry świat korzysta z ich ciężkiej pracy i nie wynagradza ich należycie. Najwyraźniej korzyści dla artystów z ogłaszania się na YouTube są dla nich większe niż straty, zyskują popularność, którą potem mogą wykorzystać w inny sposób – dodawał Europoseł.

Swoje wystąpienie zakończył dobrze znanym powiedzeniem, tyle że w nieco innej formie. A poza tym uważam, że pan Tajani powinien podać się do dymisji – zakończył. To nawiązanie do skandalicznych słów przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, który stwierdził, że nie ma zamiaru respektować wyroków unijnego trybunału i nie pozwoli w PE na wypowiedzi, z którymi się nie zgadza.

Jakie zagrożenia niesie ze sobą unijna dyrektywa? Dobrze wyjaśnia to stanowisko wikipedystów ws. głosowanej ustawy ACTA 2:

„Jeżeli (…) proponowana dyrektywa zostanie przyjęta w brzmieniu zaakceptowanym przez komisję JURI, otwartość Internetu będzie poważnie zagrożona.”

„Aktualna treść dyrektywy nie aktualizuje prawa autorskiego w Europie i nie promuje uczestnictwa w społeczeństwie obywatelskim, a zagraża wolności online i tworzy przeszkody w dostępie do sieci. (…) Nowe prawo może prowadzić nawet do tego, że filtry i restrykcje uniemożliwią poszukiwania artykułów w wyszukiwarkach internetowych.”

„Przeciw propozycji już zdecydowanie sprzeciwiło się ponad 70 programistów, w tym także twórca sieci, Tim Berners-Lee, 169 naukowców i badaczy, 145 organizacji zajmujących się prawami człowieka.”

nczas.com

31 KOMENTARZE

 1. JESTEM MĄDRYM CZŁOWIEKIEM I SRAM NA INTERNET.CIESZYŁBY MNIE WIDOK ZESRANYCH ŁEBKÓW KTORZY IDĄC CHODNIKIEM NIE MOGLIBY SIE WPATRYWAC W SMARTFONY.RADOWAŁBYM SIĘ WIDZĄC TE WSZYSTKIE DZIUNIE KTÓRE CZATUJĄ CALE ZYCIE NA PORTALACH JAK POSRANE MUSIALYBY WROCIC DO REALU.
  BOŻE ZNISZCZ INTERNET.

  • Internet to narzędzie wolnego świata !
   Mądry człowiek potrzebuje internetu aby mógł uczyć mądrości innego człowieka.

   • z tego co napisales to moze sprawdza sie w rzeczywistosci tylko 10-15%, reszta to sprawy kryminalne, albo na pograniczu tego.

  • Lgbt, tolerancje ( od lacinskiego : znoszenie ) macie I mieliscie. Jezeli do szczescia potrzebujecie akceptacji I podziwu ,u normalnych ludzi ich nie znajdziecie.

 2. Internet musi byc „ocenzurowany”, w taki sam sposob jak tzw. real.
  Moralnosc, prawo, dobre wychowanie, strach itd. Jesli tego nie ma to szerzy sie patologia, czego najlepszym przykladem jest to forum.
  Normy spoleczne musz byc obecne w naszym zyciu i nie nalezy ich nazywac cenzurą.

 3. Lewactwo masońskie chce założyć kaganiec na mówienie prawdy.
  Ocenzurowany internet to zamordyzm lewaków i żydów.

  • Nie lewactwo tylko kazdy rozsadnie myslacy czlowiek chce norm umozliwiajacych wspolzycie. Tacy jak Ty synnimują slowo wolnosc z okresleniem „wolna amerykanka” czyli wszystkie chwyty dozwolone.
   A najsmieszniejsze jest to, ze podobnie jak ojcowie zalozyciele USA chcecie tej wolnosci dla siebie , ale nie dla innych. Wyraznie to widac na tym forum, gdzie te same osoby ktore pierdola o wolnosci krzycza zeby ” zamknac gebe trolowi” zwanemu Ala Wilk. No to jak to jest z ta „wasza wolnoscia” ?

 4. Widzę, ze jakaś grupa opiniujących reprezentująca trend „komuno wróć” zdenerwowała się wystąpieniem europosła Sośnierza. Brawo dla p. Sośnierza, za obronę dostępności do internetu dla wszystkich …

  • to jedynie trolle obcych służb specjalnych starające się siać zamęt w głowach Polaków, działać na rozbicie w Narodzie, jak i cd. roszczeń bezspadkowych przemysłu holokastu

 5. Cenzura w UE zła, cenzura w Rosji i Chinach dobra.
  Prawiczki nienawidzą UE a uwielbiają KGBowa Putina i chińskich komunistów.

  • @ala wilk
   Coś Ci się pokręciło w główce, Izrael jest przyjacielem Rosji, wasz KGB-owiec Natanjahu co dwa miesiące lata do centrali do KGB-owca Putina, macie w Izraelu rosyjskojęzyczny Kneset, KGB=MOSAD te same metody eliminacji sąsiadów, jesteście stworzeni do stalinizmu jak i komunizmu w tej wynaturzonej postaci, co udowodniliście w Polsce w stalinowskich katowniach jako kolaboranci sowieccy.
   A wszystko znajdziesz na YT, wpisz ” żydokomuna „.

   • to nie jest „główka”!!!!kiedyś „ala” nieopatrznie podała swojego maila jednemu z komentatorów, a ten obczaił „ją” na Naszej Klasie. Jego oczom ukazał się lekko psychopatyczny, łysiejący, podtatusiały 50-parolatek.

 6. Ocenzurowana w internecie powinna zostać PORNOGRAFIA bowiem jest to lewackie narzędzie do niszczenie zdrowej tkanki naszych rodzin poprzez wyrywanie dzieci od rodziców i kierowanie ich w łapy zboków lewackich i ludzi pochodzących z krajów kultury pedofilii i gwałtu.
  Degrengolada ma za zadanie zniszczyć chrześcijańskie rodziny, chrześcijańskie narody, Kościół Katolicki, i wpisuje się w żydowska walkę przeciw Jezusowi Chrystusowi.
  Taka degrengoladą łatwo się rządzi i wykorzystuje społecznie.

 7. Widzę, że banda trolli nie próżnuje i kwiczy, aby cenzurować internet, moderacjo pousuwaj komentarze tych prowokatorów. Jak tak chcą cenzury to po pierwsze nie wypowiadają się an tym portalu, bo mimo, ze korwinistą nie jestem to jednak to nie jest miejsce na promowanie totalitaryzmu,a jak ktoś chce cenzury to niech spada do Korei północnej.

 8. Klasyk eurokołchozu … jeśli nie udało się przepchać w pierwszym głosowaniu, to będą głosować do skutku …

 9. Niech ktoś zrobi wtyczkę do przegladarki albo napisze i udostępni script aby dosować te komunistyczno/lewacko-zydowskie kur€y z UErr (republik radzieckich)

 10. mam nadzieję że ten kołchoz lewacki eu się rozpadnie szybciej niż później

Comments are closed.