„Świętują” zamachy z 11 września. Al-Kaida wzywa muzułmanów do ataków terrorystycznych na USA

Al-Kaida działa i wzywa swoich wyznawców do nowych ataków terrorystycznych na USA. / fot. Twitter
Al-Kaida działa i wzywa swoich wyznawców do nowych ataków terrorystycznych na USA. / fot. Twitter

Al-Kaida wciąż działa i wzywa swoich wyznawców do nowych ataków terrorystycznych na USA. Przywódca Al-Kaidy Ayman al-Zawahiri wykorzystał rocznicę 11 września i wezwał wszystkich muzułmanów do walki ze Stanami Zjednoczonymi.

Ayman al-Zawahiri wezwał muzułmanów na całym świecie do prowadzenia wojny przeciwko „amerykańskiemu diabłu”, który ma uchodzić za religijnego wroga islamu.

Przywódca terrorystów, stwierdził, że przeniesienia przez administrację Trumpa swojej ambasady w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy jest niepodważalnym dowodem, że USA są wrogiem muzułmanów i Islamu.

Wezwanie Al-Zawahiriego do wznowienia ataków nastąpiło w 30-minutowym wideo wydanym w 17 rocznicę ataków z 11 września , w wyniku których zginęło prawie 3000 osób.

Transkrypcja tego klipu została wydana przez grupę z siedzibą w Waszyngtonie, która monitoruje materiały medialne bojowników na całym świecie.

W materiale filmowym al-Zawahiri mówi: „Ameryka (jest) jest największym wrogiem muzułmanów i Islamu … mimo wyznawanej sekularyzacji”.

Wymienił 14 dyrektyw, aby walczyć ze Stanami Zjednoczonymi, w tym apel o jedność muzułmańską i dżihadystów, aby zewrzeć szeregi z „amerykańskim diabłem”.

Źródło: Mirror

4 KOMENTARZE

  1. Al Kaida to wytwor sprytu CIA. Wiec niech sie chlopaki teraz martwia.

  2. I niby czym oni różnią się od lewackich nazistów i komunistów?

Comments are closed.