To on ma odpowiadać za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wybitny ekspert od geopolityki

Dr Jacek Bartosiak. Foto: Basia Kulpa/Stowarzyszenie KoLiber
Dr Jacek Bartosiak. Foto: Basia Kulpa/Stowarzyszenie KoLiber

Money.pl podaje, że Szefem spółki celowej, która ma zbudować Centralny Port Komunikacyjny, zostanie prawdopodobnie dr Jacek Bartosiak. Informacja o wyborze zarządu spółki ma zostać oficjalnie ogłoszona w środę. Sam zainteresowany nie potwierdza na razie tych informacji. Ale też im nie zaprzecza.

Dr Jacek Bartosiak to wybitny ekspert z dziedziny geopolityki. Napisał na ten temat wiele artykułów i książek, często jest zapraszany do telewizyjnych i radiowych programów, by ukazywać widzom jakie interesy stoją za działaniami podejmowanymi przez różne kraje. Działa w The Potomac Foundation oraz w Fundacji Pułaskiego, gdzie zajmuje się geostrategią, bezpieczeństwem oraz konfliktami zbrojnymi, w tym planowaniem przyszłego pola walki. Dr Jacek Bartosiak jest też członkiem zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. CPK.

Trudno nie odnieść jednak wrażenia, że niemal jak za czasów PRL, zostanie „rzucony przez PiS na odcinek budowy CPK”. Logika podpowiada, że takie stanowisko powinien objąć ktoś z doświadczeniem przy dużych projektach infrastrukturalnych, lotnictwie i transporcie, czy po prostu sprawny menedżer umiejący zarządzać dużymi zespołami ludzkimi. Niestety w przypadku tej kandydatury próżno szukać w życiorysie takich pozycji. To trochę tak jakby dyrygentem orkiestry symfonicznej miał zostać światowej sławy malarz.

Rząd PiS zapowiedział budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego między Warszawą a Łodzią. Doprowadzić ma do tego specjalnie utworzona spółka celowa. Pod koniec kwietnia Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Nowe lotnisko, usytuowane między Łodzią a Warszawą, ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. Po pierwszym etapie budowy ma obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet ok. 100 mln. Lotnisko ma powstać na ok. 3 000 ha gruntów. Do końca 2019 r. mają trwać prace przygotowawcze, a sam port ma być budowany przez kolejne 8 lat, czyli do końca 2027 r.

24 KOMENTARZE

 1. Prawnik wybuduje gigantyczny port – już to widzę.
  Nawet Niemcy mają z takim czymś w Berlinie problemy.

 2. Najlepsza kandydatura. Skoro napisaliście, że zajmuje się planowaniem pola walki, to mamy tu rozwiązanie zagadki.

 3. Jesli taki jest on ^wybitny^ jak reszta geopolitycznych tytanow Dobrej Zmiany (z Targalskim Jerzym , doktorem , ksywa ^Kermit^ <na czele ) , to spokojna glowa.< nic z tego misia ( tj. CPL ) nie bedzie !

  BTW <CPL nie przypadkiem ma miec pasy startowe o dlugosci 4 km.
  BTW2 < Zapewne racje ma Pan Grzegorz Braun , ktory twierdzi iz prawdziwym celem budowy tego chochola jest ukrycie pod nim izraelskich instalacji militarnych.

   • Nie dziwie mu sie.
    Bo jest KOGO wachac w panstwie takim jak Polin <Obszar Wisly !
    W panstwie w ktorym 34 letni gnoj , sierzant sztabowy Joony Daniels dyryguje ^polskim^ rzadem , a ten skacze przed nim z galezi na galaz , w panstwie gdzie parchy robia CO CHCA , a panoszenie sie upiornych kreatur a^la Szewach Weiss nikogo juz nie dziwi <w takim panstwie czujnosc wobec izraelskiej agendy musi byc szczegolnie wazna…

    • My Żydzi rządzimy światem. Dobrze, polaczki, że wreszcie to zaczynacie rozumieć. hehehe

     • Dziwni są ci pejsaci sami pchają się pod topór. Już raz germanie prawie ich nie przenieśli do lepszego świata w całości. Mądre to nie jest. Pejsatych historia nic nie nauczyła.

     • A wasza przeciętna żydowska kurwa ma tyle „inteligencji” żeby wsiąść do bydlęcego wagonu i się zesrać.

 4. Zlali hub kolejowy dla chińczyków i nie budują elektrowni atomowej. A budują gigant lotnisko .
  Podnoszą podatki i importują Azjatów!

  PiS is dead!

 5. Drodzy Rodacy, plan co do Polski – na dziś – wygląda mniej więcej tak:
  1. Bank Morgana jest powoływany w Polsce do rozliczenia i nadzorowania na miejscu tych 3 bilionów zł wyciągniętych po bandycku – pod lufami amerykańskiej brygady pancernej – poprzez Akt 447.
  2. Do tego, komplementarnie, to gigantyczne lotnisko które posłuży zapewne do ewakuacji milionów żydów w pewnym krytycznym momencie (patrz operaja „Most” z lat 1990-92).
  3. Centrala Mossadu „na całą Europę” ma być pod tym lotniskiem (o czym mówił wielokrotnie p. Grzegorz Braun jak też inni i co by się pokrywało z zydowskim zamiłowaniem do piwnic).
  4. US Army zostaje ściągnięta odpowiednio wcześniej (żeby nie budzić podejrzeń) do zabezpieczenia całej operacji na miejscu, tak aby nie było żadnych przeszkód od Polaków, jak już się już zorientują „w cziom dzieło”.
  Zdaje się, że sytuacja jest bardziej zaawansowana niż mówi pan Stanisław Michalkiewicz. Pan Grzegorz Braun naświetla to bardziej wnikliwie i dalekosiężnie a Tuwim to przewidział 100 lat temu (jak mawia p. Michalkiewicz). Miłośnik Związku Radzieckiego Julian Tuwim to przewidział.

  BANK – Julian Tuwim

  Jak czarne włochate kulki
  Po banku toczą się srulki.
  Skaczą, skaczą nad biurkiem,
  targuje się srulek ze srulkiem.
  Srulek srulkowi uległ
  i biegnie do kasy srulek.
  Liczy drżącymi palcami
  i zmyka przed srulkami.
  W klubzeslach z dala od kasy
  siedzą srule-grubasy.
  Srulki z uśmiechem lubym
  kłaniają się srulom grubym.
  A w głębi – w ciszy – wielki jak król
  Duma
  sam
  główny
  Srul.

  ANONIMOWE MOCARSTWO – Julian Tuwim

  Już w podziemiach synagog wszystko złoto leży.
  Amunicje przenoszą czarni przemytnicy.
  Naradzają się szeptem berlińscy bankierzy,
  Dzwoni tajny telefon z warszawskiej bożnicy.

  W Londynie, w wielkiej loży, już postanowiono…
  Siedem pieczęci kładą masoni pod dekret.
  Nad skrwawionym Talmudem żółte świece płoną,
  W płachtę zwinęli szczątki i przysięgli sekret.

  I zaraz Żydzi w Kremlu dostali depesze!
  I skoczyła iskrówka! Zawrzały redakcje!
  Paryski Rotszyld ręce zaciera w uciesze:
  W Amsterdamie i Rzymie wykupiono akcje.

  Smok olbrzymi od morza do morza się wije,
  nocą go widza w ogniu najśmielsi lotnicy,
  Ciemny łopocze w miastach i na trwogę bije,
  Sygnał strzelił rakietę znad pruskiej granicy.

  A po naszych miasteczkach, w straszne skwarne święto,
  Wieje z sieni ziejących pomruk głuchych nowin:
  „Do kościoła się zakradł pejsaty żydowin
  I dzieweczkę w cegielni na mącę zarżnięto”.

  • By zacytowac naszego Umilowanego Redaktora < Stanislawa Michalkiewicza, ^scenatiusz rozbiorowy wchodzi w faze decydujaca^…

   • Oby jak najszybciej! Wrocław, Szczecin, Opole – te i inne rdzennie niemieckie miasta MUSZĄ wrócić w ręce prawowitych właścicieli. Polscy złodzieje dość już się nakradli.

    • Rozpad RFN jest już kwestią czasu.
     Jako pierwszy niemieckojęzyczny land odłączy się Bawaria.

    • polaczki rozpad naszego kraju „przewidują” od mniej więcej 50-ciu lat. Ale przecież to wy w 1939 r. byliście „zwarci, silni, gotowi”. Wystarczyły 2 tygodnie i Wehrmacht rozjebał dokumentnie wasze operetkowe państwo i broniące go stado błaznów zwane „armią polską”. Samodzielny byt po 1945 r. zawdzięczacie wyłącznie łasce Stalina.

 6. Tylko co ma spec od geopolityki do placu budowy? To tak jakby krawcowa miała samochody naprawiać a mechanik szyć sukienki.

  • No bo ten port ma służyć do przyszłej wojny z Rosją o wrak Tupolewa. Więc jest potrzebny ekspert od geopolityki, żeby powiedział gdzie ten port zlokalizować, jak go używać jako asa w rękawie polskiej dyplomacji itd.

 7. i to jest właśnie Pis…. nie ma takiej sprawy (nawet najbardziej szlachetnej, potrzebnej), której pisiory by nie spieprzyły… żałośni ludzie

  • Jeszcze piewszy szpadel nie wbity a ty juz wiesz ze spieprzyli. Idz sie wykastruj!

 8. Co za NEWS! a ja słyszałem że złapali Baltazara Gąbkę!!!. Szpieg z krainy deszczownie nie potwierdza ale i nie zaprzecza!!!

  • A druga dopiero pod koniec września wyjdzie, obecnie są zapisy przedpremierowe. Ja się zapisałem, szkoda, bardzo cenię pana Bartosiaka za spokój jaki wprowadza, a tu taki zonk…

Comments are closed.