Ziobro o decyzji PE ws. Węgier: To zamach na demokrację!

Minister Sprawiedliwości, Prokurator Krajowy Zbigniew Ziobro. / Fot. PAP
Minister Sprawiedliwości, Prokurator Krajowy Zbigniew Ziobro. / Fot. PAP

Decyzja PE o uruchomieniu art. 7 unijnego traktatu wobec Węgier to zamach na demokrację; nie ma w Europie drugiego rządu z takim poparciem jak gabinet Viktora Orbana. Węgry poradzą sobie z tym atakiem, a Polska będzie je wspierać – powiedział szef MSZ Zbigniew Ziobro.

„Jest to swoisty zamach na demokrację, bo nie ma żadnego państwa w Europie, które miałoby rząd, który cieszyłby się tak dużym poparcie społecznym” – powiedział Ziobro w TVP Info.

Zdaniem Ziobry, premier Viktor Orban ma rację twierdząc, że środowa decyzja PE to „kara” za nieprzyjmowanie przez jego kraj uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Szef resortu sprawiedliwości wyraził też przekonanie, że Węgry poradzą sobie z „atakiem” ze strony UE. „Polska na pewno będzie w tym pomagać i wspierać Węgry” – dodał.

„To o czym mówi Viktor Orban dotyka istoty sprawy. Wielką zasługą Węgier i Orbana jest to, że miał on wielką odwagę ‚postawić się’ wpływowym ludziom w Europie, w tym pani kanclerz Niemiec Angeli Merkel i powiedzieć, że nie ma zgody na swobodny przepływ milionów ludzi z Afryki i innych państw, którzy stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy” – oświadczył minister.

źródło: PAP / NCzas.com

Comments are closed.