Ziobro o decyzji PE ws. Węgier: To zamach na demokrację!

Minister Sprawiedliwości, Prokurator Krajowy Zbigniew Ziobro. / Fot. PAP
Minister Sprawiedliwości, Prokurator Krajowy Zbigniew Ziobro. / Fot. PAP

Decyzja PE o uruchomieniu art. 7 unijnego traktatu wobec Węgier to zamach na demokrację; nie ma w Europie drugiego rządu z takim poparciem jak gabinet Viktora Orbana. Węgry poradzą sobie z tym atakiem, a Polska będzie je wspierać – powiedział szef MSZ Zbigniew Ziobro.

„Jest to swoisty zamach na demokrację, bo nie ma żadnego państwa w Europie, które miałoby rząd, który cieszyłby się tak dużym poparcie społecznym” – powiedział Ziobro w TVP Info.

Zdaniem Ziobry, premier Viktor Orban ma rację twierdząc, że środowa decyzja PE to „kara” za nieprzyjmowanie przez jego kraj uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Szef resortu sprawiedliwości wyraził też przekonanie, że Węgry poradzą sobie z „atakiem” ze strony UE. „Polska na pewno będzie w tym pomagać i wspierać Węgry” – dodał.

„To o czym mówi Viktor Orban dotyka istoty sprawy. Wielką zasługą Węgier i Orbana jest to, że miał on wielką odwagę ‚postawić się’ wpływowym ludziom w Europie, w tym pani kanclerz Niemiec Angeli Merkel i powiedzieć, że nie ma zgody na swobodny przepływ milionów ludzi z Afryki i innych państw, którzy stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy” – oświadczył minister.

źródło: PAP / NCzas.com

20 KOMENTARZE

 1. Jaki zamach? Nikt Węgier w UE na siłę nie trzyma. Jak się nie podoba to poszli won do Putina, będą mieli raj jak w 1956 roku.

  • Jak się nie chce przestrzegać podpisanych traktatów i nie kontroluje się swoich granic i swojego państwa to won z UE.

   • Otóż to. Albo Orban przyjmuje uchodźców i cofa idiotyczne ustawy albo won z UE. Sankcje pomogą Węgrom otrzeźwieć.

    • Otóż nie, bo to Węgry przestrzegają unijnych zobowiązań a Grecja, Włochy, Francja, Hiszpania i Niemcy łamią unijne prawo. Granice , szczególnie zewnętrzne UE mają być chronione i kontrolowane.

     • O tym jakie są unijne zobowiązania decyduje UE a nie Orban. Jak się Orbanowi nie podoba w UE – nikt na siłę nie trzyma.

    • @ala wilk
     Nie martw się o Węgry, martw się o Izrael, przywódcy Iranu szykują wam sztuczne ognie.

 2. Jeżeli chodzi o rolników to ciągle narzekają na suszę czemu jak dochodzi do odszkodowań państwo polskie musi im na siłę dawać pieniądze niech we własnym zakresie się ubezpiecza i problem rozwiązany blokują sukinsyny ulice a ludzie inni przez takich cierpią

 3. Orbanowi podpowiadam, żeby wysłał do Brukseli odpowiedź wzorowaną na liście Zaporożców do sułtana: (wybaczcie, że nie wrzucam polskiego tłumaczenia, ale dzieci to mogą czytać)

  „ A zaporozsjei kozákok a török szultánnak!

  Te – török sátán, az átkozott ördög testvére és rablótársa, magának Lucifernek titkára! Az ördögbe is, hát milyen lovag vagy te, ha csupasz seggel még egy sünt sem bírsz agyoncsapni? Az ördög kiszarja, a sereged meg felzabálja. Nem vagy te jó arra, hogy keresztény fiak éljenek alattad, a seregedtől nem félünk, földen és vízen megütközünk veled. Te babilóniai szakács, makedóniai kerékbetörő, jeruzsálemi serfőző, alekszandriai kecskebaszó, a Nagy és Kis Egyiptom disznópásztora, örmény disznó, tatár tegez, kamenyecki hóhér, podolszkiji gonosztevő, a világ és alvilág bohóca, magának a viperának unokája, és a faszunk görbülete. Te disznópofa, te kancasegg, te hentes kutyája, te kereszteletlen tökfej, hogy baszom azt anyádat. No, imígyen szóltak hozzád a zaporozsjeiek, te takony. Még a keresztények disznajait sem fogod te terelgetni. Most befejezzük, mivel a dátumot nem tudjuk, kalendáriumunk nincs, a Hold az égen (szójáték, mert hónapot is jelent a „meszjac”), az év az évkönyvben, a nap meg ugyanaz, mint nálatok. Ezért seggbe is csókolhatsz minket.

  Aláírók: Iván Szirko ezredatamán és az egész zaporozsjei sereg.”

  • Najlepiej niech Orban wyrzuci niemieckie fabryki z Węgier, wtedy będzie miał raj na ziemi.

 4. Nie potrzeba byc ziobrem by dojsc do tego wniosku – czytaj moj komentarz do artykulu pt.Eurodeputowani z partii Salviniego……11.09.2018 godz.18.20

 5. Dlaczego Węgry jeszcze są w tej lewackiej UE? Czemu Orban trzyma się pazurami lewackiej UE zamiast zrobić hunexit i zaprosić wojska rosyjskie na Węgry jak w 1956 roku?
  Dlaczego Orban jeszcze nie wyrzucił niemieckich fabryk z Węgier?
  Czy Orban jest lewakiem?

Comments are closed.