PiS też chciał ACTA 2.0. Teraz potępiają PO, a jeszcze ostatnio sami popierali! Prorządowy portal zresztą to potwierdza

europosłowie głosujący ws. ACTA 2.0/Fot. europarl.europa.eu
europosłowie głosujący ws. ACTA 2.0/Fot. europarl.europa.eu

Dzisiaj Parlament Europejski zaakceptował tzw. ACTA 2.0. W Warszawie już szykowany jest protest przeciwko tej decyzji. Jako, że poparli ją m.in. europosłowie PO, politycy PiS wyrażają oburzenie. Dobrze, a jak było jeszcze niedawno, i to według prorządowych mediów z ich stanowiskiem?

#ACTA2 przyjęta przez PE przy wsparciu europosłów PO. Delegacja @pisorgpl zdecydowanie przeciw. @platforma_org tęskni do cenzury – grzmi rzecznik prasowy partii Prawo i Sprawiedliwość.

Tymczasem, jak zwróciliśmy ostatnio uwagę, nawet prorządowy portal wpolityce.pl wprost stwierdzał, że cenzura jest popierana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chodzi o projekt Rady, który „tylko z kosmetycznymi zmianami” różni się od tego, który przedstawiła pierwotnie Komisja Europejska.

Co bardzo niepokojące, polski rząd wydaje się sprzyjać takiemu rozwiązaniu – poparł na początku roku już ten projekt, MKiDN (reprezentowane przez wiceministra Pawła Lewandowskiego) w publicznych wypowiedziach nadal podtrzymuje to poparcie, twierdząc, że w wersji Rady nie ma szkodliwych dla internetu przepisów – pisze anonimowy autor na wpotylice.pl.

Jako rząd musieliśmy szukać złotego środka w sprawie dyrektywy KE o ochronie praw autorskich i mam wrażenie, że projekt w kształcie, który został przyjęty i poparty przez polski rząd, jest takim złotym środkiem w zakresie artykułów, uznawanych za najbardziej kontrowersyjne – mówił Paweł Lewandowski w rozmowie z PAP w czerwcu.

Przekonywał też, że „przepisy, wprowadzenie których popieramy, nie mają większego znaczenia” dla „zwykłego użytkownika”. Według zestawienia na wpolityce.pl, jest to nieprawda.

Członkowie manifestacji przeciwko ACTA 2.0 jeszcze w lipcu krzyczeli również, że „PiS, PO – jedno zło”, chociażby w Rybniku.

Swoje poparcie PiS wycofało dzień przed pierwszym głosowaniem. Dobrze, że nie zmienili teraz zdania, ale należy pamiętać, że członkowie tej partii aktywnie włączali się w propagowanie idei zniewolonego Internetu.

Źródła: wpolityce.pl/PAP/wp.pl/rybnik.com.pl

5 KOMENTARZE

  1. Ok. Popierali. A jak zagłosowali? Pytam, czy są wśród głosujących za tą ustawą PiS-owcy, czy tylko „totalni”? Pytanie retoryczne, prawda?

  2. Znowu manipulacja Sommer. Ty sie kolegujesz z Michnikiem czy co?

  3. Prawica powinna to popierać w końcu to ochrona WŁASNOŚCI Intelektualnej zwana tez prawa autorskie czyli własne.

  4. Po nałożeniu kagańca politycznej poprawności na ludzi pod przykrywką walki z „nienawiścią” teraz czas na uszy. Żydzi, Niemcy i ich wynarodowieni sojusznicy chcą kontroli informacji – tak by pospolite ludzkie „bydło” tylko taką informacją słyszało jaką ci władcy świata z własnego nadania im zapodają – z własnością intelektualną nie ma to nic wspólnego – to walka o kontrolę nad cywilizacją zachodnią.

Comments are closed.