Kolejne zwycięstwo polskich siatkarzy! Awans na wyciągnięcie ręki

Broniący tytułu polscy siatkarze odnieśli drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata organizowanych przez Bułgarię i Włochy. W swoim drugim meczu w grupie D biało-czerwoni pokonali w czwartek w Warnie Portorykańczyków 3:0 (25:14, 25:12, 25:15).

Dzień wcześniej podopieczni Vitala Heynena wygrali z Kubańczykami 3:1, mając przez prawie półtora seta spore kłopoty z dobrze zagrywającymi rywalami.

Tego dnia belgijski szkoleniowiec – do czego już przyzwyczaił w tym sezonie – dokonał wielu zmian w wyjściowej „szóstce” w porównaniu ze środową konfrontacją. W podstawowym składzie pozostali tylko przyjmujący Michał Kubiak, środkowy Jakub Kochanowski i libero Paweł Zatorski. Tym razem jednak nie stosował takich eksperymentów jak w środę, kiedy drugiego libero Damiana Wojtaszka posłał na boisko w roli przyjmującego, a przyjmującego Bartosza Kwolka zgłosił jako drugiego libero.

W dwóch dotychczasowych spotkaniach MŚ Heynen dał już zagrać każdemu z 14 zawodników, których zabrał na turniej.

Poprzednie spotkania Polaków z ekipą Portoryko miały miejsce siedem lat temu. Wówczas – w fazie interkontynentalnej Ligi Światowej – w czterech meczach stracili łącznie tylko seta.

W piątek biało-czerwoni mają dzień przerwy, a w sobotę zmierzą się z Finami (godz. 19.30 czasu polskiego).

źródło: PAP / Wolność24.pl