Pijany wiceprezydent Częstochowy ukrywał się. Prawdopodobnie to on potrącił 10-letniego rowerzystę

Na polecenie prokuratury zatrzymano w czwartek wiceprezydenta Częstochowy Mirosława S. W środę wieczorem należący do niego samochód potrącił 10-letniego rowerzystę. Wiceprezydent został zatrzymany kilkanaście godzin później. Miał promil alkoholu w organizmie.

Informację o zatrzymaniu Mirosława S. potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Rowerzysta został potrącony przez toyotę w podczęstochowskiej miejscowości Nierada w środę około 18.00. Osoba kierująca autem nie zatrzymała się i nie udzieliła pomocy poszkodowanemu.

Ustalono, że samochód należy do Mirosława S. Tego samego dnia wieczorem policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania, ale nie zastali go w domu. Zastali go dzisiaj rano. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie promil alkoholu” – powiedział prokurator.

Prokurator polecił zatrzymanie Mirosława S. Na najbliższe godziny zaplanowano czynności procesowe – oględziny miejsca potrącenia i przesłuchania świadków. Śledczy sprawdzą m.in. zapis kamerki jednego z samochodów. Zarejestrowała ono potrącenie.

Wiceprezydent dotychczas nie usłyszał zarzutów. W postępowaniu kluczowa będzie ocena charakteru obrażeń rowerzysty. Od niej zależy, czy potrącenie zostanie zakwalifikowane jako wykroczenie, czy też jako przestępstwo.

źródło: PAP / Wolność24.pl

9 KOMENTARZE

 1. No ale przecież wg prawiczków prowadzenie samochodu po pijanemu powinno być dozwolone.

   • Mimo wszystko za radami Machiavellego w sprawach dot. bezpieczeństwa powszechnego dopuścić trzeba przymus ze strony państwa/władzy jak zwał…cała reszta to opresja, czyli jednak nie powinno być dozwolone i karane jak najbardziej
    i nie kłuci się to z wolnościową filozofią

 2. Aha – zastanawiaja sie nad zakwalifikowaniem ewidentnego przestepstwa.
  Sad zrobi wszystko, zeby mu tylko wystarczyla nagana, lub co najwyzej … pogrozenie palcem. Skad my to znamy?

 3. kwalifikacja czynu po sprawdzeniu co sie dziecje z ofiara hmmm no po alkoholu kierowanie samochodem to jest próba morderstwa z premedytacja

 4. Socjaliści z PiS to taka sama sitwa jak ci z PO, SLD i PSL, będą kryli swego tak jak Najsztuba

Comments are closed.