To oni mieli otruć Skripalów Nowiczokiem. Udzielili wywiadu. „My turisty. Przyjechaliśmy zobaczyć słynną katedrę w Salisbury” [VIDEO]

Turyści z Rosji.
Turyści z Rosji.
REKLAMA

Uznawana za tubę propagandową Kremla telewizja RT (dawna Russia Today) zamieściła na swojej stronie internetowej wywiad z dwoma Rosjanami zidentyfikowanymi przez brytyjskich śledczych jako sprawcy nieudanej próby otrucia brytyjskiego szpiega i byłego oficera rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala i jego córki.

Aleksander Petrow i Rusłan Boszirow zaprzeczyli by mieli cokolwiek wspólnego z próbą otrucia Skripala za pomocą Nowiczoka.

REKLAMA

„Przyjechaliśmy do Wielkiej Brytanii 2 marca. Udaliśmy się na stację by sprawdzić rozkład jazdy pociągów. Do Salisbury przyjechaliśmy 3 marca i chcieliśmy pospacerować po mieście ale spędziliśmy tam tylko pół godziny ze względu na śnieg leżący na ulicach” – powiedział Petrow.

Petrow i Boszirow twierdzą, że śnieg i błoto przeszkodziło im nie tylko w zwiedzaniu miasta, ale zdecydowało o rezygnacji z wizyty w pobliskim Stonhenge.

„Spędziliśmy w mieście około godziny. Być może zbliżyliśmy się do domu Skripala, ale nie wiemy gdzie on jest położony”

Do zabawnego momentu doszło gdy prowadząca wywiad Margarita Simonyan wyraziła zdumienie po tym, gdy Petrov stwierdził, że przyjechali zobaczyć słynną na cały świat katedrę w Salisbury.

Poniżej nagranie z wywiadu.

REKLAMA