A to numer! TVN musi przepraszać aktorkę za zarzucenie jej homofobii. Bo mówiła o homolobby. Sąd nawet przez chwilę nie miał wątpliwości

Joanna Szczepkowska/ PAP
Joanna Szczepkowska/ PAP

A to numer! Telewizja TVN musi przeprosić Joannę Szczepkowską za przypisanie jej homofobicznych wypowiedzi. „Wypowiedzi i poglądów homofobicznych, których nigdy nie wygłosiła ani nie napisała”.

Cała ta sytuacja dotyczy audycję na temat jej artykułu „Homodzieciństwo”, który opublikowano na portalu e-teatr. Szczepkowska napisała w nim m.in., że „dyktat środowisk homoseksualnych musi się spotkać z odporem, tak jak pary gejowskie muszą się doczekać praw małżeńskich”.

NA te słowa dziennikarz TVN Andrzej Morozowski w programie „Tak jest” zareagowal nad wyraz skandalicznie twierdząc, że to określenie jest degenerujące, podobne do sformułowania, że „Żydzi są winni Holokaustu”.

„Rzeczpospolita” opublikowała treść przeprosin, w których TVN „wyraża ubolewanie z powodu naruszenia dóbr osobistych pani Joanny Szczepkowskiej w reportażu ‚Spór o gejowskie lobby w teatrze’ poprzez przypisywanie pani Joannie Szczepkowskiej wypowiedzi i poglądów homofobicznych, których nigdy nie wygłosiła ani nie napisała”.

Stacja przeprosiła aktorkę za „bezprawne naruszenie dobrego imienia oraz godności osobistej”. Wyrok, który zapadł w tej sprawie przed stołecznym Sądem Apelacyjnym, jest prawomocny.

Nczas.com/ Rzeczpospolita

10 KOMENTARZE

  1. szczepkowska joanna coreczka tatusia andrzeja ,moze on i walczyl z komuno ,ale gral w komunistycznych filmach ,pamietam jeszcze czarno -biale ,a corka niby ,,powiedziala ze w polsce upadl komunizm ,,, powiedziala co wiedziala ,tez grala ,chodzila na pochody majowe ,z tatusiem 666

  2. Żydzi przecież w dużym stopniu są winni holokaustu. Mało tego, bardzo chętnie żerują na śmierci wielkiej części swojego narodu.

    • Zaś homo (łac. człowiek) i phobos (gr. lęk) to lęk przed człowiekiem. Ale nie przed „gejem”, bo to pół-człowiek.

  3. – „Żydzi są winni Holokaustu” – panie Morozowski, a może pan opowie kto finansował III Rzeszę? Czyje to pieniądze pomnażały się w IG Farben co był głównym użytkownikiem systemu KL Auschwitz? A może przy okazji opowie pan od kogo dostawał kredyty Stalin na swoje zbrodnicze uprzemysławianie Kraju Rad? To wszystko to eskimosi byli? Panie Morozowski, a pan też eskimos?

  4. z takimi hujstwami chodza do sadu, ja to bylbym dumny jakby oficjalnie powiedzieli do mnie ,,homofob,,. Nie wiem co to znaczy, ale w ich mordach brzmi grozni, -a pedalow sie nie ,,booojeee,,.

  5. A co zlego w byciu normalnym czlowiekiem? Ja jestem normalny i jesli to dziwne slowo ,,homofob” oznacza normalneg o czlowieka, to jestem homofobem!

  6. Faktycznie, Morozowski przesadził. Żyd Żydówkę publicznie oczernia.

Comments are closed.