Brawo dla pomysłowego właściciela sklepu monopolowego. Olsztynianie radzą sobie z głupimi radnymi, którzy chcą ich wychowywać

Mocne trunki - zdjęcie ilustracyjne. /Foto: PAP
Mocne trunki - zdjęcie ilustracyjne. /Foto: PAP

Rada Miejska w Olsztynie od połowy sierpnia wprowadziła zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach pomiędzy 22.00 a 6.00 rano. Pomysłowy właściciel sklepu monopolowego bardzo szybko poradził sobie z głupim zakazem i zaczął urządzać w sklepie „imprezy”.

Sklepy i stacje benzynowe w Olsztynie nie mogą sprzedawać alkoholu od godz. 22.00 do 6.00 rano. Takie obostrzenia – wprowadzone przez radę miasta – nie dotyczą pubów i restauracji, które nadal będą mogły serwować alkohol w nocy.

Nowe zakazy radni uchwalili na sesji pod koniec lipca. Poparło je wówczas 14 radnych, sześciu głosowało przeciw, a jeden się wstrzymał. Uchwała weszła w życie po 14 dniach od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Ledwie miesiąc później pomysłowy właściciel sklepu monopolowego przy ulicy Mochnackiego obszedł głupie przepisy i zaczął organizować w swym sklepie „imprezy”. Przed sklepem stoi ochroniarz, który po 3 złote sprzedaje bilety wstępu na „imprezę” Potem cena ta jest odliczana w kasie po zrobieniu zakupów.

Właściciel sklepu zebrał w internecie wielkie brawa za swą kreatywność.

21 KOMENTARZE

 1. Czy meneliki poradzą sobie z zagadnieniem, że własną flaszkę wnosi się na imprezę, a nie z niej wynosi?

 2. Zaraz ZAiKS sie niem zainteresuje. Co to za impresa bez muzyki. :)

 3. a coz w tym muuundrego jest, zaraz mu dopier..la kontrole, ze lokal nie jest do tego dostosowany, brak wyjsc awaryjnych dla tak duzej ilosci imprezowiczow, toalet, itd, tak ze moze na koncu wyjsc na dupka, a nie madrego handlowca.

  • Do Taro: pewnie przyjdą dzięki Twojej podpowiedzi. Donosik już pewnie masz gotowy. ?

   • niech cie glowa nie boli, huj mi w poprzek nie stoi, bym na lewo latal i podpierdalal.To jest tylko obserwacja, jak koncza kombinatorzy.

    • taro, po pierwsze, „chuj” przez „ch”. Po drugie, kombinatorami są raczej ci idioci radni, którzy niby wiedzą lepiej jak mamy żyć. Po trzecie, im więcej obnażania głupoty bezsensownych przepisów, tym lepiej. Zwłaszcza w dzisiejszej pisowskiej niestety, Polsce.

    • Właśnie dzięki takim kombinatorom jeszcze jest tu w miarę poziom i się o dziwo rozwijamy. Gdyby każdy płacił, podatki takie jakie powinien (czytaj dawał się ładować w dupsko) już dawno była by tu Wenezuela.

 4. Chlać ile wlezie. Bogactwo narodu i szczęście ludzi oparte jest na chlaniu. Bez chlania niczego nie da się zrobić.

 5. na bilecie powinna być lista nazwisk głupawych radnych aby więcej nie zasiadali na decyzyjnych stanowiskach

 6. Zawsze powtarzałem, że Polak mądry jest i sprytny. Jak bogaty byłby ten kraj, gdyby po blisko 30 latach jego obywatele nie musieli swojej inwencji marnować na pokonywanie pomysłów swoich polityków? A tak to polityk rzuca kłodę pod nogi, obywatel musi się schylać, podnieść ją i odrzucić. Polityk cofa o krok, obywatel robi krok wprzód i w rezultacie wszyscy stoją w miejscu, choć wykonali pracę.

 7. No super, nie ma to jak chlanie na potęgę przez 24h na dobę, nieprawdaż? Kuce w swoim zaślepieniu będą tępiły każdą inicjatywę- nawet słuszną jak w tym wypadku- byle tylko móc bredzić o „wolnym rynku”. A o UFO nie prościej pogadać? Równie prawdziwe jak wolny rynek, ale przynajmniej ktoś je widział……..
  Te wasze peany na cześć kombinatora to pewnie skutek notorycznego spożywania alkoholu i spowodowanej tym degeneracji szarych komórek, oraz strach że wam wódy zabraknie i delirka was dopadnie! Nie wpadnie w puste łby zlasowane przez Kurwina że nie wszystkie zakazy są złe! Wam może nie przeszkadzają nocne libacje pod sklepami monopolowymi, pewnie nawet to główny element waszego życia- ale normalni ludzie potrafią się obejść bez chlania po nocy- dociera to do waszych wypranych przez krula mózgów???

  • Pan wybaczy, ale po tej wypowiedzi sugeruję udać się do lekarza bądź farmaceuty po maść na ból dupy ;)

  • Ta świetna inicjatywa. Zakazać kupna alkocholu w zwykłych sklepach żeby ludzie chodzili do barów. Jak by zakazali całkiem to można by się z tym zgadzać albo nie, ale w tej sytuacji jest to poprostu głupie.

 8. A ja potem spać w nocy nie mogę bo sie takich pijusów pełno do rana kręci pod oknami bo się cwaniak chce dorobić BO CAŁY DZIEŃ NA HANDEL TO ZA MAŁO. A potem wracają do domu nad ranem pijani i robią awantury.

  • 1. jak wracaja nad ranem i robią awantury to wersja lepsza niż mieliby wracać wieczorem i do rana awanturowac się; zawsze to krócej
   2. jak wracają pijani i robia awantury to jeszcze można to jakoś wytłumaczyć, gorzej gdyby awanturowali się na trzeżwo
   3. cały dzień na handel za mało ??? hmmm, a gdyby tak w dzień kupili i na miejscu wypili – cóż wówczas ? jesteś to w stanie sobie wyobrazić ??????

 9. Lepsze obejście widziałem. Wchodzisz do sklepu a tam kobieta Ci piwo otwiera, podaje i za chwilę oddajesz i kapsluje je z powrotem. Płacisz za usługę jak w lokalu i jest git. Nie które sklepy są otwarte do 22 a potem jest restauracja. Na wszystko jest obejście. Polak potrafi.

Comments are closed.