Lewacy ujawnili się wśród… podróżników. Dzikowska, Hugo Bader i inni chcą nauczać Wojciecha Cejrowskiego co ma mówić i jak zwiedzać świat

Wojciech Cejrowski. / Źródło: TVP Info
Wojciech Cejrowski. / Źródło: TVP Info

To jest jakaś nowa świecka tradycja. Kolejna grupa zawodowa, społeczna czy hobbystyczna chce pouczać innych jak mają żyć i zachowywać się. 170 podróżników wystosowało apel do Cejrowskiego, w którym wskazują co powinien mówić i jak zachowywać się gdy jeździ po świecie.

Apel podróżników pouczaczy pojawił się na Facebooku w grupie ” Z szacunkiem przez swiat”. O ile nie jest wskazane bezpośrednio do kogo jest kierowany, to wszystko wskazuje na to, że do Wojciecha Cejrowskiego.

Według nich Cejrowski „szerzy w swojej narracji podróżniczej europocentryczne podejście do odwiedzanych miejsc, krytykę odmiennych religii, homofobię i ksenofobię w stosunku do ludzi mających odmienne poglądy, zamiast podkreślać zalety, jakie z tych różnic płyną, wykorzystuje je do budowania swojego wizerunku i manipulowania przekazem medialnym„.

Najpierw wysłano list bezpośrednio do Cejrowskiego, ale gdy ten go zignorował, opublikowano go na Facebooku. Wśród znawców podróżowania i mówienia znaleźli się m.in Elzbieta Dzikowska, pisarz Andrzej Stasiuk, Jacek Hugo-Bader, autor wielu książek o Rosji ale tez akcji pomazania sobie twarzy czarna pastą. Ten wyczyn miał pokazać, że Polacy są rasistami i jak zobaczą takiego wypastowanego Hugo-Badera, to pomyślą, że to murzyn i zaczną go prześladować.

Podróżnicy piszą protekcjonalnie: „Mamy wpływ na poglądy ludzi, którzy nas czytają i słuchają. To też od nas zależy, co będą nasi czytelnicy i słuchacze myśleć: o danym kraju, regionie, religii czy grupie ludzi. Nie możemy sobie pozwolić na przedstawianie uproszczonego wizerunku. Nie możemy zakłamywać rzeczywistości. Panu się to zdarza”.

„Mamy prośbę, tak po koleżeńsku. Chcemy zaprosić pana do refleksji nad tonem pana wystąpień i wzięcia większej odpowiedzialności za to, jak pan podróżuje i jak o swoich podróżach opowiada”.

Na razie nie ma jeszcze reakcji Wojciech Cejrowskiego. Niewykluczone, że tym razem jednak nie zignoruje apelu i go wyszydzi.

wolnosc24.pl

33 KOMENTARZE

 1. ▌▌„— Jedziecie do stolicy kraju kapitalistycznego. Który to kraj ma być może nawet tam i swoje… plusy. Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów…”

  • „Lewacy ujawnili się wśród… podróżników.” stwierdza prawy pół mózgowiec.
   W pouczaniu innych jak mają żyć, zachowywać się, w co i jak wierzyć i wyznawać, prym wiedzie akurat pan Cejrowski i chyba nikt tego mu nie odbierze. Krzykliwą, wyniosłą pyskówką , na wysokim C eunucha, doprowadza ludzi korzystających z dwóch półkul mózgowych (prawej i lewej) do alergii. Stąd reakcja bardziej światłych, świadomych, po prostu ludzkich podróżników.
   Cud by się stał gdyby pół mózgowy adresat i jego fani zrozumieli o co biega. Prawdziwego świata, życia nie da się zobaczyć jednostronnie, a co dopiero po ludzku zrozumieć, tylko jedną półkulą mózgową – wszystko jedno lewą czy prawą.

   • Masz pretensje do Cejrowskiego o to że poucza innych jak mają żyć, a sama pouczasz. Puknij się w łep czerwona kurwo !

   • Chyba jedna (???) lampka wina za dużo. Facet ma schizę katolską, ale umie obserwować świat i wyciągać wnioski, znaczy jest inteligentny. Jego książki są wciągające, znaczy jest zdolny pisarsko. Ile mu tam części półkul
    mózgowych działa, to nie istotne. Ważne, że zauważa patologie w naszym kraju, i tu rodzi się pytanie: jak te półkule działają u ludzi, którzy tego nie widzą?

  • ▌▌Widzi Pan, Panie Cejrowski? Spoczęło na Panu nieubłagane oko Partii — teraz będzie Pan musiał złożyć samokrytykę i prosić, by nie wyrzucano Pana z Partii. Ale chwila, jak to? — Pan nie należy do Partii???

 2. Boli tych komuchow to że chcą oglądać cejrowskiego, a nie tych ciotowatych przyglupow

  • Możliwe. O Cejrowskim słyszałem, o tych innych nie.

   Panie Wojtku, nie warto tego nawet komentować. Nie warto im robić dodatkowej reklamy.

   • Panie Tomaszu ignorancja nie jest cnotą, a Elzbieta Dzikowska jest osoba niewatpliwie znaną.

    • Znaną lecz zapomnianą, po śmierci Tony Halika odeszła w zapomnienie wraz z programem Klub Sześciu Kontynentów. Pan Cejrowski natomiast zapracował sobie sam na sławę. Pozdrawiam.

     • zapracował na sławę i na swoją „głupotę” można być inteligentnym ale głupim i tępym .Mądry człowiek nie obraża i nie szydzi z innych .
      Pani Dzikowska nie jest zapomnianą osobą,ma 80lat i już się medialnie nie udziela.

    • do naczas: A co jest dzisiaj cnotą? Bo szczerze mówiąc w dzisiejszych czasach trudno to ogarnąć. Czytając różne artykuły, słuchając telewizji, wypowiedzi „polskich” posłów i „naszego” rządu zaczynam myśleć, że cnotą jest oszukiwanie, kłamanie, bieda, głupota, zdrada, chodzenie na czworakach, donosicielstwo………………

 3. Prawda jest taka, ze wojtus to taki bubeilk, „dudus” , ktorego mama wola na obiad przez okno. Z jednej strony potrafi dowcipkowac, z drugiej naprawde podchodzi do miejscowych w sposob wyniosly, szyedrczy nawet niekiedy. Moze to maska, ale jesli tak to swiadczy o jego niedojrzalosci. Wielokrotnie w jego programach widzialem jak tym swoim hiszpanskim zwraca sie do zyczliwych tubylcow. Oni z reka na sercu a on cwany, wyrachowany bubek. Typowy Polak z „polskocentryczna” wizja swiata, nie bierze pod uwage, ze dla innych to my i Cejrowski jestesmy sprzedawcami bananow.

  • Większość tych miejscowych bierze pieniądze za nakrecenie unich programu, czy byle srelfii. Traktuje ich wiec normalnie tak jak innych sprzedawców

 4. Dzikowską to nawet rozmiem – w końcu jakoś musi przykryć niechlubną przeszłość męża Tony Halika, lotnika Luftwaffe…

 5. Co za banda lewaków. Oni sami szerzą kłamstwa i pogardy w swoich podróżach.

 6. Dla mnie to żadne zaskoczenie. Kiedyś byłem wielkim fanem literatury podróżniczej.
  W książkach np. Tony Halika (zmarły już mąż Elżbiety Dzikowskiej) zawsze był jakiś wtręt pochwalny dla socjalizmu czy wręcz komunizmu. Był także piewcą pierwszego na świecie państwa całkowicie totalitarnego, Imperium Inków, w sposób jednoznaczny określające jego fascynację zniewoleniem typu komunistycznego.
  To było dość obrzydliwe. Dałem sobie spokój z tego typu „podróżnikami”.

  • Panią E.Dzikowską fascynowały gusła i zabobony meksykańskich Indian, więc jak miałaby znosić katolicyzm Cejrowskiego.

   • Też to zauważyłem, nie tylko zresztą u niej, ale u większości PRLowskich podróżników.

 7. Panie C. Zgadzam się z wieloma pana poglądami, ale na litość boską przestań pan być taki pro USArelski. To państwo to bydle, które zabiło kilkaset tysięcy kobiet i dzieci bombą atomową i pozwoliło na wymordowanie w Polsce trzech milionów Żydów Chazarskich i trzech milionów Polaków. Teraz przez nich giną miliony chrześcijan w Afryce i na bliskim wschodzie, a Europa jest zalewana Arabskimi Semitami i Afrykanami.
  Polacy wierzą w ich chasła, których nigdy nie spełniają, są ich najwierniejszym sojusznikam, a oni nas zawsze w d…ę kopią i poniżają.
  GDZIE SĄ WIZY! Zulusi z Afryki je mają. Co! Izrael nie pozwala!?

  • Wreszcie ktoś napisał prawdę o USraelu. Tyle, że Cejrowski nie zachwala wszystkich stanów, tylko te, w których jest jeszcze sporo wolności, np. dla posiadania broni.

 8. ludzie idźcie po rozum do głowy ,Cejrowski podróżnik ale przede wszystkim po swojej głupocie i ograniczeniach ,braku tolerancji ,IGNORANT

Comments are closed.