Małgorzata Gersdorf kpi z polskich sądów i prezydenta! „Ustawy sądowe mnie nie obejmują”

Małgorzata Gersdorf. Foto: PAP/Marcin Obara
Małgorzata Gersdorf. Foto: PAP/Marcin Obara

„W moim przekonaniu ja w ogóle nie jestem objęta tymi ustawami” – oświadczyła prof. Małgorzata Gersdorf. Profesor powiedziała dziennikarzom, że to „konstytucja jest najważniejszym aktem prawnym w państwie”.

–”Ponieważ mam kadencję sześcioletnią i ona jeszcze się nie zakończyła, wobec tego żadne przepisy ustawowe nie mogą tego zmienić i pan prezydent też nie. Musiałby zmienić konstytucję” – stwierdziła Gersdorf.

Zapytana przez dziennikarzy, czy w najbliższym czasie wybiera się na urlop, odpowiedziała:

–”Może pojadę na dwa, trzy dni, bo potrzebuję tego urlopu, ale zobaczymy, co się będzie działo.”

Zgodnie z nową ustawą o Sądzie Najwyższym sędziowie w wieku 65 lat a Gersdorf już go osiągnęła, przechodzą w stan spoczynku, czyli na sędziowską emeryturę. Natomiast jeśli chcą orzekać dalej, muszą zwrócić się z taką prośbą do prezydenta. Gersdorf tego oczywiście nie zrobiła. Jak sama stwierdziła jest ponad prawem

Decyzją Andrzeja Dudy siedmiu sędziów zostało już odsuniętych od orzekania. Wszyscy ukończyli 65 lat i nie dostali zgody na dalszą pracę. Kancelaria Prezydenta wyznaczyła na pierwszego prezesa SN sędziego Dariusza Zawistowskiego. Z kolei jego zdaniem Sądem Najwyższym wciąż kieruje Gersdorf.

Nczas.com/ PAP/ dorzeczy.pl

10 KOMENTARZE

  1. Wasze medium aż kipi od manipulacji, bo jak inaczej skomentować zdjęcie Gersdorf w kontekście tytułu wzmianki.

  2. Juz o tym wspominalem, ale korwinisci-nazzi-mikkisci tego nie przyjmuja do wiadomosci dalej mieniac sie byc uczciwszymi ponad wszelkie media polityczne swiata. Ale cieszy ze ktos jeszcze to dostrzega.
    Gersdorf to suka i powinna byc ukamienowana, ale manipulowanie jej zdjeciem w taki sposob przepomina Gazwtke Wybiorcza i szechterowskie metody opluwania Kaczorow.

  3. Takie orzeczenie mi się przypomniało z przed kilku lat:
    Sąd wydaje wyrok zgodnie z prawem, a nie zgodnie z konstytucją.

  4. Dyscyplinarka za politykę i won z zawodu do ozusowanej roboty: niech najwyższa prukwa uskłada sobie na emeryturkę tak jak uczciwi ludzie.

  5. No i bardzo dobrze powiedziała. Konstytucja jest najważniejszym aktem prawnym, a jej kadencja jest w niej zapisana i jest nieprzerywalna ustawami. Nie zmienia się reguł w trakcie czyjegoś urzędowania. Nie wiem jak można tego nie rozumieć.

  6. Wykluczyć z zawodu i na emeryturę 1000 zł. brutto !!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments are closed.