NASZ NEWS! Strona, o której informowało TVP Info, to ściągawka sztabu PiS?

Strona konwojwstydu.pl i infografika z Twittera PiS/Fot. konwojwstydu.pl/Twitter Prawo i Sprawiedliwość (kolaż)
Strona konwojwstydu.pl i infografika z Twittera PiS/Fot. konwojwstydu.pl/Twitter Prawo i Sprawiedliwość (kolaż)

Portal TVP Info nie wiadomo skąd dowiedział się o istnieniu portalu konwojwstydu.pl, o czym poinformowano w czasie, gdy totalna opozycja pompowała „konwój wstydu PiS”. Okazuje się, że materiały wrzucane przez profil partii na Twitterze są niezwykle do siebie podobne.

Na stronie internetowej konwojwstydu.pl opublikowano spis afer, w które zamieszani są ludzie związani z opozycją. Uruchomienie portalu zbiegło się ze startem akcji „konwój wstydu PiS”, która jest kolejnym etapem kampanii PO „PiS wziął miliony” – poinformował portal TVP Info 2 września.

Nie wiadomo skąd dziennikarze wiedzieli o uruchomieniu tego portalu. Na stronie konwojwstydu.pl próżno szukać informacji o właścicielu czy chociażby administratorze danych. Wcześniej dostrzeżono już niedokończony szkic umieszczony w zakładce „polityka prywatności”. – 3. Operator serwisu (tu nazwa i ewentualnie adres) jest podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym swojego użytkownika pliki cookies oraz mającym do nich dostęp – przytacza nieistniejący już fragment polityki prywatności portal kontrrewolucja.net.

Niecały tydzień po pojawieniu się tej informacji zakładka „polityki prywatności” strony zniknęła całkowicie. Nie wiadomo, kto jest właścicielem strony ani kto odpowiada za przetwarzanie danych odwiedzających stronę internautów.

Teraz pojawił się kolejny trop, który prowadzi bezpośrednio do partii Prawo i Sprawiedliwość. W udostępnianych regularnie przez profil PiS na twitterze materiałów widzimy tę samą czcionkę oraz model ramki w napisie „sprywatyzowane” jak w logo strony konwojwstydu.pl. Informacje na infografikach pochodzą zaś ze wspomnianej strony z zakładki „Lista zdrady narodowej”.

Na poniższej infografice widzimy też wypisane dokładnie według kolejności ze strony konwojwstydu.pl spółki.

Co ciekawe, TVP Info informowało, że „uruchomienie portalu zbiegło się ze startem akcji »konwój wstydu PiS«”. Tymczasem z danych WHOIS wynika, że stronę zarejestrowano już 11 czerwca, zaś ostatnia modyfikacja miała miejsce 29 czerwca. Wiemy też, że strona jest zarejestrowana na osobę prywatną na okres jednego roku w nazwa.pl. Najpewniej jest to więc standardowa opcja, którą może zakupić sobie każdy człowiek.

Po raz kolejny należy zapytać, skąd pracownicy portalu rządowej telewizji wiedzieli o uruchomieniu strony konwojwstydu.pl właśnie tego dnia? Póki co nikt tego nie wie, choć każdy się domyśla…

Źródła: konwojwstydu.pl/twitter.com/tvp.info/kontrrewolucja.net

1 KOMENTARZ

  1. Podobno niejaki wróżbita jackowski o tym informował… informował wszystkich ino telepatycznie, i nie każdy mógł się z wiadomością zapoznać, nie każdy jest tak wrażliwy emocjonalnie, ot cała tajemnica

Comments are closed.