Nowy pałac Komorowskiego. Sprawdź co powstanie na miejscu chałupy w Budzie Ruskiej

Anna Komorowska, Bronisław Komorowski. Foto: PAP/Stach Leszczyński
Anna Komorowska, Bronisław Komorowski. Foto: PAP/Stach Leszczyński

Były prezydent Polski Bronisław Komorowski inwestuje w nieruchomości. Jak podaje „Super Express” prezydent na emeryturze najpierw zburzył drewnianą daczę w Budzie Ruskiej na Suwalszczyźnie, a teraz czeka aż na jej miejscu powstanie nowa luksusowa posiadłość.

Tam buduje się pałac! – donosi gazeta.

Wygląda na to, że Komorowski pozazdrościł innym byłym prezydentom i też chce postawić posiadłość na miarę emerytowanej głowy państwa. Nowa chałupa skromna bynajmniej nie będzie. Na wsi zresztą już dawno plotkowano, że powstanie tam coś luksusowego. – To będzie najpewniej piękna willa i łaźnia – mówili „SE” mieszkańcy Budy Ruskiej kilka miesięcy temu.

15 KOMENTARZE

 1. I to wszystko za WASZE !!!

  Ps < pozdro dla tych wszystkich ktorym to smierdzace bydle podnioslo wiek emerytalny na 67 lat !
  Smacznej pasztetowej z psa z Tesco za 2,99 i parowek z kozich pazurow pomielonych razem z papierem toaletowym z Bieda<dronki , za 4,99 !

 2. Ło matko, ale się zapuściła, nie dziwota że łaźnia musi być a nie łazienka.
  A pan małżonek całkiem nieźle się trzyma. Konsekwentnie. Wciąż ten głupawy wyraz na tak zwanej twarzy.

 3. No tak jako hrabia musi mieć pałac z łaźnią.

  Na swojej stronie internetowej Bronisław Komorowski pisze brednie o swoich hrabiowskich korzeniach, sięgających czasów króla Ćwieczka. Ale może i jest w tych bredniach szczypta prawdy: Ten rezun oddelegowany przez Sowiecki Rewolucyjny Komintern do dywersji na terenach pozaborczych, odebranych Rosji Traktatem Wersalskim – prawdziwy dziadek Bronisława Komorowskiego, miał wytatuowany na grzbiecie znak przypominający polski herb szlachecki Korczak. Jak wiadomo, herbu tego był Franciszek Ksawery Branicki, symbol zdrady narodowej i pychy magnackiej, pogromca konfederacji barskiej, współtwórca konfederacji targowickiej, którego w czasie insurekcji kościuszkowskiej Sąd Najwyższy Kryminalny skazał na karę śmierci przez powieszenie, wieczną infamię, konfiskatę majątków i utratę wszystkich urzędów. Udało mu się zbiec do Rosji z poślubioną w roku 1781 Aleksandrę von Engelhardt, nieślubną córkę carycy Rosji Katarzyny II, która podobno była garbata. Nic więc dziwnego, że przebywając w Białej Cerkwi, nadanej mu za zasługi w zwalczaniu patriotów polskich, zgwałcił tam piękną córkę miejscowego popa i miał z nią syna, niejakiego Osipa Szczynukowicza.
  Branicki oczywiście nie uznał swego dziecka, lecz zapobiegliwa matka wytatuowała synowi na plecach herb Korczak, żeby nie zaginęła pamięć o jego magnackim pochodzeniu. Dalsze losy Szczynukowicza są nieznane, aż do momentu pojawienia się prawdziwego dziadka Bronisława Komorowskigo, rezuna oddelegowanego przez Sowiecki Rewolucyjny Komintern do dywersji na terenach pozaborczych, odebranych Rosji Traktatem Wersalskim. Skąd wiadomo o tym tatuażu na plecach? Otóż w czasie wojny polsko-bolszewickiej, gdy dziadek Komorowskiego był już czekistą w armii Tuchaczewskiego, po sromotnym laniu w bitwie pod Niemnem w 1920 r. dostał się do polskiej niewoli i zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego.
  Wszystko wskazuje na to, iż rezun ten jest potomkiem owego Szczynukowicza Osipa, bękarta Branickiego, wnuka popa z Białej Cerkwi – widocznie tatuowanie herbu Korczak na plecach dzieci płci męskiej stało się zwyczajem w rodzie Szczynukowiczów.

  W październiku 1920 dziadkowi Komorowskiego udało się zbiec z niewoli i osiadł w Kowaliszkach na Litwie, podając się za Juliusza hrabiego Komorowskiego h. Korczak, bo znajdował się tam zrujnowany dwór znanego rodu Komorowskich h. Korczak, nie mającego żadnych powiązań ze zdradzieckim rodem Branickich.

 4. Wiadomo że przy okrągłym stole ustalili wiec nikt Komorowskiemu / TW Litwinowi krzywdy nie zrobi za ustawę 1066, związki z WSI, Pro Civili, podpisanie zakazu stosowania kary śmierci podczas wojny, bronienie mordercy R. Roszkowskiego przed karą śmierci w USA …
  Wiadomo miał swoich właścicieli
  Małżonka coraz szersza więc potrzebna łaźnia i wielka chałupa
  jakby co Morawiecki wymyśli podatek za powietrze :)

 5. a na zewnatrz stana takie dwa dupne pojemniki na odpady, wyzarte na pieniadzach spolecznych i oszustwach i beda ten nowy bunkier podziwiac.

Comments are closed.