Rząd panikuje w sprawie imigracji? Poleciały głowy! „Premier był wściekły”

Premier Mateusz Morawiecki/Fot. Roman Zawistowski/PAP
Premier Mateusz Morawiecki/Fot. Roman Zawistowski/PAP

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o dymisji wiceministra Pawła Chorążego. Według wp.pl na dymisję wpłynęły zdecydowanie proimigranckie wypowiedzi na temat polityki rządu podczas debaty zorganizowanej przez Klub Jagielloński w Warszawie pod koniec sierpnia.

Podczas dyskusji w panelu pt. „Jakiej polityki integracyjnej potrzebuje Polska?” Chorąży stwierdził m.in., że „Polska musi i nawet jeśli nie chce to powinna chcieć” przyjmować imigrantów. Przekonywał również, że „migrantami jest zbudowany dobrobyt tych państw, które osiągnęły największy sukces”.

Dodał również, że tylko dzięki masowemu napływowi imigrantów „będziemy w stanie utrzymać rozwoju gospodarczego na takim poziomie jaki mamy”.

Co ciekawe, mimo planów ściągania imigrantów z Indii, Pakistanu a nawet drugiego końca świata, jak np. z Indonezji, nie jest już tak pozytywnie nastawiony do ściągania repatriantów do ojczyzny.

Jeżeli chodzi o repatriantów (…) nie wiem, czy mieliście państwo do czynienia z osobą polskiego pochodzenia w Kazachstanie, to są bardzo często osoby, które nie mówią po polsku, one poczuwają się do polskości, natomiast one nie znają kontekstu, bo były wychowywane w Związku Radzieckim, potem w Kazachstanie, więc chodzi mi o to, że wyzwania są bardzo podobne [do imigrantów] natomiast to jest grupa, która jest jedną z grup priorytetowych – mówił Paweł Chorąży.

Zaznaczył przy tym, że z finansowego punktu widzenia ściąganie imigrantów z Azji oraz Ukrainy jest tańsze, niż pomoc repatriantom w powrocie do Polski.

Premier był wściekły, bo wypowiedzi Chorążego były zupełnie sprzeczne z tym, co rząd myśli i robi w sprawie imigrantów. Nie może pracować w rządzie ktoś, kto ma tak skrajnie inne zdanie niż rząd – mówi anonimowe źródło wp.pl z Kancelarii Premiera.

Źródło: wp.pl

22 KOMENTARZE

 1. Oj ty Mateuszku – kłamczuszku. Znalazłeś kozła ofiarnego, żeby uspokoić wkur….ych Polaków.

  • Chorąży chlapnął za dużo, Chorąży musi odejść. A oni chcieli operację przyjmowania obcych przeprowadzić po cichu. Teraz słupki mogą spaść i jest poczucie bulu i (bez)nadzieji.

   • Slupki tylko u wyznawcow korwinizmu-nazzi-mikkizmu moga spasc. Normalni ludzie widza roznice miedzy islamskim terrorysta, a pracownikiem cementowni pochodzacym z Philippin czy Vieth-namu.

    • Jasne jak słońce, półżydowski przygłupie. Terroryści i potencjalni terroryści mają na czołach napisane: JESTEM TERRORYSTĄ.
     Genialne PiSdy i ich siuźby na tej podstawie ich nie wpuszczają do kraju. Chociaż nikt przy zdrowych zmysłach nawet za to nie da głowy.

    • Nie musi być z Philippin czy Vieth-namu; mało to białych Europejczyków przeszło na islam, albo wprost do ISIS?

  • Jakiś tam minister nie ma prawa działać na własną rękę. Ministrowie realizują założenia Premiera i prezydenta. Wszystkie instytucje W Polsce, zajmujące się imigracją, mają błogosławieństwo Premiera i Prezydenta! Nawet Kościół Katolicki sprowadza poprzez zachrystię Islamistów>

  • Precz z bezmyslnym korwinizmem-nazzi-mikkizmem.
   Precz z kabaretem na koszt podatnika.
   Precz z bezmyslnymi wyznawcami sowieckiego przydupasa.

 2. Morawieckiemu nie ma co ufać w niczym. On kłamie tak jak Peło czy komuna.

  To wogle jest cecha roznej masci socjalistow komunistow – non stop kłamią, kazdemu mówia co ten chce usłyszec a za plecami kradną, karzą i zamykają ludzi za bzdety etc…

  • Nie bez kozery Morawiecki ma wśród ludu (także pisowskiego) ksywkę PINOKIO.

 3. Na polskich ulicach aż czarno od banderowców, a Morawicki plecie, że importujemy emigrantów. Oszuści!!!

 4. A we Francji dziś znowu wzorowy imigrant wjechał w tłum ludzi podśpiewując Allah akbar;)!

 5. Czyli należałoby zmienić definicję zdrady (zwłaszcza w rządzie).Czyżbyśmy wracali do czasów w których w brukselskiej siedzibie NATO,obowiązywała instrukcja,że Polakom należy wyłącznie mówić gdzie jest klucz od WC.Po doświadczeniach z Kuklińskim,nie wolno ryzykować.Wszystko zdradzą.

 6. „Psze pani, pies mi zjadl zadanie domowe, bo babcia umarla”.
  Won eskimoski pacholku.
  Repatrianci nie mowia po Polsku, wiec ich nie sprowadzamy, za to ciapaki i eskimosi mowia, wiec dostaja wizy i paszporty?
  Fajnie, ze wkrotce wybory, tylko niefajnie, ze i rzad i opozycja liza te same d…

 7. Czy wzrost gosppdarczy jest dla Polaków czy Polacy dla wzrostu???

 8. PRAWDA JEST TAKA ZE ZA PISU DO PL PRZYBYLO MNOSTWO OBCYCH. WIECEJ NIZ ZA CALEJ PO.

 9. Popiera nie popiera, sprowadza nie sprowadza, rozdaje nie rozdaje, pomaga nie pomaga WSZYSTKO JEDNO. Endeckie szczekaczki i tak beda narzekac i rzucac klody pod nogi. Pomoc nie chca bo nie potrafia przekonac ludzi do siebie, wiec zeby ich choc troche bylo widac krytykuja w czambul jak leci, dajac modelowy przyklad tepoty, bo skoro PO nie ujechalo na tym krytykanctwie zbyt daleko to dlaczeko korwinistom-mikkistom mialoby sie udac. Od realizmu jak najdalej – to chyba jest glowna idea.

 10. @ Kierownik Episkopatu
  „Endeckie szczekaczki”? Kolego, czy moze towarzyszu, czy moze szanowny panie: te „parszywe internety” daly ludziom dostep do informacji. Podstawowym obowiazkiem wyborcow jest rzucac klody pod nogi. Zeby sie krowy nie zbiesily i nie poszly w szkode. A czy szczekaczki, czy krytyka, to sie po faktach poznaje. Do znalezienia w „parszywych internetach”, bo przeciez nie w GW, lub TVP, obsadzonych przez dwoch braci i wnukow antypolskiego eskimosa :)

 11. Panie Premierze !
  Jeżeli dalej będziecie sprowadzać do Polski migrantów obcych kulturowo i religijnie doprowadzicie do powstania zbrojnej samoobrony społecznej a sobie zamkniecie drogę do dalszych rządów.Druigie kłamstwo z Waszej strony, to sprawa V przykazania!Naród jest łatwowierny, ale nie głupi ! – radzę wziąć to pod uwagę !

Comments are closed.