Tak fałszuje się historię na wniosek Rosji! Agencja usuwa fragment o diabelskim sojuszu Niemców i ZSRS

Ministrowie spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesław Mołotow i Niemiec Joachim von Ribbentrop po podpisaniu zbrodniczego paktu, fot. Wikipedia.org
Ministrowie spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesław Mołotow i Niemiec Joachim von Ribbentrop po podpisaniu zbrodniczego paktu, fot. Wikipedia.org

Międzynarodowa agencja prasowa Associated Press na polecenie Rosji usunęła ze swojej depeszy fragment, w którym Związek Radziecki i nazistowskie Niemcy określono jako byłych sojuszników.

Depesza, która rozwścieczyła Rosjan została opublikowana w media na całym świecie i dotyczyła rocznicy wymordowania żydowskiej społeczności jednego z miast na Ukrainie.

Tekst zawierał sformułowanie, że „w czerwcu 1941 r. Niemcy zaatakowały Związek Radziecki, swojego byłego sojusznika”.

O tym, że AP zmieniła treść depeszy pod naciskiem Rosji, napisał izraelski dziennik „Haaretz”. Wyjaśniono, że pakt Ribbentrop-Mołotow, podpisany przez Moskwę i Berlin w przededniu II wojny światowej, nie sprawił, że Niemcy i Związek Sowiecki byli sprzymierzeńcami.

„Pakt ten nigdy oficjalnie nie został uznany za sojusz, a Niemcy w 1941 r. zaatakowały ZSRR, który w koalicji z sojusznikami, w tym z Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi i innymi narodami, walczył przez cztery lata, by pokonać nazistów” – brzmi nowa wersja depeszy.

To nie pierwszy przykład, gdy pod dyktando Putina bądź Merkel zakłamywana jest historia świata. Prawdopodobnie w najbliższym czasie, po raz kolejny, media na całym świecie dostaną informację o faszystach, którzy nie byli Niemcami, oraz komunistach, którzy nie byli Rosjanami.

źródło: Haaretz/PAP/Wolność24.pl

11 KOMENTARZE

 1. Hitler byl lewakiem i kosmopolita wiec narod niemiecki nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci za zbrodnie nazistow. To Polacy powinni wyplacic odszkodowania potomkom wysiedlonych, wypedzonych Niemcow i oddac z procentami socjal ktory kradna razem z islamistami z obecnej takze okupowanej przez agentow Stasi RFN.

  • Na swój użytek przyjmij, że Polacy byli lewakami i kosmopolitami, więc nie ponoszą itd.
   A teraz do budy, waruj aż jakiś Palestyńczyk zechce cię wydymać.

 2. A co wy myślicie będziecie srac na ruskich, a oni nic. Żydzi ciągną laske. Niemcy kochają Rosję. Tylko polskie władze myślą niewiem kurwa co. Boże dlaczego do władzy dochodzą tacy głupcy.

 3. To nie chodzi o to że Rosjanin Wiaczesław Mołotow i Niemiec Joachim von Ribbentrop podpisali zbrodniczy pakt w wyniku którego między innymi wymordowali Niemcy tych ukraińskich żydów ale raczej o to żr ten Niemiec Ribbentrop miał na imię Joachim a przecież żydzi nie mieli nic wspólnego z mordowaniem żydów to niby jak jakiś Jakub mieć miał, Wśród Niemców jest bardzo popularne nordyckie imię Joachim jakby ktoś nie wiedział. No.

 4. Depeszę zmieniono bo żydowscy przyjaciele Rosji z AP chętnie ucha do tej prośby nachylili bo wpisuje się w ich żydowską hagadę o II WŚ. Jak portal Karnowskich donosi „Podobną prośbę ze strony ambasady Rosji w Izraelu wpłynęła także do redakcji „Haarec”. ..Izraelski dziennik pokusił się także o komentarz ze swojej strony. Stwierdził, że działania Rosji należy traktować w takich samych kategoriach jak walka Polski z przypisywaniem jej odpowiedzialności za holokaust. Podnoszą przy tym, ze to nasz kraj domaga się używania określeń „niemiecki obóz zagłady”, czy „okupowana Polska”. – o tym redakcja wasza zapomniała napisać…

 5. Socjalistyczne lewactwo nie jest skore do przypominania historycznych koligacji między dwiema siostrzanymi marksistowskimi ludobójczymi mutacjami.

 6. Tylko MY możemy fałszować historię,zwłaszcza tą po 89r.W końcu po to stworzyliśmy IPN i na niego płacimy.Co prawda większość to pierdoły typu; kto skakał przez płot,a kto podsadzał,ale za to wiemy,że gen Sikorski NA PEWNO nie żyje.Nie zawsze nam wychodzi (na razie),bo np ci wstrętni jewropejczycy nie
  chcą się modlić do „naszego” patrona wielbicieli małolatów,woląc tęczową miłość.Ale to się zmieni.Chociaż
  już za kilka lat,gdy nam już poobcinają (demokratycznie) co nie co,odwaga nam przejdzie.Jak zawsze.

Comments are closed.