Tego jeszcze nie było! Rowerzysta zabił przechodnia na Saskiej Kępie w Warszawie. I uciekł z miejsca wypadku

trasa rowerowa/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
trasa rowerowa/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Rowerzysta chciał wymusić pierwszeństwo na chodniku wobec kobiety. Nastąpiła kolizja. Poszkodowana kobieta straciła równowagę, uderzyła głową o beton i zmarła. Zabójca na rowerze uciekł z miejsca zdarzenia. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. Do wypadku doszło przed tygodniem na warszawskiej Saskiej Kępie.

Sprawcą jest 43-letni Rafał K. W poprzedni piątek jechał po chodniku rowerem i nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej kobiecie. Ta upadła i uderzyła głową o beton. Nie tylko nie pomógł poszkodowanej, ale uciekł z miejsca zdarzenia.

We wtorek kobieta zmarła. Sprawą zajęła się policja.

Sprawcę złapano dzięki funkcjonariuszowi prowadzącemu sprawę. Po obejrzeniu zeznań skojarzył, że widział tę osobę.

Przypomniał sobie, że w dniu wypadku, kiedy wracał do domu, na przystanku widział mężczyznę z rowerem, który bardzo dziwnie się zachowywał i odpowiadał wyglądowi sprawcy podanemu przez świadków – czytamy w policyjnym komunikacie.

Mężczyzna odpowie za nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Źródło: wp.pl

10 KOMENTARZE

 1. Czy już odebrali facetowi prawo jazdy? Brak informacji, czy był trzeźwy/

  • 1. „prawo jazdy” jest zupełnie zbyteczne do jazdy (każdego obowiązuje kk i kc)
   2. „prawo jazdy” powoduje groźne wypadki we wczesnej fazie używania (brak doświadczenia a można jechać)
   3. „prawo jazdy” jest szyderstwem z państwa prawa (przekupny urzędnik decyduje o prawach obywatela)
   4. „prawo jazdy” nie ma nic wspólnego z wolnością (jest jej zaprzeczeniem)
   5. „prawo jazdy” jest środkiem różnorakiego szantażu
   6. „prawo jazdy” to komunistyczny wymysł. (W 1893 roku Francuzi jako pierwsi wprowadzili obowiązek posiadania prawa jazdy. W Stanach Zjednoczonych przepisy wzorowane były na modelu francuskim i niemieckim i dotyczyły tylko kierowców zawodowych i dopiero od 1913 roku obowiązywały wszystkich kierujących automobilami. Brytyjska ustawa obowiązkowe prawo jazdy wprowadziła w 1934 w ustawie o ruchu drogowym).

 2. Chodnik jest, jak sama nazwa wskazuje, do chodzenia, zaś jezdnia jest, jak sama nazwa wskazuje, do jeżdżenia. Jeśli już chcą wlepiać mandaty, niech wlepiają za jeżdżenie po chodnikach. Mnie i tak to nie grozi, bo nie mam roweru.

Comments are closed.