Węgierski rząd: Rezolucja jest nieważna!

Węgry Orban
Premier Węgier Viktor Orban. Foto: PAP

Rząd węgierski uważa decyzję Parlamentu Europejskiego o przyjęciu rezolucji ws. Węgier za nieważną i analizuje obecnie niezbędne kroki prawne – napisali w oświadczeniu węgierscy delegaci w Europejskiej Partii Ludowej (EPL).

„Rząd węgierski uważa tę decyzję za pozbawioną mocy prawnej i bada obecnie niezbędne kroki prawne wynikające z nieprzestrzegania Traktatu” o funkcjonowaniu UE„– napisali delegaci, reprezentujący rządzącą na Węgrzech koalicję Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej.

Węgierska delegacja w EPL uznała przyjęcie w środę raportu na temat Węgier za nieważne, gdyż nie został spełniony „warunek większości wymaganej w artykule 354 Traktatu o funkcjonowaniu UE”.

Przypomnijmy, rezolucja wzywająca do uruchomienia art. 7 traktatu unijnego wobec Węgier została przyjęta 448 głosami za przy 197 przeciwnych i 48 wstrzymujących się. Głosów wstrzymujących się nie uwzględniono w wyliczaniu wyniku.

źródło: PAP / NCzas.com

8 KOMENTARZE

 1. Brawo Viktor !
  Czas konczyc z tym smierdzacym kolchozem !
  UE to SMIERC EUROPY.

  • I znowu musze sie zgodzic. Brawo premier wegier. Robi co mu Putler kazal.

   • Woooonb chuju !
    Odpierdol sie od mojego nicka , ty sowiecki kolku !

  • Która Polska? Ta lewacka, liberalna, której wydaje się, ze wchodząc w niemiecki rozporek, rozwiąże problemy „swojskich Polaków”, a przede wszystkim swoje, czy ta PiS-owska, która ten problem sukcesywnie rozwiązuje?

 2. Trzeba mieć jaja, a Węgry wielokrotnie to pokazali, jak choćby przy ochronie swojej mniejszości na Ukrainie.

 3. Orban się dziwi? Przecież już chyba dwa tygodnie temu podali informację w mediach, że ze względu na Węgrów, PE będzie inaczej liczyła głosy. W sprawie Polski, podobno tylko idowskie głosy w PE będą się liczyły. Następna na celowniku jest Rumunia. Tam podobno mają być wzięte pod uwagę głosy blondynek z LGBTQWER. I to namaszczanych przez Różę. W sprawie Włoch i Austrii, bo za chwilę i taki precedens wystąpi, głosy ważne będą liczone tylko Eskimosów zasiadających przy wspólnym stole z przedstawicielami Tel Awiwu.

Comments are closed.