Morawiecki ekspresowo wywalił ministra. Powód? Powiedział prawdę o polityce rządu PiS wobec imigrantów

Jak poinformowały w piątek media, dzień wcześniej zapadła decyzja o zdymisjonowaniu wiceministra inwestycji i rozwoju, Pawła Chorążego. Informacje te zaczerpnięto z nieoficjalnych źródeł. Powodem mają być rzekomo sprzeczne ze stanowiskiem rządu wypowiedzi Chorążego na temat imigrantów.

Pod koniec sierpnia Klub Jagielloński zorganizował w Warszawie debatę pod hasłem „Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska”. W roli gościa specjalnego wystąpił wiceminister inwestycji i rozwoju, którego wypowiedzi wywołały lawinę negatywnych komentarzy. Zapytany o to czy Polska powinna przyjąć imigrantów odparł, że Polska musi i nawet jeśli nie chce to powinna chcieć, bo migrantami jest zbudowany dobrobyt tych państw, które osiągnęły największy sukces (…)”.

Zdaniem Chorążego stały napływ migrantów „pozwoli utrzymać rozwój gospodarczy na takim poziomie, jaki mamy”, pozwalając jednocześnie uniknąć obniżania pensji Polaków. Za to krytycznie wypowiadał się on na temat repatriacji. Wypowiedzi te wywołały wiele kontrowersji a samemu ministrowi dostało się nie tylko od wzburzonych internautów, ale także od partyjnych kolegów

Pan Chorąży jest chyba w większości swoich tez odosobniony, myślę, że nie jest w rządzie w stanie przeforsować swego zdania – napisał na Twitterze Maciej Wąsik, zastępca ministra-koordynatora służb specjalnych.

Zdanie to podzielał również minister spraw wewnętrznych i administracji.

W sprawie polityki migracyjnej nie zamierzam nawet o milimetr zmieniać twardego stanowiska mojego poprzednika Mariusza Błaszczaka, przy całym szacunku dla pana wiceministra Chorążego proszę traktować jego głos jako „akademickie dywagacje” a nie jako stanowisko rządu – zaznaczył Joachim Brudziński.

Chorąży starał się załagodzić sytuację i ‚sprostować’ swoje wypowiedzi, podkreślając, iż nie jest to oficjalne stanowisko rządu i umieścił przeprosiny na Twitterze.

Wszystkich, którzy poczuli się urażeni moimi wypowiedziami, przepraszam – czytamy.

Na niewiele się to jednak zdało. Wypowiedzi Chorążego mocno odbiegały od oficjalnego stanowiska rządu w kwestii polityki imigracyjnej, a także wzburzyły elektorat. W kuluarach mówi się, że wypowiedzi te miały rozjuszyć nawet Mateusza Morawieckiego, który zdecydował się zdymisjonować ministra.

Prawda jest jednak taka, że Polski rząd podpisał porozumienie dotyczące ściągania imigrantów do naszego kraju, a w lipcu minister Elżbieta Rafalska wprowadziła ułatwienia dla pracodawców w zatrudnianiu pracowników spoza Europy. Już dziś w największych miastach Polski, a szczególnie w Warszawie, widać zdecydowany wzrost liczby osób o ciemnej karnacji skóry.

16 KOMENTARZE

 1. Kazdego winnego kalania polskiej ziemi tym syfem ciapackim < pod mur !

 2. korekta : „Ci co głosowali i nadal głosują na pis/po/sld/psl/ mają tak nasrane we łbach że aż im gówno uszami wychodzi”…..amen

  kocmołuchy/gównojady bez oszczędności nie rozumieją kwitka z wypłaty /kto ich tak na prawdę okrada/ a chcą brać udział w wyborach – cyrk

  • Te pojeby wyborcy bez zaświadczeń od psychiatry muszą być niedopuszczeni do głosowań na wyborach, czy to samorządowych, czy wszelkich innych.

 3. Na sukces USA zapracowali Indianie a w czasach politpoprawnosci nie moga sie pozbyc glownie bialego scierwa ktore zyje z ich zasilkow.

 4. PiS już przegrał wybory i straci władzę bowiem jest definitywnie kojarzony ze ściągnięciem emigrantów do Polski, nie da się tego ukryć, i tego już nie nikt i nic zmieni. Wystarczy zatem tylko jedno takie podobne zdarzenie jak w Niemczech, w Chemnitz… czy w Koethen … i PiS jest w tarci to, co tak mozolnie odzyskiwał, czyli władzę. A że takie zdarzenie w roli głównej z emigrantami będzie to jest pewne na 100% bowiem to ludzie z krajów kultury gwałtu i terroru, to tylko kwestia czasu.

 5. Wypowiedż Chorążego jest jednym z kontrolowanych przecieków za pomocą , których PIS zapoznał polskie społeczństwo ze swoim planem sprowadzenia milionów imigarntów do Polski . Ten plan , który wyłonił sie z przecieków, został zaopatrzony w odpowiednią legendę , która ma wymusić na Polakch zgodę na jego realizację . Kto oglądał program Pospieszalskiego o imigracji muzułmańskiej do Polski ( chyba w tę niedzielę będzie jego powtórka) , ten mógł zauważyć , że w którymś momencie Pospieszalski zgodził się z celami sprowadzenia milionów imigrantów. Tak mimochodem.
  PIS chce (właściwie to juz jest realizowane) sprowadzić do Polski miliony imigrantów . Tym imigarntom Polacy mają sfinansować mieszkania , opiekę zdrowotną , 500+ itd. Zachodnie korporacje nie bedą uczestniczyć w finasowaniu socjalu dla milionów imigarntów , ponieważ nadal nie płacą i nie będą płacic podatków.Dzięki rozbudowanemu socjalowi ci ludzie mają podąć się wykonywania pracy za półdarmo na rzecz przedsiębiorstw należących do zachodnich korporacji w Polsce. To wszystko – taki brzmi przekaz kontrolowanych przecieków – dla uratowania ZUS-u i wyjścia z katastrofy demograficznej . Ludzie , którzy w Poslce stręczą ten plan np Jeremi Mordasewicz , odpowiadają za wypędzenie z Polski 3 milionów młodych Polaków i utrzymywanie w Polsce przez 30 lat bezrobocia na katastrofalnie wysokim poziomie. Ten plan juz na starcie jest niewykonalny . Pozostaną po nim miliony muzulmanów żyjących na koszt polskiego podatnika ,całkowita likwidacja polskiej własności i dalszy skokowy wzrost zadłużenia państwa, czyli de facto likwidacja polskiej własności państwowej . Rząd w Polsce ,jeśli nie prowadzi polityki rozwoju , moze tylko zwiekszać dług publiczny i konfiskować polską własność prywatną , nie ma innych żródeł dochodów. Na 100 % trwałe skutki sprowadzenia do Polski milionów imigarntów sa rzeczywistym planem , a reszta jest tylko legendą mającą zmusic Polaków do wyrażeńa na niego zgody

  • Pod koniec sierpnia 2015 roku rada miasta Gdańska podjęła uchwałę o sprowadzeniu do Gdańska i zapewnienia środków utrzymania (mieszkanie , pełen socjal , opieka medyczna itd) 2 tysiącom muzułamńskich rodzin z Bliskiego Wschodu . Za uchwałą głosowali wszyscy radni z PO i PIS-u . Sierpień 2015 roku jest czasem , kiedy Merkel zaprosiła imigrantów muzułmańskich do UE. Interesujące jest to , że nawet członkowie PO nie chcą przypominać tego wydarzenia

  • Trzeba być niemądrym, aby uwierzyć w to, że polscy przedsiębiorcy nagle zaczęli się martwić o składane przez Polaków do ZUS składki, a nie kierują tylko i wyłącznie swoim interesem.
   Swoje emerytury nasi biznesmeni mają w rajach podatkowych, lub na kontach w bankach. Tzw. robotnik, szeregowy Polak może liczyć jedynie na najniższą emeryturę z budżetu Państwa wypłacaną za pomocą ZUS.
   Wracają do trosk przedsiębiorców o stan kasy ZUS, i nagłą potrzebę ściągania do Polski emigrantów zarobkowych bowiem brakuje im pracowników, to do takiego alarmowania będą nasi biznesmeni uprawnieni wówczas, jak wykażą, że płacą swoim pracownikom tyle samo co ich koledzy w krajach UE, a nawet więcej, i pomimo tego na rynku brakuje rąk do pracy !!!!!
   W przeciwnym razie, chodzi im tylko i wyłącznie o swój interes w wykorzystywaniu ludzi do taniej pracy dla własnego zysku, a nasz kraj utrzymują w pułapce średniego dochodu.

 6. Szanuje obecną politykę migracyjna rzadu Polskiego W Rzeczypospolitej nie potrzeba nam terrorystow aby Polacy bali sie o swje bezpieczenstwo.Polska chce pomagać w misjach humanitarnych i pokojowych w krajach arabskich i w Afryce i moim zdaniem to wystarczy. Mamy w Polsce emigrantów ze wschodu i oni dobrze pracują i asymilują się w społeczeństwie

  • Twoje „Dr” to z pewnością od Drwal. Emigrant to nie emigrant. Ty fajfusie.

   • Twoje „Dr” to z pewnością od Drwal. Emigrant to nie imigrant. Ty fajfusie.

 7. Wiceministru się wypsło i nieszczęście gotowe, z brydżyka nici, bo chlapie ozorem. A na poważnie, to nie chcę używać wielkich słów, ale mi to od dawna pachnie zdradą stanu. Może upraszczam, ale zamiast zredukować biurokratycznego państwowego molocha do niezbędnego, efektywnego minimum, uczynić z Polski państwo poważne i pozwolić Polakom się bogacić, to wypycha się stąd jednostki silne, wolne, rzutkie i niezależne, które nie chcą marnować życia w tym marazmie, a dla utrzymania opresyjnej machiny redystrybucji i jej pasożytniczej klienteli politycznej, tych wszystkich Ministerstw Zdrowia Szczęścia Pomyślności Śledzia i Wódki implementuje się tanią siłę roboczą. Zamiast obniżać przedsiębiorcom obciążenia podatkowe, sprowadza się im tanią konkurencję dla polskiego pracownika. Za proste wyjaśnienie? Proszę o bardziej realistyczne, wielowymiarowe. Może zatrącać o geopolitykę, genetykę, eugenikę, religię, a nawet alchemię, no proszę!

  • To nie są nieuprawnione wielkie słowa. To sama prawda, polskojęzyczny rząd nas zdradził.

  • „jacuniek” rusek jesteś, że piszesz jakby naśladując michałkowiczowską odmianę słowa minister?

 8. Nie rozumiem za bardzo tej tabeli, wynika z niej że 8532 osoby z indii dostały pozwolenie na prace od 2013 ? czy że 8532 osoby z indii otrzymały pozwolenie tylko w 2018 roku ?

Comments are closed.