To musisz przeczytać! Plan Korwina dla Warszawy. I każdego innego miasta też

Janusz Korwin Mikke/ Facebook
Janusz Korwin-Mikke. / fot. Facebook

Przede wszystkim proszę pamiętać o tym, że gdybym kandydował na burmistrza Józefowa czy prezydenta Otwocka, to mógłbym zajmować się każdą dziurą w jezdni. Stołeczne miasto jest na to za duże – więc zadaniem prezydenta winno być stworzenie sprawnie działających mechanizmów naprawczych, a nie ręczne łatanie dziur. Kandydat na prezydenta miasta projektujący linie metra jest śmieszny.

Ludzie pytają: dlaczego „WARSZAWA PRZYJAZNA KIEROWCOM” – a co z innymi? Otóż nie każdy jest kierowcą, ale niemal każdy jest wożony przez innych kierowców (w tym również przez kierowców autobusów). Reszta też bywa wożona np. w karetkach pogotowia albo i w karawanach. Natomiast transport drogowy jest dziedziną nie tyle zaniedbaną, ile świadomie przez poprzednich włodarzy Miasta (ze szczególnym wskazaniem na p.Hannę Gronkiewicz-Waltzową!) niszczoną, więc najwięcej można w nim poprawić. Reszta jakoś się trzyma: budynki się nie walą, woda dopływa i odpływa, prąd i gaz dochodzą – a Urząd Miasta niewiele może w tej sprawie robić. Są i tam pewne problemy – ale o nich na końcu; najpierw: KOMUNIKACJA.

Zasada 1: drogi służą do tego, by po nich jeździć.
Każę pousuwać wszelkie blokady i malunki utrudniające celowo jazdę (uzasadnieniem jest zawsze „bezpieczeństwo” – rzeczywistym celem tandemu [Robert Buciak & Łukasz Puchalski], powiązanego z „Zielonym Mazowszem”, jest usunięcie kierowców z Warszawy).
Skieruję do prokuratury sprawę sabotażu, jakim jest zablokowanie skrętu w lewo na rondach, co powoduje milionowe straty dla kierowców.

Położę nacisk na tworzenie parkingów. Przywrócę zlikwidowane – np. przy ul. Emilii Plater. Nowe biurowce w centrum będą mogły powstawać wyłącznie po stworzeniu odpowiedniej liczby parkingów podziemnych. Przy okazji spróbuję sprawdzić, czy jedną z przyczyn likwidacji parkingów nie są powiązania z firmami produkującymi i stawiającymi słupki.

Rozbuduję sieć autobusów, najchętniej prywatnych – jednocześnie tramwaje przerzucę na peryferie, gdzie nie będą blokować ruchu – jako przedłużenie lub zastępstwo metra. Autobusy plus prywatne samochody przewożą znacznie więcej ludzi niż tramwaje.

Nocną komunikację będą zapewniać mniejsze pojazdy wynajmowane od prywatnych firm, a nie kosztowne w eksploatacji autobusy.

Wydam wojnę PKP – i to w dwóch niesłychanie ważnych sprawach:

(1) Zażądam przywrócenia lub stworzenia, gwarantowanych w koncesjach na kolej, przejazdów przez tory – których brak blokuje ruch w Warszawie (np. przecięcie ul. Wiatracznej zamykające przejazd z Grochowa na Elsnerów). Zażądam też odszkodowania za blokowanie tego przez całe dziesięciolecia.

(2) Wydam wojnę syfowi, będącemu nieuniknionym skutkiem tego, że teren należy do państwowych kolei. Podniosę opłatę za powierzchnię o tyle, by kolejom nie opłacało się trzymać bezużytecznych lub mało użytecznych terenów.

Nie dopuszczę do blokowania centrum Warszawy przez rozmaite imprezy i demonstracje na jezdniach. Organizatorzy takich imprez będą musieli płacić tyle samo, ile za korzystanie z ulicy płacą kierowcy. Oczywiście opłaty za jezdnie na peryferiach będą o wiele niższe. Kościoły będą mogły organizować bezpłatnie procesje na ulicach – ale wyłącznie w dni świąteczne.

Przyjrzę się uważnie kontraktom na budowę mostów i dróg – budowanych przeciętnie trzy razy drożej niż to możliwe. W razie potrzeby skieruję wnioski do prokuratury.
Będę bardzo oszczędnie planował nowe inwestycje. Jako wykonawców będę brał firmy z licytacji – i to z ogłoszeń umieszczanych w pismach fachowych czytanych poza Unią Europejską. Z reguły są znacznie tańsze. Rozmach amerykański czy chiński są godne podziwu – nasze firmy muszą mieć wzór do naśladowania.

Założę stopniowo system pokazujący na skrzyżowaniach szybkość, z jaką należy jechać, by trafić na „zielone” na następnym skrzyżowaniu.

Wprowadzę, gdzie tylko się da, zielone strzałki na stałe.

Nacisk jednak kłaść będę na tysiące drobnych ulepszeń – jak zjazd z mostu im. ks. Józefa w kierunku Wilanowa czy zjazd z mostu „Ś-tokrzyskiego” na lewym brzegu na północ i południe. Nota bene zaprojektowanie tunelu „Przekręt” tak, by utrudnić ten zjazd, to wyjątkowa głupota, granicząca z sabotażem.

Zdam się tu na ludzi. Będę płacił każdemu, kto jako pierwszy przyśle wniosek o usprawnienie ruchu (i nie tylko ruchu drogowego), 100 zł z listem dziękczynnym – oraz (w przypadku przyjęcia wniosku) będę w tym miejscu wmurowywał trwałą plakietkę informującą, że w tym miejscu dokonano zmiany wedle projektu (tu imię i nazwisko).
Na wszystkich większych arteriach dobuduję bezkosztowo dodatkowy pas ruchu (likwidacja bus-pasa to jak dobudowanie więcej niż połowy dodatkowego pasa…)

Popieram oczywiście jazdę rowerami, skuterami i motocyklami – pamiętając wszelako, że Globalne Ocieplenie, dzięki któremu temperatury w Warszawie będą takie jak w Belgradzie, nadejdzie w najlepszym wypadku za jakieś 50 lat.

Wprowadzę plakietki dla samochodów spoza Warszawy i okręgu podwarszawskiego.

Dzięki dużym oszczędnościom na inwestycjach i biurokracji (zmniejszę radykalnie zatrudnienie) zlikwiduję lokalne parapodatki szkodzące obrotowi prawnemu.
Wprowadzę bon edukacyjny, co zmusi szkoły do uczenia dzieci wedle życzeń rodziców.

W szczególności będę popierał szkoły dysedukacyjne.

Zredukuję liczbę zaświadczeń wymaganych przez miejskie urzędy. Poczynając od humorystycznych, gdy wymaga się od petenta podania numeru PESEL, a potem daty urodzenia. Urzędnik, który zaproponuje takie uproszczenie, dostanie wysoką premię.

Postaram się nie przeszkadzać w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Wszędzie, gdzie będzie to prawnie możliwe, zabronię urzędom pytać kobiety o wiek. Dopuszcza tę dyskryminację „Karta Praw Podstawowych” UE.

Nie dopuszczę do jakichkolwiek demonstracyj związanych z czynnościami intymnymi – niezależnie od tego, czy będą to demonstracje homoseksualistów, heteroseksualistów, onanistów czy koprofilów.

Postaram się zwrócić miasto bardziej frontem do Wisły. Moi poprzednicy zrobili sporo w tym kierunku – ale moim zdaniem można tu uczynić więcej. Trzeba odważniej przydzielać prywatnym firmom tereny nadwiślańskie.

Postaram się nadrobić zaniedbania, jakich poprzednie władze dopuściły się w stosunku do Pragi oraz osiedli na obrzeżach Warszawy. Porównanie wyglądu np. Falenicy i Józefowa dobitnie pokazuje, na czym ta dyskryminacja polega. Będę popierał wnioski peryferyjnych osiedli o wyłączenie ich z Miasta.

W szczególności natychmiast odblokuję bazar Braci Różyckich.

Zabronię „reklamowania Warszawy” i innych podobnych czynności, potrzebnych tylko po to, by wycyganić pieniądze z budżetu.

Obserwuję ze zgrozą, że p.HGW chwali się, iż nie załatwiła prawie 300 wniosków o wydanie nieruchomości zgodnie z wyrokiem sądów (!!!) – a jednocześnie zdołała wydać kilka nieruchomości jawnym niemal oszustom. Oczywistym motywem przewlekania spraw jest nadzieja, że właściciele będą wręczali łapówki za przyspieszenie procedury. Wnioski takie będą załatwiane najdalej po trzech miesiącach.

Udzielę prawnej i organizacyjnej pomocy właścicielom budynków wysadzonych na rozkaz kanclerza III Rzeszy już po ustaniu działań wojennych związanych z powstaniem warszawskim i powstaniem w getcie – w ubieganiu się o odszkodowanie od RFN. Przypominam, że Polska zrezygnowała z odszkodowań „wojennych”, ale ta szkoda nie jest „wojenna”, tylko polityczna – i odszkodowanie się należy.

Wobec kompletnej indolencji władz państwowych w ubieganiu się od Federacji Rosyjskiej sum należnych na mocy traktatu ryskiego podejmę próbę uzyskania należnej Warszawie części tych sum. Przypominam, że niedługo minie 99 lat od podpisania tego traktatu – a po tym terminie nie można już się ubiegać o jakiekolwiek należności.
Będę popierał sport – poprzez zniesienie barier w użytkowaniu obiektów sportowych; dotyczy to zarówno strzelnic, jak i np. stadionu Gwardii przy ul. Racławickiej.
Rozważę postulat likwidacji Straży Miejskiej, kosztującej gigantyczne pieniądze i częściowo dublującej się z Policją.

Zdecydowanie poszerzę strefy, w których wolno spożywać napoje alkoholowe.

Będę przestrzegał w stosunku do Policji zasady „zero tolerancji” dla przestępstw. Przyjmę zasadę: „Połowa pieniędzy zaoszczędzonych na Straży – dla Policji”!

53 KOMENTARZE

 1. Czyli socjalizm.
  JKM chce zakazywać budowania biurowców bez parkingów podziemnych? A jeżeli prywatna firma chce zbudować właśnie taki biurowiec to co? JKM socjalista zakaże kapitaliście?

  • Każda prywatna firma będzie mogła zbudować dowolny biurowiec pod warunkiem że będzie miał wystarczająco dużo miejsc parkingowych :)

   • Albo ze bedzie niebieski, albo okragly, albo nie wyzszy niz… itd.
    Dajac w lape bedzie mozna ten chory przepis obejsc?

  • Czyli nie socjalizm. Biurowiec generuje popyt na miejsca parkingowe. Gdy nie oferuje ich sam, brane są z puli dla wszystkich. Wtedy to jest socjalizm.

   • Nakazywanie budowania budynków prostych, krzywych, żółtych, białych, czarnych, z betonu, z drewna, z parkingiem czy bez parkingu to jest socjalizm.
    W kapitaliźmie każdy buduje to co chce na swojej działce.

    • Jaki jest sens budowania drapacza chmur w wielkim mieście bez podziemnego parkingu dla setek samochodów?

     • To przedsiębiorca decyduje kiedy jest sens a kiedy nie a nie urzędnik JKM.

    • Wolność machania pięścią jest ograniczone odległością od czyjegoś nosa. Mylisz kapitalizm z bezhołowiem.

     • Kazzaro przydup…sie prezeska . Bezholowie to jest to co wy i twoj pseudogury dla niedouczonych dzieci proponujecie. Kiedy cokolwiek mowiliscie o reformie sadownictwa??? Nigdy juz wam odpowiadam a to jest podstawa. Jkm to agent wplywu prowadzony przez FSB kazdy to juz wie. Gosc chodzi do ambasady jezdzi na krym wystepuje w sputniku. Przeciez ten gosc nigdy nic nie skrytykowal w polskich sadach nie wspominajac o rosyjskich. To ruski agent zajmujacy sie odcinkiem liberalnym.

     • „Przeciez ten gosc nigdy nic nie skrytykowal w polskich sadach…”
      Za Wikipedią:
      „Uchwała lustracyjna (Janusza Korwina-Mikke!!!) – uchwała Sejmu przyjęta 28 maja 1992, zobowiązująca ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza do ujawnienienia nazwisk posłów, senatorów, ministrów, wojewodów, SĘDZIÓW i PROKURATORÓW będących tajnymi współpracownikami Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa w latach 1945–1990.”
      To mówicie Ojciec, że JKM popierał tajną sowiecką i UB-ecką agenturę w „polskim” sądownictwie?
      Ciekawe…

     • Do vapniaka: Niby tak było ale przecież jak się chodzi do ruskiej ambasady, jeździ na Krym i występuje w sputniku to przecież tam jest tylko agentura i dużo byłych współpracowników. A czy pan JKM nie zgłosił lustracji żeby zmobilizować siły i odwołać rząd Pana Olszewskiego????? To spowodowało że polityka nie weszła na nowe tory. Zostali wyrzuceni a ujawnieni współpracownicy i tak byli by ujawnieni. I dodam że dużo lat obserwuje JKM i nic nie zrobił. Sam sobie zaprzecza. Jest oszustem.

    • Na swojej i co chcę . Zbyt to piękne aby mogło kiedykolwiek stać się prawdziwe.

  • Można to wymóc w inny sposób – każdy ma prawo wjazdu do miasta, pod warunkiem że przedstawi dokument poświadczający, że posiada tytuł do miejsca parkingowego na którym ten samochód zaparkuje.
   To samo w odniesieniu do mieszkańców chętnych do posiadania samochodu.
   Chcesz mieć? Proszę bardzo, ale pokaż gdzie go będziesz parkował.

  • Urzad miasta nie zbuduje kapitalizmu w państwie socjalistycznym. W Wawie nie da sie powiedzieć „Niech prywata wybudowuje. Niech rynek reguluje” – bo nad wszystkim siedzi państwo z regulacjami i podatkami i prywaciarzom nie da sie zrobić jak najlepiej. Ale JKM sprobuje ulatwić „zycie” w Wawie. Wolnego rynku w Wawie nie wprowadzi bez zmieny ustroju panstwowego, to i nie trzeba „walczyć” o wolny rynek w wyborach lokalnych.

 2. Mikke chce by w Warszawie było tak dobrze, jak za Hitlera w 1944 r.

 3. Dziadku daruj sobie. Swiat jest juz gdzie indziej niz twoje pseudo liberalne rady. Sprzedasz nas ruskim tak jak sam chodzisz do ambasady. Po co zostales europoslem? Odpowiem ci zaklamanu starcze dla pieniedzy! A tak walczysz z birokracja. Jestes oszustem i to wielokrotnie udowodnil Krzysztof Karon.

 4. Czyli można podnieść podatki od nieruchomości PKP jednocześnie nie podnosząc ich innym właścicielom nieruchomości w Warszawie?

   • No i czy od podniesienia podatków PKP zrobi się lepsze? Do tej pory JKM twierdził że podatki są za wysokie.

    • Przeczytaj jeszcze raz ten akapit. A JKM od zawsze był od podatków od nieruchomości.

 5. Czyli JKM przewiduje szkoły uczące o płaskiej Ziemi jeżeli jest taka wola rodziców? :)

 6. PESEL, a potem daty urodzenia. Nowe prześlę nie odzwierciedlają daty urodzenia geniuszu.

  • No i? Akurat idea by zmniejszysc ilosc idiotycznych rubryczek w formularzach jest sensowana. Urzad ajac pesel ma (powinien miec) wszystkie dane petenta. Nawet o imię i nazwisko nie powinni sie pytac.

 7. Gdzie będą te tramwaje gdzie metro nie dociera? Z Młocin do Łomianek? A może w Woli do Kampinosu?

 8. i jeszcze domy pomocy społecznej i ośrodki dla inwalidów wywalić poza granicę miasta żeby niepełnosprawni nie szpecili krajobrazu miasta.

 9. Najbardziej znany polityk partii Wolność i jednocześnie największe obciążenie tej partii. Myślę , że poparcie oscylujące na okrągło w okolicach 2%, to głównie zasługa fajerwerków medialnych JKM. Prawdziwa kwadratura koła.

 10. Mam pare pytan:
  1)”Skieruję do prokuratury sprawę sabotażu, jakim jest zablokowanie skrętu w lewo na rondach, co powoduje milionowe straty dla kierowców. ”
  O co chodzi z tym skretem w lewo? A moze by tak zaczac jezdzic po lewej stronie jak ktos chce? W koncu chcemy wolnosci?

  2)”Przy okazji spróbuję sprawdzić, czy jedną z przyczyn likwidacji parkingów nie są powiązania z firmami produkującymi i stawiającymi słupki.”
  A ktos inny bedzie sprawdzal czy JKM nie ma powiazan z firmami budowlanymi od parkingow, czy producentami „malych samochodow”?

  3)”Jako wykonawców będę brał firmy z licytacji – i to z ogłoszeń umieszczanych w pismach fachowych czytanych poza Unią Europejską. Z reguły są znacznie tańsze. Rozmach amerykański czy chiński są godne podziwu – nasze firmy muszą mieć wzór do naśladowania. ”
  Czy takie firmy jak np, chinska Sinoma kopiujaca bezprawnie i bezczelnie cale cementownie z firm europejskich. Stawiajaca z hindusami potezne zaklady ktore po dwuch latach nadaja sie tylko do wyburzenia? Korwin przeciez Ty sie na tym nie znasz, dlaczego udajesz, ze tak jest?

  4)”Założę stopniowo system pokazujący na skrzyżowaniach szybkość, z jaką należy jechać, by trafić na „zielone” na następnym skrzyżowaniu.”
  Za czyje pieniadze? I po co?

  5) Zielone strzalki chcesz wprowadzac? A nie lepiej zrobic tak tak jak na Florydzie i w innych stanach gdzie po prostu skret w prawo jest dowolony rowniez na czerwonym swietle jesli z lewej nic nie jedzie?

  6)Plakietki dla zamochodow z poza Warszawy? Proponuje oplakietkowac ludzi, a nie samochody. Jak u Okudżawy.

  6) „Wprowadzę bon edukacyjny, co zmusi szkoły do uczenia dzieci wedle życzeń rodziców. ” tylko ze gdzie trzech Polakow tam cztery zdania, a to ma byc taka forma 500+ tyle ze dla szkoł? Brawo (sic)!
  7)”W szczególności będę popierał szkoły dysedukacyjne. ”
  Dlaczego?

  8)”Wszędzie, gdzie będzie to prawnie możliwe, zabronię urzędom pytać kobiety o wiek. Dopuszcza tę dyskryminację „Karta Praw Podstawowych” UE.” A czy to nie jest czasem, rownouprawnienie o ktore część z nich tak zabiega? Dlaczego tylko kobiety mialyby nie podawac wieku???

  9)”Wobec kompletnej indolencji władz państwowych w ubieganiu się od Federacji Rosyjskiej sum należnych na mocy traktatu ryskiego podejmę próbę uzyskania należnej Warszawie części tych sum. Przypominam, że niedługo minie 99 lat od podpisania tego traktatu – a po tym terminie nie można już się ubiegać o jakiekolwiek należności.”
  Gruszki na wierzbie? Czy to lezy w kompetencji prezydenta miasta?

  • Brakuje jeszcze tylko jednej sensownej obietnicy. JKM moglby obiecac, ze dobuduje w Warszawie jeszcze co najmniej dwa mosty.

  • Ad 1.
   Chodzi o skręt z Al. Jerozolimskich w ul. Smolną – trzeba objeżdżać Bracką do pl. Trzech Krzyży i stamtąd na wprost.
   Ad 2.
   Na pewno chętni się znajdą.
   Ad 3.
   Ograniczenie się do firm tylko polskich lub tylko europejskich podnosi koszt za bezdurno.
   Ad 4.
   Pieniądze „miastowe”. Po co – dla upłynnienia ruchu. Masz już prawo jazdy?
   Ad 5.
   Czy zmiana przepisu ruchu drogowego leży w kompetencji prezydenta miasta (vide: 9.)?
   Ad 6.
   Dowiedz się więcej o idei „bonu edukacyjnego” (nie jest to wynalazek JKM), a potem bierz się za komentowanie.
   Ad 7.
   Dlatego, że (wg JKM) szkoły koedukacyjne nie działają prawidłowo – typowo męskie i typowo żeńskie lepiej wpływają na psychikę.
   Ad 8.
   Obawiam się, że troska o równouprawnienie raczej u JKM nie występuje.
   Ad 9.
   Nawet Ty możesz oskarżyć FR przed sądem. Prezydent stolicy tym bardziej.

   • Ad 8.
    Obawiam się, że ten trochę dziwny pomysł może wynikać z pragnienia poprawy swego wizerunku popsutego mu przez durne tzw. feministki, które próbowały (i próbują dalej) judzić kobiety przeciwko JKM. Wskazywałby na to charakter tego postulatu, wyraźnie niepasujący do reszty poważnych i dobrych pomysłów podanych powyżej. „Zaprezentuję swój program, a przy okazji wścibię weń coś dla wyłącznie własnej korzyści”:-)

 11. Widzę, że na tym forum sami pożyteczni idioci.. Siedźcie w domu i nie zaśmiecajcie forum pajace.

 12. aż się miło czyta. JKM to jednak klasa koleś.

  mam tylko pytanie co do tego zdania…

  „Skieruję do prokuratury sprawę sabotażu, jakim jest zablokowanie skrętu w lewo na rondach, co powoduje milionowe straty dla kierowców”

  nie bardzo rozumiem podłoża tej logiki. zamiast rond i skrętów w lewo zdecydowanie wolę tzw skręty w prawo w prawo i jeszcze raz w prawo I TAKI MODEL PROMUJCIE…. najlepiej bez rond ale ze światłami.

  to by drastycznie ulepszyło transport drogowy. a wynalazca ronda powinien dostać postśmiertną czapę głupoty.

  • Znam tylko jedno rondo z zakazanym skrętem w lewo (to z palmą). Co do zielonej strzałki, to przy niej obowiązuje BEZWZGLĘDNY nakaz zatrzymania się. I słusznie, bo piesi w tym czasie mają zielone światło.
   Niemniej, jest kupa skrzyżowań, na których ta zielona strzałka zapala się, gdy rusza inny kierunek, bezkolizyjny, a piesi mają światło czerwone. I powstaje dylemat – stawać i narażać się na dzwon od lokalsa, czy narażać się na karę za niezatrzymanie się.
   Trzeba te zielone strzałki zamienić na zielone światło kierunkowe, ale drogowcom się nie chce.

 13. Jestem z innego miasta niż Wa-wa i uważam, że ten program jest bardzo uniwersalny, chciałbym, aby w moim mieście też podobnie myślano.
  Niestety.

  Ja bym zamienił Straż Miejską na STraż Parkingową z kompetencjami na całe miasto i obniżył kwotę mandatu płaconego w 24 h. Albo byłby porządek, albo miasto miałoby miliony. IU zniósł strefy płatnego parkowania.
  + parę innych pomysłów.

  • Mnie się też to podoba, choć Warszawa to nie moje rodzinne miasto.

  • (Nie będę żydować na) „system pokazujący na skrzyżowaniach szybkość…”

 14. Za tą likwidację tramwajów w Centrum miasta to chyba Pana nie wybiorą. Głupie myślenie ma Pan skoro rozbuduje Pan sieć autobusów, najchętniej prywatnych, a jednocześnie popiera Pan jazdę rowerami, skuterami i motocyklami – pamiętając wszelako, że Globalne Ocieplenie, dzięki któremu temperatury w Warszawie będą takie jak w Belgradzie, nadejdzie w najlepszym wypadku za jakieś 50 lat. Autobusy wydzielają spaliny, które zatruwają środowisko, tramwaje są ekologiczne bo są elektryczne, nie rozumiem Pana toku myślenia. Tramwaje nie stoją w korkach i nie blokują ruchu. Pan to chyba nigdy tramwajem nie jechał. Autobusy plus prywatne samochody nie przewożą znacznie więcej ludzi niż tramwaje. W tej chwili tramwaje w Warszawie mają nowe torowiska i coraz nowy tabor. Każda stolica w Europie inwestuje w tramwaje.

  • Ta, berlin przykład w tramwaje uniesione nad jezdnią. Tramwaje na jezdni są w Berlinie raczej w samym centrum I przecinają sie dosyć rzadko z samochodami

  • I idiotyzm jest uważane że prąd elektryczny jest ekologiczny xD. Szczególnie gdy brak w Polsce elektrowni atomowych czy też fuzyjnych.

Comments are closed.