Krystian, 20-letni Polak zamordowany przez nożownika w niemieckim Neumünster
Krystian, 20-letni Polak zamordowany przez nożownika w niemieckim Neumünster
REKLAMA

Dwudziestoletni Polak Krystian padł ofiarą nożownika o południowym wyglądzie. Policja z Kilonii poszukuje sprawcy.

Do tragedii doszło w pobliżu meczetu Neumünster na północy Niemiec, gdzie Krystian pracował jako glazurnik. W niewyjaśnionych jeszcze okolicznościach został zaatakowany na ulicy w niedzielny poranek.

REKLAMA

Według świadków napastnikiem miał być około 30-letni wysportowany mężczyzna o wyglądzie południowca ubrany w szara bluzę z kapturem. Napastnik zadał Polakowi kilka ciosów nożem i zbiegł. Mimo szybko podjętej reanimacji ofiara zmarła.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Usłyszałem krzyki, wyjrzałem przez okno. Złapałem kilka ręczników, pobiegłem i próbowałem powstrzymać krwawienie. Na próżno – opowiada dziennikowi „Bild” świadek Stean S.

Na miejscu tragedii mieszkańcy stawiają znicze. W mediach społecznościowych pojawiły się wezwania do zorganizowania demonstracji i protestów przeciwko polityce imigracyjnej.

W ciągu 3 ostatnich tygodni to już trzecie podobne zabójstwo z użyciem noża. W dwóch poprzednich przypadkach zabójcami okazali się nielegalni imigranci. Po zabójstwie w Chemnitz Niemca przez dwóch nielegalnych przybyszy z Iraku i Syrii w mieście przez niemal dwa tygodnie trwały demonstracje i protesty.

Zamordowany Polak pracował jako glazurnik. Zarobione pieniądze wysyłał matce, która opiekował się jego niepełnosprawnym 8-letnim bratem.

Źródło: „Bild”

REKLAMA