Niedźwiedź sprawcą wypadku w Tatrach. Kierowca nie przeżył, zwierzę też. Pasażerka walczy o życie.

Do tragicznego wypadku doszło na drodze biegnącej przez Narodowy Park Niżne Tatry na Słowacji. Sprawcą kolizji był niedźwiedź, który wbiegł na drogę.

W momencie, gdy dochodziło do tragicznych w skutkach zdarzeń nad drogą unosiła się gęsta mgła. Samochód osobowy podjął próbę wyprzedzenia ciężarówki, niestety w trakcie manewru na drogę wybiegł niedźwiedź.

Zwierzę zostało potrącone, a samochód kompletnie stracił przyczepność, po czym z ogromną siłą uderzył w wyprzedzany pojazd.

Wypadku nie przeżył kierowca osobówki, jego żona, która znajdowała się na siedzeniu pasażera trafiła do szpitala w stanie ciężkim.

Niedźwiedź nie przeżył wypadku. Poniósł śmierć na miejscu.

Policja przypomina kierowcom, iż w trakcie podróżowania przez rejony górskie, szczególnie na drogach biegnących przez gęste lasy, należy zachować szczególną ostrożność.

źródło: tatromaniak.pl / Wolność24.pl

8 KOMENTARZE

  1. 100/100…ale niech Pan tego głośno nie mówi bo nasze Barany rzeczywiście tak zrobią…

  2. Widoczność praktycznie zerowa, droga niebezpieczna i kręta, a ten wpadł na genialny pomysł wyprzedzania ciężarówki… Tacy obywatele to właśnie „produkty” socjalizmu. Tylko szkoda miśka.

  3. Niedźwiedź sprawcą wypadku…, z tego wynika, że wypadek nie był przez nieodpowiedzialne kierowcę tylko niedźwiedzia. W takim razie może zabronimy niedźwiedziom chodzić po lasach, a kierowcom pozwolimy jeździć jak chcą bo na wychodzi.

Comments are closed.