Rosyjska Duma: Sprawa z Izraelem może doprowadzić do III wojny światowej. „To już nie są czcze pogróżki”

Rosyjska Duma/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/CCTV
Rosyjska Duma/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/CCTV

Deputowani rosyjskiej Dumy przygotowują zapowiadaną odpowiedź dla Izraela w związku ze strąceniem samolotu zwiadowczego Ił-20 i śmierci jego załogi. Na pierwszy ogień ma wejść wprowadzenie wiz, ale Rosja nie wyklucza konfliktu, który może doprowadzić do kolejnej wielkiej wojny.

Jurij Szwytkin, Wiceprzewodniczący Komisji Obrony Dumy Państwowej Rosji powiedział, że Duma omawia warianty odpowiedzi na „agresywny atak Izraela”.

Bez zagłębienia się w problem nikt nie powie od razu, co robić. Ale reakcja powinna nastąpić, nie tylko słowna. Jednocześnie ważne jest, aby nie sprowokować III wojny światowej. Nie są to już czcze pogróżki – powiedział Szwytkin. Dodał też, że „Izrael w tym przypadku jest agresorem, a wszystkim sterują Stany Zjednoczone”.

W oświadczeniu Ministerstwa Obrony wyraźnie stwierdzono, że to, co się stało, to świadome działania Izraela. Jest to niedopuszczalne. Moim zdaniem obecnie Izrael dołoży wszelkich starań, aby rozwiązać tę sytuację, ale nie zwróci to życia naszym 15 młodym oficerom – powiedział senator Franc Klincewicz, członek Komitetu Rady Federacji ds. Obrony i Bezpieczeństwa.

Źródło: sputniknews.com

9 KOMENTARZE

 1. Jak teraz Izrael skłócił się z Rosją to dla nas tylko dobra wiadomość. Żydzi będą mieli mniej czasu zajmować się nami.

  • Pierdolisz pan, że żaba się goli. A kto Francuzików nauczył maksymy „kłopoty, to okazja w przebraniu”?…

 2. I na co wyszło Putinowi obściskiwaniem się z Netanyahu czy wchodzenie w 4 -litery żydowskiej sekcie Chabad Lubicz

  • Nie bądź ku®wa idiotom, nie sluchaj tego co pie®doli jakiś komuch, prawda jest taka że stosunki się zaciesnią, te kozojebcy co zgineli to #huj z nimi

 3. ruski parlament dyskutuje i niech dyskutuje dalej;za jeden samolocik nikt nie będzie się wojenką ganiał.

 4. No popatrz Turcy mu stracili to udawal ze nic sie nie stalo, a Izrael sie nie podoba. Po tym mozna poznac sowieckich psow – po antysemityzmie ktorym popisuja sie od lat, a ktory wmawiaja kazdemu kogo nie lubia.

  • Na ruch JE Władimira Władimirowicza jeszcze czekamy – tu wypowiadali się parlamentarzyści. O ile dobrze pamiętam, jednak trochę się z tą Turcją pochandryczył nim nastąpił blat.
   Co do polityki rosyjskiej wobec Żydów, to wydaje mi się, że głównie polega na traktowaniu instrumentalnym. Jeżeli są do czegoś potrzebni, to się ich do pewnych granic hołubi.

  • jasna cholera ….Pierdolnij się w ten chory łeb.Najlepiej czymś bardzo ciężkim.

Comments are closed.