To zdjęcie zawirusowało internet. Szczerski tłumaczy dlaczego prezydent Duda na nim stoi, a Donald Trump siedzi

Andrzej Duda i Donald Trump. / fot. Twitter/realDonaldTrump
Andrzej Duda i Donald Trump. / fot. Twitter/realDonaldTrump

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, pytany przez dziennikarzy, czy Andrzej Duda podpisywał deklarację polsko-amerykańską stojąc obok siedzącego prezydenta USA – co widać na opublikowanych zdjęciach – wyjaśnił, że zdjęcia pokazują pewną sekwencję zdarzeń.

Według niego założeniem upublicznienia tego zdjęcia, było to, że oddaje ono naturalny charakter tych rozmów w sposób niepozowany – taki, jakich setki na wszystkich możliwych portalach. Miało ono pokazywać pewną dynamikę spotkania.

„To jest pewna sekwencja, te zdjęcia, to nie jest ta ceremonia oficjalnego podpisywania deklaracji (…) To jest taki moment, gdzie (…) została oddana ta druga część pobytu prezydenta Polski w Białym Domu, taka bardziej spontaniczna, bardziej nieformalna, ta bardziej naturalna, inna od takich sztampowych ilustracji” – ocenił Szczerski.

Szczerski powiedział, że lecąc do kraju zastanawiał się, z której strony będzie można „ugryźć” tę wizytę. Wizytę, która przyniosła efekty, w której prezydent Trump poświęcił stronie polskie więcej czasu niż było planowane, i podczas której, konferencja prasowa po rozmowach dotyczyła tematu spotkania.

„Po wylądowaniu dowiedzieliśmy się, że to, co jest tematem dyskusji w polskich mediach, to nieformalne zdjęcie z pewnego momentu pobytu prezydenta w Gabinecie Owalnym” – powiedział Szczerski.

„Podpisywanie deklaracji odbyło się w pełnym partnerstwie między dwoma prezydentami” – zaznaczył. „To jest sekwencyjna sytuacja – pan też może wystawać sprzed stołu, a ja powiem, że pan przede mną się kłania” – odparł Szczerski dopytywany o okoliczności podpisania dokumentu.(PAP)

21 KOMENTARZE

 1. zydowsko amerykasnkie pacholy morda w kubel!Tlumaczy sie winny a towarzysz korhauser to geremkowska szmata w stajni rebe kalksteina

 2. No jak tak to chcę zobaczyć zdjęcie z oficjalnego podpisania deklaracji.

 3. Na luzie, to mógł usiąść na tym stole.
  I to jest właśnie test na bycie mężem stanu, jak w sytuacji nawet nieformalnej zachować fason głowy państwa.
  Chyba lepiej by było wybrać jego żonę. Z ujęć przed wejściem już nasz prezydent nie potrafił znaleźć sobie miejsca. Prezydent Trump musiał go ustawić do zdjęcia. Żenada.

 4. ▌▌Wporzo — przecież mógł wyciągnąć telefon i przytulić się do selfika, może jeszcze całusa wysłać…

  • ▌▌Na całe szczęście mam też zdjęcie o odwrotnej wymowie: prezydent USA zdaje swoje okresowe sprawozdanie:

   http:\\2.bp.blogspot.com\_GVslfVluyEA\TQltElen2XI\AAAAAAAAAfU\WLQUh-rTeLw\s1600\rr_pope_miami_S.jpg

 5. „Miało ono pokazywać pewną dynamikę spotkania” , „…taka bardziej spontaniczna, bardziej nieformalna, ta bardziej naturalna, inna od takich sztampowych ilustracji” … To jakaś adaptacja ? Szczerski drugi Wajda..

 6. ale wstyd na cały świat !!! a ja myślałem że to Bronek jest największym obciachem ,ale się pomyliłem !!! i jeszcze jakie bezczelne kłamstwa w TVP info o spotkaniu !!!

 7. Ruskie maja ubaw po pachy widząc zdjęcie przedstawiające relacje wasalne polski wobec usa i zydostwa!!!

 8. Dla mnie to zdjęcie to jajco. Trump jest biznesmenem i każdy za odpowiednią sumkę może sobie z nim zrobić taką sweet focię. Pasuje?

 9. Popatrz Pawełku jak te koniki ślicznie wyglądają, jak te czaka na ułanach pięknie lśnią, te szabelki, te piki.. pięknie jest
  Miało ono pokazywać pewną dynamikę, pastisz

 10. Totalne dziadostwo. Nawet hitlerowcy AKT KAPITULACJI podpisywali NA SIEDZĄCO…

 11. Na ogol nie przywiozuje wagi do pierdól ale to zdjecie poniza cala Polske. Fajnego prezydenta korwinisci sobie wybrali.

 12. Jak się ktoś pizdą urodził, to kanarkiem nie zdechnie. Każdy ma swoje miejsce w życiu. Prezydent Polski to napewno nie miejsce dla Judy !

 13. Ciekawe kto zrobił to zdjęcie,kto je wypuścił w obieg,dlaczego ekipa prezydenta nie dopilnowała technicznych spraw?
  A może to celowo wypuszczono właśnie w celu ośmieszenia.

 14. Jaki kraj, taki prezydent, takie przyjęcie w USA. W waszym wypadku – budyniowo-gówniane.

 15. Pod biurko panie prezydencie następnym razem. Może tam pan więcej załatwi !!!!!

 16. W obronie czcigodnego prezydenta Wolski pana Adriana Du. py

  Jest wielu, których zdjęcie biedzi:
  Prezydent Wolski Adrian Du. pa
  Stoi przy Trumpie, gdy Trump siedzi…
  Stoi, lecz nie w postaci słupa,
  A pochylony podpisuje.
  Właśnie wstał z kolan… Gratuluję!

Comments are closed.