Węgrzy nie dają sobą pomiatać! Ambasador Hiszpanii w Budapeszcie pilnie wezwany na dywanik

Wiktor Orban. Foto: PAP/CTK
Wiktor Orban. Foto: PAP/CTK

Węgierskie ministerstwo spraw zagranicznych i handlu wezwało w środę ambasadora Hiszpanii w związku z wypowiedzią szefa hiszpańskiej dyplomacji Josepa Borrella krytykującą Węgry – powiedział dziennikarzom wiceminister spraw zagranicznych Levente Magyar.

Według niego „skrajnie lewicowy minister spraw zagranicznych hiszpańskiego rządu” skierował pod adresem Węgier na forum publicznym „obraźliwy i grubiański atak”.

Magyar oświadczył, że mogą istnieć różnice zdań między dwoma krajami i w obecnej „burzliwej sytuacji politycznej w Europie” są formułowane słowa krytyki wobec niektórych państw, ale ich ton nie powinien wykraczać poza ramy uczciwej i poprawnej współpracy, tym bardziej w sytuacji, gdy strona węgierska nie jest w stanie na to merytorycznie zareagować.

Według wiceministra Borrell zarzucił Węgrom ksenofobię, nierozdzielanie poszczególnych rodzajów władzy i brak wolności słowa oraz nazwał Węgry i inne państwa regionu pseudodemokracjami.

Magyar zaznaczył, że Węgry odrzucają twierdzenia Borrella, gdyż każdy może się przekonać, że na Węgrzech panuje pełna wolność słowa, rodzaje władzy są rozdzielone, a Węgrzy nie czują nienawiści do obcych.

Dodał, że po spotkaniu premiera Viktora Orbana z wicepremierem i szefem MSW Włoch Matteo Salvinim pod koniec sierpnia, a potem po przyjęciu w zeszłym tygodniu przez Parlament Europejski rezolucji dotyczącej uruchomienia art. 7 traktatu UE wobec Węgier o kraju tym dużo się mówi na europejskim forum publicznym i niemal każdy rząd jakoś komentuje węgierską politykę, ale „jeśli ktoś robi to tak jak Josep Borrell, to węgierski rząd nie może tego przyjąć”. (PAP)

12 KOMENTARZE

  1. „…nazwał Węgry i inne państwa regionu pseudodemokracjami”.
    Czy MSZ „innego państwa regionu” wezwie odpowiedniego ambasadora Hiszpanii na dywanik?

    • Hiszpanie za pomocą niemieckiej lewatywy, przyjmują wzorce szwedzkie. Lewatywa, wspomagane unijnymi pieniędzmi nie ma nic wspólnego z hiszpańskimi odczuciami narodowymi, ale kasa jest kasa. Z Hiszpanami Unia rozprawi się w przyszłym roku ze względu na deficyt i brak rozwiązań w sprawie bezrobocia, ale dziś „pożyteczny idiota na gwałt jest potrzebny”. I jak to mówią „Amen” w tym temacie.

  2. http: //krajscytyjski. blogspot. com/2018/08/x-wieczny-madziarski-karabin-maszynowy. html

  3. Śmieciopaństwa typu Węgier powinny być wypierdolone z UE. Putin was wszystkich w dupę jebał. I tego węgierskiego tłustego krasnala też.

  4. Na Slasku w czasie wyzwalania Myslowic moja Matka zostala zgwalcona przez ruskich zydow z nkwd. Gwalcili ja w myslowickiej synagodze w oparach smierdzacych onuc i ruskiej spermy Czesc jej Pamieci!

Comments are closed.