I po co płacić całe życie te głupie składki? Nasze emerytury z ZUS będą bardzo niskie

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pxhere.com
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pxhere.com

Zakład Ubezpieczeń Społeczny rozsyła listy do Polaków, w których informuje o tym, że ich pieniądze zostały zmarnowane, a mimo wysokich składek nie mogą liczyć na zbyt wiele podczas emerytury. Tak bowiem trzeba interpretować prognozy emerytalne.

W związku z fatalną sytuacją demograficzną każde kolejne pokolenie będzie musiało się liczyć z tym, że ich emerytury będą coraz niższe. Jednocześnie, by zapewnić minimum egzystencji osobom starszym, pracujący będą obciążani coraz większymi daninami.

Los tych, którzy przejdą na emeryturę w ciągu najbliższych lat, nie jest jeszcze aż tak zły. W tym przypadku dla większości osób prognozowane świadczenie będzie wynosić około 60 procent ostatniej pensji. Znacznie gorzej wygląda sytuacja tych, którzy dziś są na początku swojej drogi zawodowej.

Osoby, które mają dziś dwadzieścia kilka lub trzydzieści lat mogą liczyć, pod warunkiem wieloletniego zaangażowania w system ZUS-owski, na jedynie nieco ponad 1/4 swoich zarobków. Według prognoz prezentowanych przez sam zakład świadczenie będzie równe około 28 procent ostatniej pensji.

Oczywiście jest też możliwość podniesienia wysokości otrzymywanego świadczenia. To oczywiście dłuższe płacenie składek i krótsze życie na emeryturze. O obecnym, i tak mizernym, poziomie emerytur nie ma jednak co marzyć, bo przy pracy do 70 roku życia wskaźnik nie dobija nawet do 40 procent.

Źródło: wp.pl

20 KOMENTARZE

 1. ▌▌To i tak jest wariant superoptymistyczny — zakładający, że płacący składki bez szemrania będą oddawać coraz większą część zarobionych przez siebie pieniędzy. Socjaliści zapewne będą przecierać oczy ze zdumienia, kiedy zamiast niewoli dla ZUS wolni ludzie raczej wybiorą „faszyzm i antysemityzm”:
  ● likwidację oficjalnego majątku i oszczędności;
  ● emigrację;
  ● pracę w szarej strefie;
  ● lewą rentę;
  ● kolejne ciąże;
  ● bezrobocie;
  ● obywatelskie nieposłuszeństwo;
  ● samobójstwo.

  • ▌▌
   ● „«Jeżeli chcecie mieć płacone za pracę, to jedźcie pracować do kapitalisty. Tutaj jest socjalizm i, czy wam to się podoba czy nie, o wynagrodzeniu decydują czynniki społeczno-polityczne» […] — stwierdził 18 III 1986 r. na zebraniu Wydziału Zabezpieczeń i Sterowań Elektrowni «Dolna Odra» przedstawiciel dyrekcji inż. Michał Madałkiewicz.” — „Głos Szczecin” nr 54, 1986.

   .

   ● „Żądanie natychmiastowego zwrotu kartki zaopatrzenia już po 48 godzinach od śmierci obywatela wysyła najbliższej rodzinie Dział Reglamentacji Wydziału Handlu w Krakowie.” — „Promieniści” nr 32/33, 1984.

   .

   ● „«Socjalizm jako pojęcie identyfikowany jest z błędami, z wypaczeniami, konfliktami, itp. Trzeba zmienić punkt ciężkości, to znaczy nie tyle mówić, że socjalizm był dobry, jest dobry, ale że może być dobry, będzie dobry» — z narady psychologów–ekspertów w Biurze Prasowym Rządu.” — „Tygodnik Mazowsze” nr 9, 1982.

   .

   ● „Po 6 jaj dla niezrzeszonych i po 16 dla swoich załatwiły nowe związki zawodowe w warszawskim «Rawarze».” — „Tygodnik Mazowsze” nr 78, 1983.

   .

   ● „Ze szkoły oficerskiej SB w Rembertowie co miesiąc wypuszcza się ok. 700 przeszkolonych osób, którymi obsadzane są kierownicze stanowiska w dużych zakładach pracy (przede wszystkim w działach kadr).” — Tygodnik Mazowsze” nr 27, 1982.

   • Wow ! Co za przewrotność. Komunista zarzuca konserwatystom …….socjalizm ? A jaki jest „socjal” „na zachodzie” ???

 2. ILC opublikowalo raport odnosnie przyszlosci funduszu emerytalnego w 30 wysoko rozwinietych krajach swiata.Warto przeczytac by zobaczyc gdzie sie plasuje Polska.To tylko moja propozycja i zaznaczam, ze nie mam na ten temat zadnego osobistego komentarza.

 3. Dlatego prawiczki są przeciwko przyjmowaniu imigrantów żeby nie miał kto płacić ZUSu w przyszłości.

  • ZUS to zło, i każdy polityk który sprzeciwia się jego likwidacji odpowie za swoje!

  • Wiesz że nawet gdyby się przyjęło i oni też by płacili ZUSy(w sumie pracodawca by za nich to robił) to i tak nie uda im się przetrwać, najwyżej wydłużą sobie rok lub 2 lata więcej na kroplówce. Powiedzmy sprowadzą ok 30tyś. i niech ci imigranci płacą ok 300zł zusu(tak dla przykładu bo różne mogą być kwoty) to 300×30000 to masz 9000000. Rozdziel to na aktualnie przebywających na emeryturze plus na pracowników ZUS i jeszcze zapewnić dla tych co zaczynają płacić i im zapewnić emeryturę oraz tym co nie płacą zusu a im się należy jakiś pakiet za który nawet nie zapracowali czy nie zapłacili, wyjdziesz na zero albo i na minus. Nawet gdy ściągniesz 5 milionów to tym imigrantom płacącym ZUS też trzeba zapewnić im emeryturę, więc i tak wyjdziesz na zero lub na minus. Dla tego nie powinno być ZUSu czy też obowiązkowego płacenia tego zusu. Nie zrobisz nigdy tak że będą płacić ZUS a emerytura z roku na rok się zwiększy, dla tego lepiej oszczędzać samemu bo wiesz że nie musisz tych pieniędzy oddawać komuś komu nie chcesz.

   • I po co trollowi tłumaczysz? On nie czyta, nie próbuje zrozumieć- on tylko jątrzy. Dziwię się że ktoś chce temu %$#@ odpisywać- zamiast zamilczeć go na amen!!

 4. Troska przedsiębiorców o stan kasy ZUS, i nagła potrzeba ściągania do Polski emigrantów zarobkowych z krajów kultury pedofilii, gwałtu i terroru gdyż jakoby brakuje im pracowników albowiem Polacy nie chcą wracać do Ojczyzny, jest wybiegiem i oszustwem.
  Kuriozalne jest to, że polskie związki zawodowe milczą!
  Do takiego alarmowania nasi biznesmeni będą uprawnieni jedynie wówczas, jak wykażą, że płacą swoim pracownikom tyle samo co ich koledzy w krajach UE, jak Niemcy, Holendrzy, Anglicy, a nawet gotowi są więcej zapłacić pracownikom, i pomimo tego na rynku brakuje rąk do pracy !!!!!
  W przeciwnym razie, chodzi im tylko i wyłącznie o swój interes w wykorzystywaniu ludzi do taniej pracy dla własnego zysku, a nasz kraj utrzymują w pułapce średniego dochodu.
  To jest moda narzucona polskim przedsiębiorcom przez zagraniczne korporacje, a ci z chęci pomnażania zysku z łatwością ją przyjęli, i nagle zrobił się larum, brakuje rąk do pracy.
  Raczej innowacyjności w gospodarce bowiem stan zastany jest w opłakanym stanie opartym na gospodarce z lat dawno minionych. A innowacyjność wymaga pracy nad sobą, a nie ucieczkę do sprowadzenia taniej siły roboczej.
  Jakby wyglądała dziś Japonia, gdyby przyjęła taką narrację i ściągała emigrantów?
  Proszę mi pokazać takiego polskiego biznesmena, który zatrudnionym pracownikom płac tyle samo, co jego kolega w krajach starej UE?
  Ściąganie emigrantów jest lewackim pomysłem na zrównanie Polski z krajami multikuti UE, na rozwój lewactwa (Manifest z Ventotene) w Polsce i UE, na likwidacje państw narodowych, na likwidację chrześcijaństwa, zatem program EMIGRANT+ włącza się w żydowską walkę z Jezusem Chrystusem.
  Polacy wypowiedzieli się jasno, że nie chcą żadnych emigrantów.
  PiS oszukał wyborców i nie dotrzymuje obietnicy wyborczej. Nagle powstały dziwne agencje poza granicami kraju. Hurtem jak leci „ załatwiają „ pozwolenia na pracę i wizy do Polski.
  Agencje te to kolejne oszustwo w ściąganiu ludzi bez żadnej potrzeby i to na utrzymanie przez polskiego podatnika.

  Koniec ściemy! Sprowadzanie imigrantów to nowa oficjalna polityka PiS. Wydamy na nią miliardy złotych
  nczas.com/2018/09/18/koniec-sciemy-sprowadzanie-imigrantow-to-nowa-oficjalna-polityka-pis-wydamy-na-nia-miliardy-zlotych/

 5. Ciekawe jakie emerytury są przewidziane dla aparatu ucisku, czyli dla obecnych ubeków, „trepów”, i innych ludzi z list rządowych ??? – myślę, że będą wystarczające na godne życie.

  • Cielna to może być krowa,a nie kos,(Kos, to taki ptak).”Cielny Kos” zająłby się wypracowaniem własnej emerytury a nie zaglądał innym do garów !

 6. Parobkowie najemni i przekupni, przestańcie Nas straszyć małymi emeryturami,robicie to już od trzydziestu lat.Wielu z Was ma już emerytury i jakoś z głodu nie zdychacie.Przypomnijcie sobie ,co mówiliście 30 lat temu.Knechtowie!

 7. Spadaj do swojego kraju zarobkowiczu. Jak ci nie pasuje
  I tak my mamy przez was przejechane z zarobkami.!

 8. zastanawia mnie jedno,czy ktos w ogole liczy na jakakolwiek emeryture.Osobiscie traktowalem to na zasadzie,ze pieniadze sa zabierane,a to co bedzie jak bede miec 70lat srednio mnie interesuje.Nawet nie wiem czy bede jeszcze zyl.Moze nawet juz Zusu nie bedzie ,a pieniadze przepadna.Trzeba myslec na polepszeniu swojego bytu :tu i teraz,a na emeryture nawet nie liczyc.teraz jest tak ,ze nie mamy wplywu na to ,ze pieniadze sa nam zabierane.Latwo przeliczyc ,ze te pieniadze odprowadzone do Zusu nie beda proporcjonalne do tego co zostalo nam zabrane,o ile w ogole cos dostaniemy.

 9. Biznes i zycie jest piekne. jak? nie mozna sie bac ! w przeciwnym razie niczego sie nie dorobisz,a jak sie dorobisz to zapomnisz o slowie emerytura :)

Comments are closed.