Kuriozalne tłumaczenie Czaputowicza, słynnego zdjęcia Dudy i Trumpa. Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać

Czaputowicz szef MSZ
Prof. Jacek Czaputowicz fot. PAP/ Paweł Supernak

Dopuszczenie do biurka, przy którym pracuje przywódca innego państwa, to zaszczyt – powiedział w środę szef MSZ Jacek Czaputowicz komentując zdjęcie przedstawiające podpisanie przez prezydentów Polski i USA Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa deklaracji po ich spotkaniu.

Prezydent Trump, po wizycie prezydenta Dudy w Białym Domu, opublikował na Twitterze zdjęcie przedstawiające podpisanie przez obu prezydentów deklaracji po ich spotkaniu. Na zdjęciu Duda stoi przy podpisywaniu deklaracji, podczas gdy Donald Trump siedzi za swoim biurkiem.

O to zdjęcie pytany był szef MSZ w Polsat News. Czaputowicz podkreślił, że fotografia przedstawia „prywatną sytuację podczas rozmowy w cztery oczy”. „Prezydent Andrzej Duda został zaproszony do prywatnej części przy biurku przy którym pracuje prezydent USA, najważniejsze biurko na świecie. Tam było dwóch fotografów, zrobiono zdjęcie, nie przywiązywałbym do tego dużej wagi” – stwierdził.

„To są pewne stosunki nieformalne, bardziej prywatne między prezydentami się wytworzyły. Nie było przewidzianego podpisywania tej umowy w świetle reflektorów, na konferencji prasowej, tego nie było w planie” – podkreślił. „To jest pewien zaszczyt – dopuszczenie do biurka, przy którym pracuje przywódca innego państwa. To traktujemy, jako bardzo pozytywny gest” – dodał.

Prezydenci Polski i USA podpisali w środę w Waszyngtonie polsko-amerykańską deklarację dotyczącą współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności, energetyki oraz wymiany handlowej i inwestycji. Podczas konferencji prasowej Andrzej Duda wyraził nadzieję, że Donald Trump podejmie decyzję o skierowaniu kolejnych jednostek wojsk do Polski. Z kolei Trump ocenił, że stałe bazy amerykańskie byłyby „przydatne” dla zwiększenia bezpieczeństwa Polski i USA.

(PAP)

13 KOMENTARZE

 1. Spotkanie w cztery oczy z fotografami. Paradne!
  Niestety, ale nasz pan prezydent kompletnie nie ma wyczucia i klasy męża stanu. Widać to już było przy ustawianiu się do zdjęcia przed wejściem do Białego Domu. P. Trump stał między dwiema urodziwymi kobietami, a nasz prezydent dał się wygonić na bok.

  • W obronie czcigodnego prezydenta Polski pana Andrzeja Dupy

   Jest wielu, których zdjęcie biedzi:
   Prezydent Polski Andrzej Dupa
   Stoi przy Trumpie, gdy Trump siedzi…
   Stoi, lecz nie w postaci słupa,
   A pochylony podpisuje…
   Właśnie wstał z kolan! Gratuluję!!!

   • Teraz już wiedzą wszelkie matoły zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
    Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was matoły albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła. A jeszcze jedno. Gliński z UD dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi Józefa Różańskiego na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze matoły odnawiane sągroby zbrodniarzy żydowskich co chcieli zamordować asa lotnictwa polskiego Stanisława Skalskiego.
    Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

 2. już gorszej ciapy na to stanowisko to nie można było wsadzić… jak się odezwie to aż się mdło robi

 3. 0 honoru, jak można mówić takie głupoty.
  Jak damy się zaorać przez amerykanów to co powie nasz wspaniały szef MSZ?
  „to zaszczyt ze zostaliśmy zaorani przez tak poważne państwo jakim jest USA!”

  Czaputowicz to szkodnik dla narodu polskiego!!
  BŁAZENADA!!

 4. Takie bzdury tu piszecie jak w gazecie dla nastolatkow. A jakby bylo wszystko dobrze to byscie napisali ze zly krawat zalozyl. Beznadziejny i zaklamany portal. Gniot intelektualny. Liberalowie ktorzy nie lubia USA. Sieroty manipulatora Janusza polityki. To dobre okreslenie Janusz polityki 2% – nawiazujace do Januszy budownictwa.

 5. To chyba tajny portal lewicy niedługo zmieni nazwę najwyższy czas na lewicę

 6. Że ©? Że do biurka dopuścił? Że biurko najważniejsze na świecie? Hehe. Gdyby do żony dopuścił, to co innego. Żałosne są te komunistyczno/zydowskie eunuchy

 7. Oto jak latwo zmanipulowac mozgi Polakom. Sowiecki barchlo szczeka na Polske i jeszcze bezprawnie nazywa sie wolnosciowcami. Szkoda slow. Tym syfem tutaj tez powinno zajac sie ABW.
  Idiotyczny antysemityzm, grozby karalne, dzialalnosc na rzecz obcego wywiadu i przeciwko polskiej racji stanu.
  Tak mozna by pomyslec. Ale my tak nie myslimy my wiemy, ze nie Polacy tylko sowieckie pieski tak szczekaja, zapatrzone w Putlera i jego przesmiesznego sepleniacego swoje „madrosci” agencika z muszka.

  • …no to powiedz mnie czy bedziesz głosował na ruchy radykalnie narodowe? (na Polaków) Czy też będziesz głosował na zydow robiacych wszystko aby komunistom mordercom narodu Polskiego, włos z głowy niespadl. Jeśli mi odpowiesz to ja ci odpowiem kto i w jakim trybie powinien sie tobą zająć

Comments are closed.