Świat na krawędzi wojny. Iran wściekły na Netanjahu za groźby użycia broni jądrowej. Wzywają ONZ do natychmiastowego działania

Premier Izraela Benjamin Netanjahu. / fot. PAP
Premier Izraela Benjamin Netanjahu. / fot. PAP

„Członkowie ONZ nie powinni przymykać oczu na te groźby i muszą podjąć zdecydowane działania w celu wyeliminowania całej izraelskiej broni jądrowej” – napisał ambasador Iranu, Gholamali Khoshrou.

List jest odpowiedzią na wcześniejsze zapowiedzi premiera Benjamina Netanjahu, który wprost stwierdził, iż Izrael posiada możliwości nuklearne, które są w stanie „powstrzymać” Iran. Oficjalnie Izrael nie posiada broni jądrowej.

Ambasador Iranu przy ONZ stwierdził, iż organizacja powinna natychmiast objąć Tel Awiw programem nadzoru ze strony Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

To nie pierwsza sytuacja, w której Izrael słowami najwyższego rangą polityka „ostrzega” sąsiedni kraj o możliwości użycia przeciwko niemu broni jądrowej, której oficjalnie nie posiadają.

źródło: Express.co.uk / Wolność24.pl

26 KOMENTARZE

 1. Skad to bydlo ma bron atomowa? Dlaczego nie ma sankcji na panstwo polozone w Palestynie? Gdzie jest ONZ?

  • bydło? masz na myśli kozojebców z Iranu i Autonomii Palestyńskiej/Gazy?

   • Mam na mysli nacjonalistyczne bydli zydowskie. Nawet okreslenie bydlo pasuje do narodzin zbawiciela zydowskiego czytaj czerwonej krowy wiec usprawidliwilem slowo bydlo.
    Nacjonalistyczne bydlo ktore lamie konwencje,nie przestrzega prawa i praw ludzi. Atakuje suwerenne kraje.

    • Hahaha :) Jak na razie to w Izraelu przestrzega się praw ludzi, czego nie można powiedzieć o otaczających go islamskich dyktaturach. „Suwerenne kraje” pokroju Iranu, Palestyny czy Korei Płn. nie mają prawa istnieć.

     • Korea Pln graniczy z izraelem?. Jakos izrael lubi dyktatorow i lubiam jak ten z Ugandy Amin i wielu innych, daleko azukac Arabia Saudyjska. Juz raz tobie tlumaczylem ze izrael nie ma prawa istniec.

     • Gdzie napisałem że graniczy? to był tylko przykład państwa które nie ma prawa istnieć. Izrael ma.

     • Napisales otaczajacych go islamskich dyktaturah heh. Szach Kim II abdul z Korei..

     • Pejsaty prawiczek tylko tutaj jesteś mocny w gębie na ulicy przyklejone.pejsy do.kieszeni chowasz i chodzisz dupolizie krowopaski z pełnym amerykańskimi pampersem ze strachu. Po wpisach widać że orłem w szkole jesteś ale chyba tylko z religii

  • Żydzi mają broń atomową dzięki… Niemcom. W ramach reparacji za cholokałst ?? Izrael otrzymał od Niemiec wielkie sumy pieniężne jak i broń m in. okręty podwodne oraz wirówki do wzbogacania uranu. Podobne wirówki od Niemiec otrzymał (kupił?) też ?? Iran. Sprawę tą upulicznili niemieccy ekolodzy i jest dostępna w internecie.

 2. sankcje nałożone na Izrael za posiadanie broni nuklearnej to akt antysemityzmu!

 3. Bibi ma trochę wykształcenia technicznego, więc powininen wiedzieć lepiej. Iran jest w stanie uczynieć Eretz niezdatnym do zamieszkania w ciągu paru godzin. Wystarczy kilkadziesiąt konwencjonalnych rakiet wystrzelonych w ośrodek badań nuklearnych w Dimonie. W tejże Dimonie powstawała nieistniejąca Izraleska broń jądrowa, a tego się nie da zrobić bez produkcji wyjątkowo radioaktywnych i toksycznych odpadów.

   • Taka gadka na patriotycznym wiecu w Eretzu bez wątpienia wywołuje radosne wycie rozentuzjazmowanej tłuszczy.

    A jednak, Iran ma około 400 pocisków balistycznych zdolnych do uderzenia w cele w Izraelu. Jedna czwarta tego w Dimonę i żadna obrona przeciwlotnicza wszystkiego nie przechwyci, takich cudów nie ma. A wtedy w powietrze poleci radioaktywny jod jeżeli reaktor jest włączony, poleci pył dwutlenku plutonu (przypominam, że w likwidowanych zakładach Rocky Flats znaleziono w samych przewodach wentylacyjnych tyle plutonu, że wystarczyłoby na kilka atomówek), wybebeszone zostaną zbiorniki z odpadami po separacji plutonu z paliwa jądrowego. A do Jerozolimy ledwo 80 kilometrów.

    W parę godzin po takim ataku kolejki po wizy UE i USA staną się dłuższe niż lista cudów cadyka Elimelecha, a to będą ci głupsi, bo mądrzejsi spieprzą od razu.

   • Possać to ty możesz kalboj co najwyżej może jakiemuś pejsiku jak będziesz grzecznym pieskiem brakmislow chyba chciałeś pejsiku napisać brakmimozgu

 4. Żydzi to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez żadnej etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione jakichkolwiek skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki, nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako, talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów, lichwiarzy i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

  • Za żydami i ich durnymi, wydumanymi „teoriami” nie nadążysz choćbyś chciał. Powszechnie wiadomo, że żydzi to najmniej bystry narodek na świecie. Dowodem na to jest powszechnie znany a przez nikogo nie dostrzegany fakt-dowód, że żydzi przez 2000 lat(!) nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, których to rozpoznają nawet małe, niepiśmienne dzieci jak w Fatimie, Lourdes, la Salette czy Gietrzwałdzie. Żydzi są wyjątkowo mało spostrzegawczy i stąd te ich „błyskotliwe” teorie ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy jest oczywiście „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).
   To są brednie dla jeszcze głupszych od nich szabes-gojów. Nie ma ani jednego dowodu na te brednie mośka Darwina w odróżnieniu od tysięcy dowodów na zaistnienie potopu ok. 4400 lat temu.

   • Średni iloraz inteligencji Żydów wynosi 115, a polaków-robaków 99.

    • Tę szczególną inteligencję widać w wynikach międzynarodowych olimpiad z przedmiotów ścisłych i informatyki gdzie zawsze są daleeeeeko za Polakami. No ale tam wyniki są wymierne i nie da się nic zachachmęcić.
     Poza tym w czasie II WŚ, kiedy szczególnie eksterminowana była polska inteligencja, twoi z obojętnością przyglądali się rzezi chasydów, których w myśl waszej chorej eugeniki, zawsze uważaliście za drugi sort.

 5. A co ma potop do wielkiego wybuchu ty chodzący geniuszu?!Włącz kretynie myślenie zanim zaczniesz wypisywać swoje mądrości.Jeszcze jeden nawiedzony wszechwiedzący.

Comments are closed.