Szok! Marine Le Pen skierowana na przymusowe badania psychiatryczne! Za zdjęcia na Twitterze. Tak prześladują przeciwników politycznych we Francji

Marine Le Pen. Foto: PAP/EPA
Marine Le Pen. Foto: PAP/EPA

Marine Le Pen, która przewodzi francuskiej prawicy, poinformowała w czwartek, że francuski sąd skierował ją na badania psychiatryczne w ramach dochodzenia w sprawie zamieszczenia przez nią na Twitterze brutalnych zdjęć. Zaznaczyła, że nie stawi się na badania.

Dochodzenie, które ruszyło w marcu, dotyczy trzech zdjęć zamieszczonych przez Le Pen w 2015 r. Jedno z nich przedstawiało ścięcie głowy amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Polityk opublikowała je po zamachach w Paryżu w 2015 r., w których zginęło ponad 130 osób.

Sąd nie potwierdził, czy skierował Le Pen na badania, jednak podkreślił, że to normalna procedura w takich przypadkach.

„Myślałam, że widziałam już wszystko, ale nie! Za potępienie horrorów #Daesh (Państwo Islamskie – PAP) w tweetach, +wymiar sprawiedliwości+ kieruje mnie na badania psychiatryczne! Jak daleko się posuną? NIE DO WIARY” – napisała na Twitterze Le Pen.

Następnie przekazała dziennikarzom, że nie stawi się na badania. „Chcę zobaczyć, jak sędzia będzie próbował mnie do tego zmusić” – podkreśliła.

Na antenie BFM TV oceniła, że takie metody reżimy totalitarne wykorzystują wobec swoich rywali, by „wyglądali jakby byli szaleni”.

Jak wynika z dokumentu sądowego, który Le Pen zamieściła na Twitterze, drogą badań sędzia chce sprawdzić, czy cierpi ona na jakąś chorobę psychiczną, a jeżeli tak, czy mogło to wpłynąć na ocenę przez nią sytuacji, kiedy publikowała tweety. Lekarze mają też ocenić, czy Le Pen stanowi zagrożenie dla społeczeństwa.

Rywal Le Pen, szef skrajnie lewicowej Francji Nieujarzmionej Jean-Luc Melenchon ocenił, że badanie jest niepotrzebne, ponieważ jest ona „politycznie odpowiedzialna za swoje działania polityczne”. „Nie tak osłabimy skrajną prawicę” – dodał.

Szef MSW Włoch Matteo Salvini oświadczył: „Sąd zarządził badania psychiatryczne dla Marine Le Pen. Brak mi słów! Solidaryzuję się z nią i Francuzami, którzy kochają wolność!”. (PAP)

16 KOMENTARZE

  • ▌▌Chyba najbardziej zależało mi na znalezieniu materiałów o wykorzystywaniu psychiatrii do celów represyjnych, a odszukać je było najtrudniej. No bo jak tu rozeznać, czy tych dokumentów rzeczywiście nie było, czy też dawni aparatczycy świadomie utrudniali poszukiwania? Czas uciekał, zbliżał się termin składania przeze mnie zeznań przed Trybunałem Konstytucyjnym, zacząłem skrycie panikować, ponieważ to był „gwóźdź programu”, jedno z najokrutniejszych przestępstw okresu poststalinowskiego, jak je trafnie określił Sołżenicyn, „sowiecki wariant komór gazowych”.
   Dla mnie temat ten miał szczególne znaczenie — to była w pewnym sensie moja własna sprawa, za którą odbyłem swój ostatni wyrok, zostałem wydalony z kraju, o którą kontynuowałem walkę na Zachodzie i w końcu dopiąłem swego. Oczywiście nie mam zamiaru sobie jednemu przypisywać tego zwycięstwa, przeciwnie, sukces polega na tym, że do walki przeciwko represyjnej psychiatrii włączyło się mnóstwo psychiatrów, prawników, działaczy społecznych całego świata. Niezależnie od koniunktury politycznej ich liczba rosła, osiągając apogeum w 1977 roku, kiedy to Światowy Kongres Psychiatryczny potępił sowieckie nadużycia. Nie zaprzestaliśmy jednak naszej działalności, pozostała ona nadal ważnym czynnikiem kształtowania opinii społecznej w świecie. Około 1983 roku delegację sowiecką wykluczono ze Światowego Stowarzyszenia Psychiatrów, ściślej mówiąc, delegaci sowieccy wystąpili sami, zdając sobie sprawę z tego, że nie unikną wykluczenia.
   Było to więc najbardziej przekonujące zwycięstwo naszej głasnosti.
   […]

   Wiedzieliśmy na przykład, że pierwsza fala „psychiatrycznych” represji powstała jeszcze za czasów Chruszczowa, wkrótce po jego oświadczeniu w 1959 roku o tym, że w ZSRR nie ma więźniów politycznych, są tylko ludzie psychicznie chorzy. Wiedzieliśmy o tym też z własnego doświadczenia: sam trafiłem do „wariatkowa” w 1963 roku i był na to świadek.
   Po odwołaniu Chruszczowa fala na jakiś czas opadła, aby się podnieść na nowo na przełomie lat 1968 i 1969. W każdym razie wielu naszych przyjaciół trafiło w tym czasie do szpitali psychiatrycznych.
   Co więcej, łatwo było ustalić przyczyny powstawania tych „fal” — z jednej strony wzrost niezadowolenia, protestów, z drugiej — próby nienasilania represji dla uniknięcia „zewnętrznych szkód” w okresach odprężenia.
   […]

   A jednak to, co w końcu znalazłem, przeszło moje oczekiwania. Choćby nasza sprawa z 1967 roku.

   …zaczęło się odprężenie w stosunkach z Zachodem, trzeba było szybko znaleźć skuteczne metody represyjne przeciwko coraz większej liczbie protestujących, które by nie zwracały uwagi całego świata. W każdym razie w 1970 roku politbiuro rozważało możliwość zastosowania „metody psychiatrycznej” jako środka masowych represj i „Dokumenty politbiura” dotyczące tej sprawy są niezwykle ciekawe chociażby przez to, że opatrzono je klauzulą najwyższej tajności: nie była to tylko „teczka specjalna”, lecz na marginesach znajdował się napis, którego nigdy więcej nie spotkałem:

   Do wiadomości
   Towarzysz, który otrzymuje konspiracyjne dokumenty, nie może ich przekazywać ani zaznajamiać z ich treścią nikogo bez względu na stanowisko, o ile nie ma na to specjalnej klauzuli KC.
   Kategorycznie zabrania się kopiowania wymienionych dokumentów i robienia z nich wyciągów.
   Adnotację i datę zapoznania się winien robić na każdym dokumencie osobiście towarzysz, do którego dokument zaadresowano, i opatrzyć własnoręcznym podpisem.
   Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!
   Należy zwrócić w ciągu 24 godzin do KC KPZR (Wydział Ogólny, sektor 1) Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego Komitet Centralny Nr P \5\fXm
   Tow. tow. Breżniew, Kosygin, Susłow, Andropow, Bajbakow, Pietrowski, Szczełokow, Trapieznikow, Smirtiukow

   Wyciąg z protokołu Nr 151 posiedzenia Biura Politycznego KC KPZR z 22 stycznia 1970 roku
   Decyzja Biura Politycznego Nr P 151/13 z 22 stycznia 1970 r.
   Ściśle tajne Teczka specjalna
   Wniosek Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego
   Zlecić Ministerstwu Opieki Zdrowotnej ZSRR, Komitetowi Bezpieczeństwa Państwowego i MSW ZSRR z udziałem Gospłanu [Państwowej Komisji Planowania] ZSRR i rad ministrów republik związkowych przedłożenie do rozpatrzenia przez KC KPZR w pierwszym półroczu 1970 roku wniosku w sprawie ustalenia, zewidencjonowania i zorganizowania leczenia, a w określonych warunkach także izolowania osób chorych psychicznie na terenie kraju.
   Sekretarz KC

   Inicjatywa oczywiście pochodziła od Andropowa, który wysłał do członków politbiura notatkę służbową UKGB, dotyczącą Kraju Krasnodarskiego, jako przykład sytuacji w całym kraju: „… o istnieniu w kraju wielkiej liczby osób chorych psychicznie, noszących się z zamiarem popełniania aktów terrorystycznych i innych czynów niebezpiecznych społecznie. Analogiczna sytuacja występuje również w innych regionach kraju.”

   Ten niebywały dokument zasługuje na przytoczenie w całości:
   Przewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego Tajne przy Radzie Ministrów Związku SRR towarzysz J.W. Andropow Moskwa
   UKGB przy Radzie Ministrów do spraw Kraju Krasnodarskiego dysponuje materiałami świadczącymi o tym, iż w Kraju Krasnodarskim znacząca liczba osób chorych psychicznie dopuszcza się czynów niebezpiecznych społecznie i wrogich wystąpień, nosi się z zamiarami przestępczymi, szkodliwymi politycznie i stanowi czynnik demoralizujący w życiu ludzi sowieckich.[…]

   Władimir Bukowski — „Moskiewski proces”

   • ZAPAMIĘTAJCIE: jeśli w jakimś państwie „kierują” na przymusowe badania psychiatryczne to jest to żydokomuna. Tam rządzą żydzi.

    • ▌▌Przez pewien czas mieliśmy na Zachodzie, po czym także u nas modę na inny wariant tego zjawiska — dotknęło to samego Bukowskiego w UK — straszną zbrodnię w postaci „materiałów pedofilskich” wykrytych przez czujną policję na komputerze denata.

     Od tej chwili wiadomość mogły zacząć obrabiać usłużne media oraz przemysł rozrywkowy (w Hollywood już ostatni przypadek złych ludzi, których można bezkarnie zabić: biały mężczyzna, chrześcijanin, no i rzecz jasna pedofil), więcej:
     https:\\nczas.com\2018\09\20\michalkiewicz-masakruje-eurokolchoz-jawnych-komunistow-w-ue-usa-i-kanadzie-oraz-panstwowa-edukacje-jak-wygraja-to-wprowadza-nam-komunizm-video\

     .

     Układ idealny, zwłaszcza dla policjantów, którzy chętnie do emerytury przesiedzieliby przed komputerem niż zobaczyli choćby jednego bandytę na własne oczy, ale coraz bardziej nadużywana trochę straciła na skuteczności.

     Mimo to wciąż czeka jako świetny pretekst do wprowadzenia totalnej cenzury, zwłaszcza Internetu.

 1. SPIJCIE DALEJ , EUROPEJCZYCY!!!
  A raczej to co z was pozostalo…

 2. Zaczynaja otwierac psychuszki we Francji? To naturalny krok w miare postepow socjalizmu. Kolejni na liscie beda ci ktorzy nie przyklasna z entuzjazmem widzac dwoch pederastow obsciskujacych sie na ulicy, lub beda uciekac z krzykiem przed biegnacym muzulmaninem z nozem w reku, prezentujac w ten sposob swoje uprzedzenia wobec mniejszosci religijno-etnicznych

 3. Zapewne cierpi na schizofrenię bezobjawową, syndrom odkryty za Stalina w ZSRR

 4. Powinna zażądać badań psychiatrycznych sędziego. Skąd ma wiedzieć, czy sądzi ją zdrowy psychicznie człowiek i czy nie ma lewackiego odmóżdżenia ?

 5. Chciała wyrzucić Polaków z Francji tak że faktycznie chyba jest niespełna

 6. W tym NC to zatrudniają do redagowania jakichs tumanow. Jak można Front Narodowy nazwać prawicą?

  • Przecież dla nich narodowy socjalizm to prawica. Na tej samej zasadzie wychwalają Orbana.

Comments are closed.