TYLKO U NAS! Nie można pisać „precz z żydowskim pomiotem”. Policja ściga za komentarze w sieci

Pismo z Wydziału do Walki Cyberprzestępczości i
Pismo z Wydziału do Walki Cyberprzestępczości i "Cenzura" - zdjęcie ilustracyjne.

W polskim internecie nie można pisać negatywnych komentarzy dotyczących Żydów, Murzynów czy Ukraińców. Redakcja nczas.com i wolnosc24.pl co miesiąc dostaje kilkadziesiąt zapytań od policji dotyczących danych użytkowników, którzy w nieprzychylny sposób wyrażają się o wyżej wymienionych grupach. Tym razem chodzi o wpis następującej treści: „precz z żydowskim pomiotem i murzyńskiem ścierwem w tym kraju”.

„Wolność słowa też piękna rzecz (…) Lecz jest poza tym dobro i zło. Prokurator wytłumaczy ci to” – śpiewał niegdyś Lady Pank. Redakcja nczas.com i wolnosc24.pl co miesiąc dostaje kilkadziesiąt zapytań od policji dotyczących komentarzy czytelników, którzy nieprzychylnie wypowiadają się o Żydach, Murzynach czy Ukraińcach. Poniżej jeden z takich przykładów.

Okazuje się, że komentarz „precz z żydowskim pomiotem i murzyńskiem ścierwem w tym kraju” to sprawa dla Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością. „Na podstawie art. 20c Ustawy o Policji proszę o przesłanie adresu IP (wraz z dokładną datą oraz godziną, minutą, sekundą), z którego użytkownik o nick’u Juryłło” w dniu 28.08.2018 o godzinie 10:47 zamieścił na stronie: Szokujący podręcznik dla zerówki: Ktoś szykuje polskie dzieci na życie wśród Żydów i Murzynów. A Polki mają być ich żonami!

50 KOMENTARZE

  1. mozna używać przeglądarki TOR i pisać komentarze np z francji, holandii czy usa i niech szukaja wiatru w polu

  2. Przestawcie serwery za granicę, właścicielem uczyńcie spółkę-biurko z cypru, i już nasi niebiescy mogą pisać. Do świętego Michała Archanioła.

  3. policje rozumiem, ze sciga. ale nie rozumiem, ze nie scigaja autora tego art.
    to dla mnie zagadka

  4. policja próbuje ustalić właściciela komentarza ponieważ ktoś doniósł. Polacy to bardzo zawistny naród w szczególności stare k***y z komuny, dlatego przed napisaniem komentarza młodzi muszą się zabezpieczać, najłatwiej: ściągnij przeglądarkę „tor browser” i pisz. Droga policjo nie fatyguj się to komentarz z sieci tor.

  5. ale za to mozna zachowac rozum i godnosc czlowieka i nie pisac takich idiotyzmów

  6. Dlaczego tylko u was nie mozna pisać precz …..
    wszędzie można nie pisać.

Comments are closed.