W odmętach lewackiego szaleństwa. Pierwszy transgenderowa piłkarz w Hiszpanii. Strzeliła już bramkę

Transgenderowa piłkarz. / Fot. Twitter
Transgenderowa piłkarz. / Fot. Twitter

Hiszpania ma już pierwszą transgenderową piłkarkę. To Alba Palacios, dawniej Alvaro Palacios. Alba poprzednio jako Alvaro grał w niższych ligach. Nowa piłkarka jest aktualnie w stanie procesu hormonalnego, ale już przed jego ukończeniem otrzymał zgodę na występach kobiecych rozgrywkach.

Alba Palacios zdobyła już historyczną bramkę dla trzecioligowego Las Rozas CF gola strzeliła już po 20 minutach. Alvaro Palacios grał w piłkę od 10 roku życia. 14 lat spędził w klubie Pozuelo de Alcorcon.

Alvaro w wieku 32 lat wrócił do gry i rozpoczął kurację hormonalną. – Piłka nożna to seksistowski sport. Tylko trener wiedział o wszystkim, bo musiał wytłumaczyć, czemu moja forma spada – mówiła Palacios.

Alba podziękowała władzom hiszpańskiej federacji piłkarskiej za możliwość wcześniejszego debiutu. „Pozwolili mi zagrać, choć jeszcze nie upłynęły dwa lata, odkąd zaczęła kurację hormonalną. To wielki gest dla mnie i całej społeczności transgenderowej” – powiedział.

Alba ma 170 cm wzrostu i waży 59. Lubi grać na skrzydle, ale trener David Herrero woli, gdy gra na środku obrony, bo ceni grę w powietrzu i umiejętność ustawienia się do piłki.

„Rywalizacja odbywa się z podziałem na płeć, a nie na poziom testosteronu. Niektóre kobiety produkują go więcej niż inne. Testosteron Alby spadł po kuracji hormonalnej. Pod względem biologicznym może rywalizować z kobietami, bo jest kobietą. Jej umiejętności rozwijały się przez całe życie i nie miały nic wspólnego z płcią” – twierdzi jej trener.

Źródło: Sport.pl

10 KOMENTARZE

 1. Za normalnych czasów typ siedziałby czubków.

  • Za normalnych czasów do głowy by nikomu nie przyszło w ten sposób budować swoją popularność, bo po prostu wstydziłby się tak błaznować, bo najprawdopodobniej nie jest żadnym transem, tak jak Tatu nie są lesbijkami.

 2. Gorsze lewactwo reprezentuje K*rwin Mikke – legalne ćpunki i legalna prostytucja. To obraża moje uczucia religijne. Dodatkowo jestem tym typem zgorszony, że miał aż trzy śluby! (sic) W prawosławiu tacy ludzie byli określani jako gorsi od zwierząt. Ja bym nie obrażał zwierząt. Mam nadzieję, że mnie Polaka katolika i logicznego konserwatystę wpis dacie tutaj, inaczej nie jesteście lepsi od komunistów.

 3. Tłusta Środa

  „Od tłustej Środy wolę tłusty czwartek.”
  Do kupna żarcia nie trzeba już kartek,
  Więc feministka profesor-etyczka
  Wpie. rd. ala równo. Przesunie guziczka,
  Jak ją uwiera. Z resztą, jak uwiera,
  To se popuszcza… To znaczy jest szczera!
  I internauci mają do zabawy
  Ze środzinego mózgowia upławy.

  • No i lewicowcy nie zauważają, iż to potwierdza fakt, którego istnieniu energicznie zaprzeczają, że kobiety są słabsze od mężczyzn!:-)

 4. Mój gepard zapewnił mnie, że jest człowiekiem płci męskiej i chce wystartować w biegu na 400 metrów; dałoby się mu to załatwić, poj..ane pochlasty lewackie?

Comments are closed.