Węgrzy się nie pieszczą! Pięć lat więzienia dla nielegalnego imigranta. I tak złagodzili karę

wegry_plakat_stop_imigranci

Do 5 lat więzienia obniżył w czwartek sąd w Segedynie na południu Węgier wyrok w procesie apelacyjnym syryjskiego migranta za nielegalne przekroczenie granicy oraz udział w starciach z policją we wrześniu 2015 r.

Sąd uznał Ahmeda H. za winnego nielegalnego przekroczenia granicy i aktu terrorystycznego poprzez użycie przemocy w celu wywarcia przymusu na organach państwowych. Skazano go na 5 lat więzienia i zakaz wkraczania na terytorium Węgier przez 10 lat. Będzie mógł warunkowo wyjść na wolność najwcześniej po odbyciu 2/3 kary. Wyrok jest prawomocny.

Sędzia Erok Mezoelaki zaznaczył, że „celem kary jest zniechęcenie oskarżonego oraz wszystkich innych od popełniania przestępstwa”. Dodał, że sąd uznał za okoliczność łagodzącą, iż Ahmed H. nie mówi po węgiersku, jest oddzielony od rodziny i od ponad 3 lat przebywał w areszcie.

W pierwszym procesie Ahmed H. został w listopadzie 2016 roku skazany na 10 lat więzienia. Sąd apelacyjny uchylił jednak wyrok skazujący i nakazał powtórzenie procesu. W marcu bieżącego roku wymierzono mu karę 7 lat więzienia.

41-letni Syryjczyk Ahmed H., od kilkunastu lat mieszkający na Cyprze, był w grupie migrantów, którzy 16 września 2015 r. nielegalne dostali się na terytorium Węgier, obrzucając policjantów kamieniami. Przemawiał też do tłumów przez megafon, zanim setki migrantów przedarły się przez granicę, w odpowiedzi na co policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego. Zapewniał, że usiłował wykorzystać znajomość angielskiego, by mediować między policją i migrantami.

Skazanie Syryjczyka było ostro krytykowane przez organizacje praw człowieka. Amnesty International oceniła, że Syryjczyka niesprawiedliwie uznano za winnego aktu terrorystycznego. We wtorek organizacja przekazała węgierskiemu resortu sprawiedliwości petycję apelującą o obniżenie jego kary i zmianę kwalifikacji czynu, jaki jest mu zarzucany.

Ministerstwo sprawiedliwości Węgier wezwało w odpowiedzi AI, by nie wywierała presji na niezawisły wymiar sprawiedliwości na Węgrzech. (PAP)

12 KOMENTARZE

 1. I bardzo dobrze zachowali się Węgrzy!Nie spierdalają do siebie bronic własny kraj! Oni chcą wysoki socjal za nicnierobienie,gwałcić kogo tylko się da i zabijać!

 2. Ballada o wyższości UE nad Rosją

  Czasem się zdarza, że niektórzy
  Uciekinierzy nieszczęśliwi
  Drą krok spomiędzy pań odnóży.
  Ich zachowanie wszak nie dziwi;
  Wciąż nie zintegrowali się.
  (Nie wiedzą „nie“ że znaczy „nie“.)

  Mocna reakcja zachwyciła!
  Europejczycy z kobietami
  Są solidarni, więc nosiła
  Część z nich spódniczki. I kwiatami
  Obdarowały panie tych…
  Uciekinierów z krajów ich.

  A w Rosji ksenofobia kwitnie!
  Uciekinierzy w dyskotece
  Rosjanki wyróżnili szczytnie.
  Reakcja Rosjan… Ach, dalece
  Odległa od standardów jest!
  Uciekinierów …stłukli fest.

  Wśród pięćdziesięciu osiemnastu
  Znalazło azyl swój w szpitalu.
  (Murmańsk – nie damy temu miastu
  Gender nagrody i medalu!)
  Co też o Rosji świadczy źle? –
  Milicja znów spóźniła się!…

  Dlatego nie wykryto sprawców
  Tego wybryku – tfu! – rasizmu.
  Według Instytut-Soros znawców
  Brak w Rosji wciąż tolerastyzmu!
  Rosja nie spełnia norm ni rusz,
  Choć dobry przykład jest tuż-tuż:

  Ci, którzy w Niemczech w internecie
  Pisali o „molestowaniu”,
  Przed sąd trafili już w komplecie
  I są poddani wychowaniu.
  O Polsko Ty na Unię licz,
  Bo w Rosji …rasistowska dzicz!

 3. u nas to prokurator by sie zesral i najpierw dyplomatycznie postawil junkerowi pytanie co ma zrobic?t

 4. Zakaz wkraczania na terytorium Węgier przez 10 lat? Powinno być dożywotnio.

 5. Popieram, jak nielegalny imigrant to i wyrok dostał, proste. Gdyby tak robiła cała Europa w sprawie nielegalnej migracji (nie mówię o legalnej) to i by nie było takiego problemu. No i oczywiście gdyby nie płaciła miliardów euro na ich uyrzymanie.

Comments are closed.