Skarbówka ponad prawem. Urzędnicy przesłuchują świadków, choć nie mają do tego uprawnień

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. jbsa/Joshua Rodriguez
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. jbsa/Joshua Rodriguez

Urzędy skarbowe, które przesłuchują świadków, zadają pytanie, które nie mają prawo zadać. Pytają o to, czy świadkowie byli karani za składanie fałszywych zeznań.

Obecne przepisy nie dają im prawa do zadawania takich pytań.

Według „Dziennika Gazeta Prawna” nie ulega wątpliwości, że dane o karalności należą do kategorii wrażliwych i zasługują na szczególną ochronę. Wynika to z RODO.

Urząd Skarbowy natomiast zasięgnąć tego rodzaju informację z Krajowego Rejestru Karnego (KRK) – pozwala mu na to art. 47 ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 508 ze zm.).

Tak też uważa Monika Krasińska, dyrektor Zespołu ds. Sektora Publicznego w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych, cytowana przez Dziennik Gazetę Prawną. Według pani dyrektor urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej powinni zdobywać interesujące ich informacje w sposób przewidziany w przepisach prawa, a więc ze wskazanych w tych przepisach źródeł.

Źródło: Money.pl

4 KOMENTARZE

 1. Proste rozwiązanie: pozywać urzędasów do sądów. Jeśli kilkadziesiąt osób odżałuje te kilka złotych na proces( policja i prokuratura nie chce wszczynać spraw przeciwko urzędnikom) cywilny, to taki urzędas jest już pozamiatany. Warto zainwestować żeby usunąć chama-debila ze stołka.

  • Nie da się..!!! „Proste rozwiązanie: pozywać urzędasów do sądów.”
   Każdy urzędas skarbówki występuje z upoważnienia Naczelnika Urzędu skarbowego – więc i on odpowiada za każde działanie urzędasa. A Naczelnika Urzędu skarbowego pozwać nie można , bo on jest organem państwa a państwa pozywać nie można (art 174 konstyt.)

   Podstawówka prawnicza panie…… :DDD

 2. Teraz już wiedzą wszelkie matoły zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
  Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was matoły albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła. A jeszcze jedno. Gliński z UD dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi Józefa Różańskiego na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze matoły odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich co chcieli zamordować asa lotnictwa polskiego Stanisława Skalskiego.
  Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

 3. Odpowiedział bym tak: Według mnie to wy fałszujecie we wszystkim zawsze i wszędzie więc powinniście podlegać karze śmierci.

Comments are closed.