Korwin-Mikke: nie mam nic przeciwko nakładaniu przez UE sankcji na Polskę i wyrzuceniu nas z Unii

Janusz Korwin-Mikke. / fot. PAP/Najwyższy Czas
Janusz Korwin-Mikke. / fot. PAP/Najwyższy Czas

Cała prasa zajęta jest sensacyjnymi doniesieniami o możliwym zastosowaniu przez UE sankcyj w stosunku do Węgier i Polski. Węgry, jako kraj mniejszy, nie położony w strategicznym miejscu i nie będący klientem USA, zostały wybrane na chłopca do bicia – by wypróbować potem te metody chłosty w stosunku do Polski.

Od razu przypominam, że nie mam nic przeciwko nakładaniu przez Unię sankcyj na Polskę – z najwyższą (acz, niestety, niemożliwą traktatowo!) sankcją w postaci wyrzucenia nas z Unii. Dopóki jesteśmy w Schengen i w Europejskim Obszarze Gospodarczym – reszta mnie nie interesuje.

Rozumiem, że wstrzymanie dotacyj byłoby straszną tragedią dla tych, co żyli z ich rozkradania – na poziomie krajowym, wojewódzkim i nawet powiatowym – ale dla Polskiej gospodarki byłby to zysk.

Ludzie domagają się, by chronić polską przedsiębiorczość. Jest to postulat dokładnie odwrotny od obecnej praktyki. Jeśli istnieje potrzeba zrobienia czegoś, to robią to przedsiębiorcy z materiałów polskich. Jeśli jednak dostaniemy dotacje w euro, to sprowadzimy materiały i firmy z zagranicy – co zrobi konkurencję firmom polskim.

Dlatego właśnie kraje, które nie dostały centa z pomocy zagranicznej – jak Chiny czy Botswana – rozwijają się o wiele szybciej od krajów, które opierają rozwój na pożyczkach i dotacjach… Oczywiście przy mądrej gospodarce pieniądze można brać, tyle że w d***kracji mądra gospodarka jest niemożliwa – poszczególne grupy społeczne rozdrapują te dotacje, a pomagają im szare myszki przegryzające worki z ziarnem i zżerające, co się da.

Oczywiście, jak to wiele razy powtarzałem, dobro gospodarki polskiej nie jest tym samym co dobro kraju – i per saldo otrzymywanie pieniędzy powinno być korzystne. Dlaczego więc nie jest? No cóż – dla rodziny otrzymywanie pieniędzy jest korzystne, ale jeśli w wyniku tego rozleniwi się, a syn zacznie za dotacje kupować narkotyki, to zysk jest, delikatnie pisząc, „średni”.

Czytaj dalej ->

31 KOMENTARZE

  • Zakłamani PiSowcy udają antyunijnych radykałów, ale chętnie biorą z UE kasę, bo bez unijnych dotacji budżet by im się nie domykał. Guru pisowców Jarosław Kczyński poparł utworzenie unijnej armii, a jego ś.p. brat Lech podpisał Traktat Lizboński. Polska przestała być pańśtwem suwerennym, a polski parlament zajmuje się odtąd wyłącznie łumaczeniem brukselskiej sraczki legislacyjnej na j.polski i publikowaniem tego g*wna w Dzienniku Ustaw.

 1. Korwin znowu rewolucje wywoluje. Madrala z pieniedzy europosla nie zrezygnowal cwaniaczek. To jest oszust. Komunista rewolucjonista. Liberalizm i marksizm wywodza sie z jednego drzewa reformacji. Jkm janusz polityki.

  • Liberalizm wywodzi sie od Jezusa i pierwszych chrzescijan. Ale co ty mozesz o tym wiedziec?

   • A teorie predestynacji wymyslil Luter. Ta teoria to czysty rasizm. Liberalizm i jego uzupelnienie marksizm to swiecki luteranizm. Od Jezusa rozpoczal sie Kosciol Katolicki. Apeluje zebys uzupelnil wiedze i nie obrazal Polakow nalezacych do Kosciola Katolickiego i wietzacych w odkupienie naszych w tym i twojej kolego przez Jezusa. A teraz ukleknij i sie pomodl i zaluj szczerze za winy. I odpokutuj. Amen.

    • Pozdrów komunistę Karonia i zaprowadzaj sprawiedliwość społeczną RAZEM z zapijaczonymi braćmi katolikami.

     • Pisze się po polsku, pojebie, wprowadzaj-nie zaprowadzaj. Albowiem zaprowadzaj jest rusycyzmem. Nota bene : masa homosowietikusów tak w Polsce się wyraża, jak ty popaprańcu.

     • Nota bene : zapijaczony bracie komuchów „PiS to nie jest centrum, tylko lewica” – wbrew twojej ksywie, zdradza cię twoja wypowiedź o katolikach. Przejawiasz, zresztą, filozofię Kalego. Bo dowodzisz, że może chlać komuch, ale jak chleje katolik to szkodzi ci.

    • Dziękuję za pouczenie, jednak Nota bene, też nie jest Polskie hipokryto – to łacinę można pisać, a ruskiego już nie? Czyżby to była, aż tak istotna kwestia dla kraju jak podpisanie przez zimnego lecha traktatu lizbońskiego i przegłosowanie oddania niepodległości przez śmieci ludzkich z sejmu?

     Masz urojenia, nie jestem bratem komuchów, za to Ty jesteś komunistą. Jak byś nie zauważył to skrytykowałem katolików komunistów, a nie zwykłych katolików. Czym się różni zapijaczony komunista (najczęściej ateista), od zapijaczonego kato-komunisty? Tych śmieci łączy wiara w „sprawiedliwość społeczną” Klasyczni liberałowie nie uznają „sprawiedliwości społecznej” więc dobrze Ci radzę, próbuj nawet kłamać gnido (tak jak ten gość wyżej), że klasyczny liberalizm ma cokolwiek wspólnego z marksizmem. Komuch Lenin największą pogardę do żywił liberałów, dokładnie tak samo jak kato-komuch Karoń.

    • Dziękuję za pouczenie, jednak Nota bene, też nie jest Polskie hipokryto – to łacinę można pisać, a ruskiego już nie? Czyżby to była, aż tak istotna kwestia dla kraju jak podpisanie przez zimnego lecha traktatu lizbońskiego i przegłosowanie oddania niepodległości przez śmieci ludzkich z sejmu?

     Masz urojenia, nie jestem bratem komuchów, za to Ty jesteś komunistą. Jak byś nie zauważył to skrytykowałem katolików komunistów, a nie zwykłych katolików. Czym się różni zapijaczony komunista (najczęściej ateista), od zapijaczonego kato-komunisty? Tych śmieci łączy wiara w „sprawiedliwość społeczną” Klasyczni liberałowie nie uznają „sprawiedliwości społecznej” więc dobrze Ci radzę, nie próbuj nawet kłamać gnido (tak jak ten gość wyżej), że klasyczny liberalizm ma cokolwiek wspólnego z marksizmem. Komuch Lenin największą pogardę do żywił liberałów, dokładnie tak samo jak kato-komuch Karoń.

  • A ty wywodzisz się jakby z Tworek.Masz urojenia i jakąś traumę.Co ten Korwin ci zrobił,że tak go nienawidzisz?Pierdolisz co ci tam ślina na niepolską klawiaturę przyniesie i myślisz,że wszyscy dostają orgazmu czytając twoje wypociny.Niestety dla ciebie jesteś cienki i bez przerwy kłamiesz.JKM jest weredykiem i mówi prawdę nawet wtedy,gdy jest to dla niego niekorzystne.Większość „polityków” to jego przeciwieństwo.A ty zaliczasz się do ludzików myślących telewizorem.

   • JKM to ten sam uklad. To agent wplywu prowadzony przez FSB rzucpny na odcinek liberalizmu. To oszust i klamca

    • To wyp….j na inną planetę.Może tam zaspokoisz swoje pragnienia polityczne, a może nawet wyleczą cię z choroby umysłowej.Zapomniałeś dodać,że JKM jest Żydem,antysemitą,ma krzywy nos,nie umie robić salta w tył,ściąga na lekcjach i chce izolować fanów Ich troje.Chyba nie oglądałeś proponowanego ci filmiku „JKM to morderca”?Miałbyś więcej argumentów przeciwko niemu.A tak powtarzasz się i stajesz się nudny.

     • Bo ja dyskutuje merytorycznie na argumenty. JKM to ideologiczny klamca ktory jest w stanie przekonac tylko gimnazjalistow. Nie bede go wyzywal tak kak piszesz bo to glupie. Chcialem tylko udowodnic i Cie przekonac ze JKM to oszust i mi sie udalo.

    • Tracisz nasz czas. Nie wchodź na to forum. Znajdź sobie bardziej odpowiednie. Jawnie kłamiesz albo jesteś głupcem. Wybierz sobie.

     • Albo mowi prawde a wy dwaj macie wyprane do cna mozgi, w zwiazku z czym nie jestescie w stanie realnie ocenic tego co sie dzieje.

     • Ty masz wyprany mózg kato-komunistyczna PiSdo. pozdrów Cymańskiego śmieciu.

  • Wypierdalaj z tego forum ty obłąkana smoleńska kato-komunistyczna karonioska PiSdo. Zabij się śmieciu ludzki, jeszcze masz szansę.

   • Nie sposób nie poradzić ci życzliwie : jeśli ci sięga wiesz co, do wiesz co, pierdol się!

  • A jak jutro nie będzie euro i twoje oszczędności przestaną istnieć będziesz zadowolona?

 2. [...]niektórzy z bliższego otoczenia naczelnika państwa i naczelnego wodza, szli jeszcze dalej i chętnie widzieliby nawet jawne porozumienie z rewolucją bolszewicką przeciw "carskim żandarmom i generałom". W tym wypadku Piłsudski musiał hamować te za daleko idące zapędy polityczne tradycyjnych rewolucjonistów. W ścisłym gronie swych starych towarzyszy partyjnych, powiedział: - Nie walczymy z rewolucją, lecz walczymy z Rosją. Sowiecką, czy białą. Sowiecka jest mniejszym złem, bo mniej dla nas groźna, niż biała. Pozostaje jednak Rosją. Ze swoim Leninem, Trockim i generałami Brusiłowem i Szaposznikowem, czy innymi, których zaprosili teraz do wspólnej kompanii. Obecni wyszli pod głębokim wrażeniem słów "komendanta", jak go nazywano w swoim gronie.

Comments are closed.