Krzysztof Piątek nie do zatrzymania. Kolejny gol polskiego napastnika we włoskiej lidze. Jest samodzielnym królem strzelców [VIDEO]

Krzysztof Piątek. Foto: PAP/EPA

Krzysztof Piątek zdobył bramkę w przegranym 1:4 wyjazdowym meczu Geno i z Lazio Rzym w piątej kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. To jego piąte trafienie ligowe w tym sezonie. Jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Piątek uzyskał gola w pierwszej minucie drugiej połowy, zmniejszając stratę gości na 1:2. Dla gospodarzy wcześniej trafili Ekwadorczyk Felipe Caicedo (w siódmej minucie) i Ciro Immobile (23.). Dwubramkowe prowadzenie przywrócił Lazio Serb Sergej Milinkovic-Savic (53.), a wynik ustalił Immobile (89.).

Genoa ma sześć punktów i jest 11. w tabeli, ale ma też do rozegrania jeden zaległy mecz. Lazio (9 pkt) awansowało na piątą pozycję.

Wcześniej w niedzielę Napoli wygrało na wyjeździe z Torino 3:1 i zachowało pozycję wicelidera z 12 punktami. W ekipie gości w 54. minucie na plac gry wszedł Piotr Zieliński, a Arkadiusz Milik był rezerwowym.

Prowadzący Juventus Turyn (12) Wojciecha Szczęsnego w niedzielny wieczór zmierzy się ze znajdującym się w strefie spadkowej Frosinone Bartosza Salamona.