Oto najniebezpieczniejsze miasto Europy. Ubogacone imigrantami. W czołówce miasta włoskie, brytyjskie i norweskie [FOTO]

Zdj. ilustr.Fot. GUILLAUME HORCAJUELO /PAP/EPA
Zdj. ilustr.Fot. GUILLAUME HORCAJUELO /PAP/EPA

Badania przeprowadzone wśród internautów wskazują, iż Marsylia jest najniebezpieczniejszym miastem Europy. Kolejne miejsca zajmują Neapol i Katania.

Badania zostały przeprowadzone przez amerykańską fimę Numbeo, która specjalizuje się, m.in w analizowaniu wizerunków państw i miast. Uczestników badania pytano m.in jak oceniają poziom przestępczości, czy czuja się bezpiecznie na ulicy, czy obawiają się kradzieży i napadów.

Na pierwszym miejscu znalazła się Marsylia, której ponad 40% mieszkańców poniżej 18 roku życia pochodzi z przez z Afryki Północnej, lub ma stamtąd rodziców. W indeksie zagrożeń opracowanym przez Numbeo uzyskała ona 64,35 punktów.

Na kolejnych miejscach znalazły się włoskie miasta Neapol i Katania. Ogółem w pierwszej dziesiątce najniebezpieczniejszych miast Europy są 2 miasta z Francji – na 8 jest Paryż.

Są też 4 miasta włoskie – na 4 jest Turyn, a na 7 Rzym. Niespodzianką jest obecność w zestawieniu też dwóch miast norweskich – Kristiansand na 5 miejscu i Tromso na 10. Listę uzupełnią dwa miasta brytyjskie – Manchester na 6 i Birmingham na 9 miejscu.

Marsylia jak i Neapol i Katania zawdzięczają swój wizerunek nie tylko dużej liczbie imigrantów, ale też zorganizowanej przestępczości, która jest szczególnie silna na południu Francji i Włoch.

W samej Marsylii dochodzi do regularnych starć gangów z policją. W najostrzejszych, które miały miejsca w maju, na ulicach miasta doszło niemal do regularnej bitwy z użyciem pistoletów maszynowych. Miesiąc później ponad 250 policjantów brało udział w operacji “La Castellane”, podczas której funkcjonariusze „oczyszczali” najniebezpieczniejsze dzielnice miasta.

Najniebezpieczniejsze miasta Europy. Źródło: Numbeo/ TV France3

29 KOMENTARZE

  • Tam mają dobrych speców od tuszowania zbrodni, PR dla imigrantów i swoich ludzi, którzy przekręcaja statystyki. Do tego mają policję od nienawiści internetowej czy jak to nazywają, więc mieszkańcy czują się bezpiecznie….

 1. No jest nam za kim podążać…. Wolę już te zacofane polskie miasta , wolne od syfu z Afryki. Niestety ale PiS zmienia polityke i zamierza nas ubogacac dzikusami pod płaszczykiem braku pracowników. Czyli głupi Polaczek ma nadal zarabiać tyle żeby z głodu nie umarł a wolne miejsca pracy za pensje głodowa, obsadza pasożyty że zrytymi islamem łbami…

 2. Francja – 750 zabójstw rocznie
  Niemcy – 700 zabójstw rocznie
  Teksas – 1300 zabójstw rocznie
  Floryda – 1000 zabójstw rocznie
  Rosja – 30 000 zabójstw rocznie

  Najbardziej niebezpiecznym państwem Europy jest ROSJA
  Tak, Biała Słowiańska Rosja, bez muzułumanów, gejów i feministek.

  Dziękuję, zaorane.

   • Ps:
    Jesteś tak popierdolony że nawet nie wiesz ze w FR jest 21 milionów kozojebow, ty chuju jebniety z Tworek.

  • Ala jak na lewaczkę przystało nie rozumie prostego tekstu,który jest o miastach a nie o krajach.

   • ty debilu to nie „lewaczka” tylko stary cwel któremu staje gdy piszą do niego jak do baby.

  • Mylisz się mówiąc, że w Rosji nie ma muzułmanów. Jest ich miliony. Są całe regiony kraju wyłącznie muzułmanskie. Zresztą jest wiele innych narodowości co czyni z Rosji wybitnie multikulturowe państwo. Gejów jet pewnie tyle samo co wszędzie bo zawsze jakiś procent homoseksualistów jest w każdej populacji. Co do feministek nie będę sie wypowiadał bo nie mam pojęcia.

  • meeee co ty pindolisz? Rosja bez muzłumanów?

   Islam zmienia Rosję. Odsetek muzułmanów wyższy niż we Francji

   źródło:Dziennik Gazeta Prawna
   Na 20 mln mieszkańców stolicy już nawet 3 mln stanowią muzułmanie. Corocznie w święto Kurban Bajram ulice Moskwy zapełniają się modlącymi się muzułmanami, a podwórza spływają krwią ofiarowanych zwierząt

   Choć do ulubionych straszaków rosyjskiej propagandy na użytek Europy należą ostatnio muzułmanie, odsetek wyznawców islamu w samej Rosji jest znacznie wyższy niż we Francji. Nad Sekwaną wiarę w Allaha deklaruje 7 proc. populacji, szacunki nad Wołgą mówią o 8 do 12 proc. mahometan. W Rosji nie ma jednak jednego islamu. Inaczej wygląda ta religia w coraz silniej derusyfikujących się republikach Kaukazu Północnego, inaczej wśród Tatarów Powołża, a jeszcze inaczej wśród pracujących w Moskwie gastarbeiterów.
   …………………..

 3. U was w Bulandystanie ludzie masowo zdychają od zatrutego powietrza albo rozjeżdżani na ulicach przez polskich alkoholików, co jechali „szybko ale bezpiecznie”. W waszym zdziczałym kraju jest tak nędznie, że nawet bezdomni masowo uciekają do Berlina, by, jak sami twierdzą, „umrzeć z godnością”. Kiedy wreszcie te wściekła suka Szydło weźmie ich z powrotem do siebie? Niech im pomaga na miejscu w Bulandystanie.

 4. Nie wiem co w tym zestawieniu robi Tromsø. Przecież to Kozia Wólka, ludzie jeżdżą tam oglądać zorzę polarną :-)

 5. Coś w tym jest skoro nawet islamska Arabia Saudyjska nie chce sprowadzać pod żadnym pozorem dzikich imigrantów. Lewacka utopia multi-kulti nigdzie się nie sprawdza.

 6. ala wilk – to zwykły płatny troll sądząc z tekstów związany z socjalistami czyli można tu wymienić wiele partii – być może SLD.

Comments are closed.