Polska w euforii! Francja płacze. Nasi siatkarze zmiażdżyli Serbów w meczu o życie na mistrzostwach świata

Mecz Polska - Serbia. / Foto: PAP/Maciej Kulczyński
Mecz Polska - Serbia. / Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Polska zmiażdżyła Serbów! Broniący tytułu Polacy wygrali w Warnie z Serbami 3:0 (25:17, 25:16, 25:14) w meczu drugiej rundy mistrzostw świata siatkarzy i dzięki temu awansowali do czołowej „szóstki” imprezy. Decydująca faza odbędzie się w Turynie.

Przed tym spotkaniem wiadomo było, że biało-czerwoni muszą wygrać, by wystąpić w trzeciej rundzie mistrzostw globu. Prowadzący dotychczas w tabeli Serbowie już wcześniej byli pewni udziału w niej, a w niedzielę popełniali błąd za błędem.

Na wynik tego spotkania czekali występujący także w grupie H Francuzi, którzy musieli liczyć, że ekipa z Bałkanów wygra z Polakami.

Za sprawą wyniku wieczornego meczu biało-czerwoni awansowali z pierwszego miejsca, a Serbowie z drugiego.

Znani są już wszyscy uczestnicy trzeciej rundy. Poza dwoma ekipami, które wywalczyły awans w Warnie, są to: USA, Brazylia, Włochy i Rosja.

Walka o przejście do półfinałów toczyć się od środy do piątku w Turynie. Losowanie grup trzeciej rundy zaplanowano na poniedziałek o godz. 11 w tym włoskim mieście. (PAP)

6 KOMENTARZE

      • „Gdyby Pan znal sie troche na kobietach, to by Pan wiedział, że zawsze się trochę gwałci” – ze tak zacytuje „klasyka”, o nożu w brzuch nie wspominając.

Comments are closed.