Starcie Sośnierza z Andruszkiewiczem w TVP Info. Europoseł Wolności wyśmiał PiS-owskiego lizusa

Dobromir Sośnierz i Adam Andruszkiewicz w programie
Dobromir Sośnierz i Adam Andruszkiewicz w programie "Woronicza 17". / fot. Prt Sc TVP Info

Dobromir Sośnierz był gościem programu „Woronicza 17” w TVP Info u Michała Rachonia. W jego trakcie odniósł się przede wszystkim do wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i jego obecności w Białym Domu. W trakcie programu do słów europosła Wolności odniósł się Adam Andruszkiewicz z WiS-u i bredził jak to on ma w zwyczaju.

Jak nawiązujemy do tego nieszczęsnego zdjęcia (fotografii z podpisania umowy – red.), to jak Prezydenta widzieliśmy nad stołem to chyba wstajemy z kolan, może kiedyś się krzesła dorobimy – powiedział ironicznie Sośnierz. Było to oczywiście nawiązanie do słów Radosława Sikorskiego, że Polska polityka zagraniczna polega na robieniu l(ł)aski Stanom Zjednoczonym.

Andrzej Duda i Donald Trump. / fot. Twitter/realDonaldTrump
Andrzej Duda i Donald Trump. / fot. Twitter/realDonaldTrump

Jeżeli widzimy na jakie interesy przystajemy, to trzeba się zastanowić w jak beznadziejnej sytuacji jesteśmy. Turcja kazała płacić Amerykanom za bazy na swoim terenie, a potem na ich utrzymanie – mówił Sośnierz. Europoseł dopytywany przez Michała Rachonia przyznał, że może nasza sytuacja polityczna jest tak kiepska, że lepsze to niż nic.

Jak dodał Polska robi kiepski interes, bo my płacimy za bazy na naszym terenie, a Amerykanie za czołgi i wojska, więc jak się stąd zabiorą to zostaniemy z samymi budynkami, a „one nie strzelają”. To jest jakiś zysk, ale inne państwa robią podobne interesy znacznie lepiej – mówił Sośnierz. Na taką krytykę rządu nie mógł pozwolić Adam Andruszkiewicz, czyli jeden z naczelnych obrońców partii rządzącej.

Zdaniem polityka WiS-u Amerykanie nie opuszczą naszego terytorium…bo to zdyskredytowałoby ich wiarygodność na arenie międzynarodowej. Jak powszechnie wiadomo każdy kraj w historii, który pozostawił Polskę samą sobie, został zdyskredytowany. A przy tym jak silną pozycję ma obecnie Polska to jeszcze bardziej pewne! Mało to konkretne – odpowiedział wyśmiewając Andruszkiewicza Sośnierz.

65 KOMENTARZE

 1. Oglądałem, słuchałem, i nie było tam żadnego wyśmiania lecz normalna dyskusja i wymiana zdań, różne oceny. Różnica zdań nie do pomyślenia dla lewackich „intelektualistów” z nczasu. Ala wilk już jest na etacie?

  • Ale ten zaśliniony Andruszkiewicz, mówiący slangiem gimbazy, jest niestrawny tak czy owak.

   • No tooooo jest dopiero argument czysto lewicowy.
    Samozaoranie. Bo czyz nie mozna podobnie wysmiec sepleniacego niezrozumiale Korwina-Mikke.

     • Sam rób wypad frajerze. JKM Janusz polityki pan 2% – Jak mówi w ogóle nie można zrozumieć a jeżeli chodzi o argumenty to tragedia. To oszust i kłamca.

  • Nie dziw sie kolego. Tu u Sommera jest tyle samo manipulacji co w Gatecie Wybiórczej – tylko w nieco inna strone.

   • Wypierdalaj jebany PiSdowaty obciągaczy żydowskich pał i zabierz ze sobą narodowych idiotów, Andruszkiewiczów, Siarkowskich i inne sprzedajne narodowe gnidy które nigdy w życiu nie widziały większych pieniędzy, dlatego tak łatwo się sprzedają. Nikt nie powinien głosować na plebejski łatwo przekupny ruch narodowy.

  • Atakowanie narodowego socjalisty jest czymś lewackim? Ciekawe… Ten cały PiS to hańba dla naszego narodu i wielkie zagrożenie ostatecznym rozwiązaniem kwestii polskiej. Fakty są takie, że pisowcy dzielą się na na idiotów i tych, którzy wiedzą co się święci. Sam nie wiem co gorsze.

   • „Atakowanie narodowego socjalisty jest czymś lewackim?”

    Ależ TAK. Lewactwo to międzynarodowy socjalizm, zwany kiedyś internacjonalizmem. Ów internacjonalizm daje pełną władzę szwendom, żyje na ich nienawiści do ludzi, rodzi nieprawdopodobne zbrodnie.
    Narodowy socjalizm przeciwnie – programowo tępi szwendy, utylizuje, poddaje recyklingowi.

    • Zaprzeczam!
     Narodowy socjalizm wspiera z całego serca szwendy, ale tylko takie nasze, bo one są najlepsze i nasze, dlatego jest szwendacki narodowy i nasz tylko!

  • nie było żądnego ataku ani starcia.. jak ktoś wyżej napisał takie tytuły artykułów to po prostu dno…

 2. Rafał Pazio: „Minister Schnepf został zdymisjonowany przez premiera Marcinkiewicza, bo pracował nie tylko dla polskiego rządu. Na internetowej stro- 162 nie Światowego Kongresu Żydów ukazało się wtedy zdumiewające oświadczenie. Wynikało z niego, że piastujący stanowisko polskiego ministra Ryszard Schnepf pracował na korzyść prywatnej żydowskiej organizacji (...) Z oświadczenia tego wynikało również, że Schnepf miał być gwarantem doprowadzenia do szybkiego uzyskania zgody co do «odszkodowań» ze strony Polski dla Żydów. Nie wiemy jaki jest obecnie skład polskiej grupy negocjującej kwestię zwrotu mienia żydowskiego. Ale przywrócenie Ryszarda Schnepf a na eksponowane stanowisko wiceministra w MSZ jednoznacznie pokazuje, w jakim kierunku te negocjacje mogą podążać”
 3. Autor „Intelektualistów”, P. Johnson, nie mógł, rzecz prosta, pominąć zagadnień współczesnego mesjanizmu tudzież „inżynierii społecznej”— poświęcił krytyce utopiofilii XX-wiecznego „Salonu” sporo fragmentów (cytuję kilka wybranych): „Intelektualiści dziwnie się łudzą, że mogą rozwiązać odwieczne problemy ludzkości za jednym zamachem, wprowadzając nowy system. Wszystkie systemy inżynierii społecznej były pierwotnie stworzone przez intelektualistów (...) Intelektualista dąży do realizacji abstrakcyjnych idei kosztem ludzi. Bezduszna tyrania idei jest najgorszą postacią despotyzmu (...) Nasze tragiczne stulecie, które widziało tyle milionów niewinnych istnień poświęconych realizacji planów poprawienia losów ludzkości, udzieliło nam nauki: strzeżcie się intelektualistów!”. Zaraz potem Johnson dodał, ze chodzi mu o cały Salon Wpływu, o całe środowisko, regularnie się kontaktujące i zbierające: „Strzeżcie się komitetów, konferencji i porozumień intelektualistów! Nie wierzcie oświadczeniom wychodzącym z ich zwartych szeregów. Nie traktujcie ich opinii poważnie (...) Intelektualiści często są bowiem skrajnymi konformistami, poruszającymi się w obrębie koła nakreślonego przez tych, których aprobaty szukają i których cenią. To właśnie czyni ich, «en masse», tak niebezpiecznymi, bo umożliwia im tworzenie klimatu opinii i powszechnych ortodoksji, które same często rodzą irracjonalne i niszczące kierunki działania”. Wszystko to pisał o intelektualistach lewico- wych, puentując: „Lewica jest zdolna do popełniania niesprawiedliwości w stopniu dotychczas prawie nieznanym, i gotowa jest stłumić prawdę w imię lansowanej przez siebie wyższej prawdy”*. Czyzby PJ mial na mysli JKM ktory intelektualista niewatpliwie jest :)
  • Chodzi o elastyczność Erdogana w polityce międzynarodowej i dbanie o interes narodu. Jak USA podejmują nieprzyjazne działania, np. zaczynają wspierać Kurdów, to Erdogan bez ceregieli idzie do Puina. Pod tym względem rząd warszawski powinien Turcję naśladować.

   • Aha.
    Lira turecka styczeń 2018 – 85 groszy.
    Lira turecka wrzesień 2018 – 55 groszy

    to jest ten wzór do naśladowania?

    • W interesie Narodu Polskiego jest spadek wartości złotego o 40%? Marzy wam się euro po 6 zł czy coś w tym stylu?

     • Przynajmniej eksport wzrośnie, bo dzieki temu nasze towary beda tańsze na rynku międzynarodowym.

    • Wzorem do naśladowania jest wyłącznie kapitalistyczny Hong Kong zajmujący pierwsze miejsce w rankingu wolności gospodarczej.

  • A bo to jak jakiś muzułmanin robi coś dobrze to znaczy, że my mamy robić źle? Idiotyczna logika. Te Twoje kpiny są coraz bardziej nieśmieszne.

   • Przecież twierdzicie że wszyscy muzułumanie są źli – dlatego nie chcecie wpuszczać uchodźców. A tu nagle Erdogan dobry?

    • Ala można wiedzieć jaki kraj by trzeba było naśladować twoim zdaniem?
     I jaka partia polityczna popierasz też bym chciał wiedzieć bym poprosił.

   • To nie kpiny tego czegoś, to charakter. Jeżeli gówno może coś takiego mieć.

   • @JC niszczenie wlasnej waluty aby tybylcy mogli tyrac na eksport to sabotaz.

 4. To zdjęcie obiegło świat , nic dodać nic ująć . Każdy widzi bez zbędnych słów.

  • Popatrz w lustro – naprawdę wierzysz w tu że patrząc na ciebie każdy widzi to samo? Podobno swojego własnego smrodu się nie czuje.

 5. Anduszkiewicz okazał się kupą wazeliny. Żadnemu przyzwoitemu Polakowi nie mieści się w głowie, że można sprowadzań do kraju obce wojska wystawiajac Polskę na niebezpieczeństwo i pierwszą linię frontu i jeszcze za to płacić zamiast wspomóc polską armię. Niestety nie mamy polityka na miarę Orbana czy Erdogana. Co do Dudy, to może powinien wozić ze sobą jakiś skladany stołeczek.

  • Cała masa łatwo przekupnych narodowców okazała się gnidami i PiSowskimi przydupasami.

  • Duda musi pozwać Komoruskiego za deprecjację urzędu – skutkującą nadwyrężeniem jego stawów przy biurku Trampa.

 6. Niech Sośnierz zaproponuje jak by to zrobił i wyśle do Donalda Trumpa! ha ha ha ha . I tyle jest warte gadanie jego i JKM. Kupa śmiechu z przewagą kupy. Sami nic nie zrobią!!!! Janusze polityki panowie 2%.
  Napisze wprost niech jedzie i załatwia!!!!!

  • Wypierdalaj stąd PiSdowaty obciągaczu żydowskich pał!

   • Sam spadaj frajerze. JKM Janusz polityki pan 2% przez te wszystkie lata tylko tego cie nauczył. Czy przeklinać i pokrzykiwać na niewolników. Jesteś idealnym liberałem i możesz jechać do Afryki. Jesteś tak zajeb…ty jak Niemcy którzy przekraczali Polską granicę w 1939. To byli pyskaci liberałowie wychowankowie kultury luterańskiej. Pewnie być wziął karabin i strzelał w plecy Polskich dzieci tak jak oni wtedy. Taki jesteś. Za robotę się weź leniu. Robić się nie chce tylko z innych zdzierać i wyzywać ciężko pracujących Polakow od socjalistów. Tfuu gnoju. Zabieraj się stąd ze swoim guru JKM.

    • Jak możesz popierać POPiS skoro jest układem nazistowsko-bolszewickim maksymalnie okradającym Polaków?

     • Nie przekonasz skurwysyna, trzeba nim gardzić, bo to płacząca lewacka PiSda.

    • Dobrze Korwin ma w sondażach 2 proc. w porywach do 4,9, ale o tym już każdy wie, nie musisz tego za każdym razem pisać. Masz wyraźnie kompleks Korwina i powinieneś się leczyć.

     Tak jesteś niewolnikiem to się zgadza.

     Niemcy to byli narodowi socjaliści, więc przeproś, że wprowadzasz nieobeznanych ludzi w błąd nieuku. Jeśli tego nie zrobisz to znaczy, że jesteś śmieciem ludzkim bez honoru.

     „Pewnie być wziął karabin i strzelał w plecy Polskich dzieci tak jak oni wtedy”

     Kurwa ta PiSda ma coś z głową naprawdę.

     To Ty powinieneś się wziąć za robotę pasożycie Karoniowski, nie Ja.

     Polaków wyzywam od socjalistów? Większość zwykłych ludzi nie ma pojęcia co to jest socjalizm liberalizm itd. i nie angażuje się w życie polityczne, Ty natomiast jesteś śmieciem ludzkim i czerwoną PiSdowatą gnidą.

     Nikt nie jest moim guru zdebilała czerwona PiSdo pozbawiona honoru.

     • @PiS to nie jest centrum, tylko lewica
      Pomyślałeś może kiedyś że jest zalosnym trolem? Ktorego trzeba ignirowac albo dawać takie argumenty na takim samym poziomie popierdolenia skierowane w coś innego niż on

     • Jeśli Ja jestem trollem i piszę prawdę, to na jakim poziomie są kłamcy którzy piszą do mnie o niczym, bo nie podobają się niektóre używane przeze Mnie słowa? Nie marnuj więcej mojego czasu takimi durnymi użalowskimi komentarzami!

     • Jeśli Ja jestem trollem i piszę prawdę, to na jakim poziomie są kłamcy którzy piszą do mnie o niczym, bo nie podobają się im niektóre używane przeze Mnie słowa? Nie marnuj więcej mojego czasu takimi durnymi użalowskimi komentarzami!

     • @PiS to nie jest centrum, tylko lewica
      Cóż, byłem zdania że ojciec jest nienormalny, ale najwidoczniej jesteście bardziej do siebie podobni niż myślałem …

     • Rozumiem, masz prawo mieć taką opinię o Mnie. Teraz napisz co Cię boli…??

 7. spójrzcie w te oczy ,oczy downa ,dla mnie szkoda tej marionety ,to nie jest prezydent tylko sługus ,wybaczcie mi że jestem tak ordynarny ,ale to najprawdziwsza prawda ,parówa i Maliniak z ryja tylko ,bo bym obraził Pana Maliniaka

  • Na tym portalu wypisują osoby wychowane przez JKM i Michałkiewicza Januszów polityki czyli panów 2% , którzy to są aroganccy, agresywni, wyzywający. W mózgach mają przeorane tzn. nie mają pojęcia że liberalizm i marksizm wywodzą się z jednego drzewa czyli luteranizmy którego doktryną jest teoria predestynacji. To wy jesteście nazistami i marksistami. Wy i ten portal JKM Michałkiewicz to jest jeden wielki bełkot. Lepie idźcie do Kościoła Katolickiego i pomódlcie się , żałujcie szczerze winę i odpokutujcie. AMEN!!!!

   • To dlaczego Lenin gardził liberałami najbardziej, dokładnie tak samo jak Karoń? Odpowiedź jest prosta, dlatego, że byli i są największymi wrogami marksizmu, a kłamca Karoń niech przestanie gadać bzdury. Jak można popierać partię socjalistyczną, a jednocześnie krytykować marksizm? Przecież to jest hipokryzja. Karoń ma swoich wyznawców którzy okłamują sami siebie.

    • Karoń właśnie nie mówi bzdur. On dobrze was opisał. A jego spotkanie z JKM było kapitalne. JKM gadał bzdury a po drugie się seplenił i nie można go było zrozumieć i jak dostawał trudne pytania z sali to już w ogóle zaczynał gadać nie wiadomo o czym. To zebranie pokazało jednoznaczne że JKN to jest oszust i kłamca.!!!!!!!

     • Nie mów do mnie w liczbie mnogiej parszywy komuchu…

      Na spotkaniu z wolnościowcami twój guru (bo przecież Ty nie kierujesz się żadną ideą, tylko powtarzasz wszystko po Karoniu i uważasz to za prawdę objawioną PiSdowaty sekciarzu), Karoń totalnie się skompromitował, udowodnił, że nie zna definicji nawet najprostszych pojęć. W dodatku ta gnida została przyłapana na kłamstwie przez Doktora Sławomira Mentzena.

      Coś takiego! Korwin sepleni czyli rozumiem, że to go od razu dyskredytuje. Taki argument jest poniżej krytyki… jesteś debilem.

      Nie dziwie się, że nie zrozumiałeś o czym mówił Korwin, przecież jesteś zwykłym prymitywnym idiotą, co już udowodniłeś. Wróć do czytania Sokratesa.

      Więc wykaż w czym Korwin kłamie, bo nie masz żadnych argumentów jak na razie. Na moje oko jesteś zwykłym PRL-owskim Januszem hipokrytą.

      youtu.be/HdPFmefwGhA
      33:07 – Korwin zasugerował, żeby mówić po angielsku, bo tam jest mniej synonimów.
      33:14 – Korwin mówi, że nie można się kłócić o definicje, Karoń mówi, że można (zresztą, on tym żyje), A ja mówię, że nie warto.
      33:21 – Korwin zauważył, że lepiej używać krótszego wyrazu „możliwość” – czyli synonimu pojęcia „Wolność pozytywna”, a Karoń powiedział, że się nie zgadza i sam się zaorał.
      34:21 – Karoń zasugerował Korwinowi, że ten myli definicję z rzeczywistością, ale za chwilę sam się zaorał mówiąc, że definicja jest opisem rzeczywistości (definicja nie jest opisem rzeczywistości, tylko WYJAŚNIENIEM znaczenia wyrazu, pojęcia lub wyrażenia), a Korwin się z tym nie zgadza i słusznie.
      35:02 Karoń znów się zaorał, ponieważ twierdzi, że pojęcie to jest rzeczywistość (pojęcie to nie jest rzeczywistość, tylko KONSTRUKCJA MYŚLOWA, która odzwierciedla jakąś rzecz, idee czy zjawisko).
      35:14 – I tutaj Karoń się zdradził mówiąc, że: „dyskusyjne są pojęcia i definicje” – czyli rozumiem jak są dyskusyjne to należy je zmieniać na takie które lepiej odpowiadają jego zwierzchnikom – czyli PiS-owi.
      35:21 – Teraz Karoń już kompletnie odleciał, bowiem twierdzi, że Korwin chce jak to powiedział „unieważnić rzeczywistość” i „przyjąć, że jeśli się zdefiniuje pojęcia, to te pojęcia są równoznaczne z rzeczywistością” – Czyli rozumiem, że chce anulować ten świat ? (Ale zaraz… przecież do cholery, JKM nie jest Bogiem) i przyjąć, że pojęcia istnieją i są takie jakie są – No raczej Korwin przyjmuje do wiadomości, że coś takiego jak „pojęcia” istnieje i jest takie jakie jest ? – przecież to jest do chuja paradoks – a może te pojęcia mają być inne, czyli trzeba zmienić ich definicje? No właśnie Karoń to usiłuje zrobić.

   • Ojciec
    Człowiek nowoczesny I szympansy wychodzą z jednego drzewa genealogicznego, twoim zdaniem są tacy sami?

    • Jorgen czy dla ciebie Jezus to też byli socjaliści???? Czy Jezus stał z książeczka czekowo i zapisywał komuś długi???? Ludzie zastanówcie się nad tym i się opamiętajcie.

     • Bo według was waszej ideologii Jezus był socjalistą. To jest chore ludzie widzicie teraz głupotę swojego myslenia.

     • Nie wiem dlaczego to by było ważne czy Jezus był czy nie był socjalistą xD
      Nie ogarniam nawet co to za argument jest I do czego się nawiązuje

     • I nie myślę że Jezus był socjalistą bo nikomu niczego nie zabierał, jedynie rozdawał za nic, z dobroci swego serca. Pamiętasz mnożenie chleba, leczenie chorych?

     • Ojciec. Istotne że ty jestes socjalista. a w zasadzie Marksista. Chocbys nie wiem jak sie zapieral. Mozesz mówić że nie jestes ale ktoś kto mysłi jak Marksista, ma ideały jak marksista, ma poglądy jak marksista. Marksistą jest. Urodziłęś sie, żyjesz i umrzesz jako Marksista. Nie wiem dlaczego poprostu sam sie przed sobą do tego nie przyznasz? Teraz większosć to marksiści. Jak widzsz tylko 2 procent to nie marksiści więc nie wstydź się sam przed soba. nie ma czego, jestes w większosći.

 8. ala wilk idiotko jest mowa, że za bazy amerykańskie na terytorium Turcji płacą amerykanie i nie ma mowy nic o najeźdźcach – „Przecież twierdzicie że wszyscy muzułumanie są źli – dlatego nie chcecie wpuszczać uchodźców. A tu nagle Erdogan dobry?”

 9. PADalec

  Co to chłopiec na posyłki?
  Czy to może kurier jaki?
  Schylić się to nie wysiłki,
  Gdy się niosło ciężkie paki.

  Czas przesyłkę pokwitować.
  No i można w wozie zalec.
  To nie kurier!!!… Da się schować
  Prawdę? – Niezbyt… To PADalec!!!

Comments are closed.