Tak USA chcą obalić rządy ajatollahów. Giuliani mówi wprost o rewolucji w Iranie

Rudy Giuliani, były burmistrz Nowego Jorku, a obecnie prawnik Prezydenta Donalda Trumpa, powiedział, że sankcje na Iran mają doprowadzić do rewolucji w Iranie i obalenia rządów ajatollahów.

Rudy Giuliani przemawiał w sobotę na konferencji Iran Uprising Summit w Nowym Jorku. „Nie wiem kiedy ich obalimy” powiedział zaznaczając, że przemawia we własnym imieniu. „Być może będzie to kilka dni, kilka miesięcy lub lat. Ale to się wydarzy.”

Stoi to w sprzeczności z oficjalnymi deklaracjami oficjeli administracji Prezydenta Donalda Trumpa, wg których chodzi jedynie o zmianę sposobu prowadzenia polityki w regionie Bliskiego Wschodu przez Iran. W takim tonie wypowiadał się między innymi prezydencki Doradca d/s Bezpieczeństwa John Bolton.

Prezydent Trump wycofał USA z porozumienia nuklearnego z Iranem i wprowadził sankcje na Teheran. Najważniejszą częścią tych sankcji będzie objęcie embargiem eksportu irańskiej ropy naftowej. Wejdzie ono w życie 4 listopada.

Część odbiorców irańskiej ropy, w tym największy czyli Chiny ale także Indie i Turcja, już teraz zapowiedziała, że nie podporządkuje się sankcjom i nadal będzie importować irańską ropę. Mimo tego można spodziewać się dalszego pogorszenia sytuacji ekonomicznej Iranu.

Mimo, iż wypowiedź Giulianiego nie jest oficjalnym stanowiskiem USA, warto przypomnieć, że w podobnym wystąpieniu na kilkanaście dni przed oficjalnym ogłoszeniem przez Prezydenta Trumpa, ogłosił rezygnację z porozumienia z Iranem.

22 KOMENTARZE

 1. I znowu to samo. Obalamy?
  A kiedy obali sie USA i ich starozakonne friendy?
  W koncu kazde imperium kiedys musi upasc. A Rudolf jest Rudolf a nie Rudy. Rudy to byl sto dwa, a juz byl
  jeden pan minister ktory kazal mowic na siebie Radek i wcale nie bylo smiesznie. Rudolf juz kiedys zabral sie za porzadki na Manhattanie, bo byl burmistrzem NYC i niezle mu szlo. Jednak od kiedy lewus G.Carlin zaczal go chwalic nie mam do typa zaufania.

 2. Brakuje słów, kiedy się słyszy takie wypowiedzi,które jawnie wskazują, o co chodzi.Kosztem niewinnych ludzi wyeliminować konkurencję, za każda cenę.
  . Tak dzisiaj funkcjonuje globalna dyplomacja w imię :
  „pokoju,spokoju ,bezpieczeństwa i globalnego dobrobytu”.Żenada.

 3. Najwyższy czas żeby to bandyckie państwo Iran zostało zrównane z ziemią

 4. No tak, po raz kolejny przedstawia się nasz najważniejszy sojusznik. Daj a jak nie to zabierzemy tobie wszystko co masz. Dziwne, że jeszcze nie zaczęli zrzucać bomb, dronami na dzieci? Za te ich bazy to pewnie nam rozkaża brać udział w grabieży świata. Sam powód sankcji to bzura. Są sankcje, bo wynegocjowali dobry deal z Obamą.

 5. @BrakMISłów może pan to uzasadnić ? Dlaczego bandyckie, kogoś napadają mordują ? My nie douczeni czy o czymś nie wiemy o czym pan wie?

  • -kara śmierci za odejście od islamu
   -policja religijna
   -cenzura mediów
   -zamykanie przeciwników władzy w więzieniu
   -karanie zgwałconych kobiet za seks pozamałżeński
   wymieniać dalej?

   • Iran zajmuje dopiero 156 miejsce w rankingu wolności gospodarczej.

    • dlatego zabawnym jest, jak niektórzy „wolnościowcy” spuszczają się nad Iranem, jednocześnie jebiąc Izrael który jest bardziej wolnościowy od Polski (31 w rankingu wolności gospodarczej)

 6. Kolejna pokojowa interwencja zadłużonego USA lub jaśminowa rewolucja z pomocą najemników, bandytów, terrorystów typu IS
  wisi w powietrzu zwłaszcza że Iran, Syria, przeszkadzają

  • A lewacy ciągle mają niepochamowaną żądze mordowania, a pretekst zawsze można wymyślić

  • Państwa poniżej 10 miejsca w rankingu wolności gospodarczej są gówno warte.

 7. Ile milionów ludzi musi jeszcze zginąć, aby gołąbki pokoju z Wall Street poczuli się nasyceni dolarami i krwią. Oczywiście w razie czego to do tego dołączą inni „demoraci” np z Londynu czy nazistowskiego Izraela.

 8. Iran to kolejny islamski gówno bolszewicki kraj ktory lepiej bedzie gdy zostanie starty z powierzchni ziemi. Szkoda troche Iranek bo to czesto sliczne dziewczyny i nienawidza rowniez islamu ale trudno scierwo wypalic atomem

Comments are closed.