Turecki poseł ścigał się na motocyklu z.. F-16! I wygrał [VIDEO]

Turecki poseł wyprzedził F-16 jadąc na motocyklu!

Kenan Sofuoğlu były Mistrz Świata w Supersport World Championship zwyciężył w niecodziennym wyścigu zorganizowanym w Turcji. Wyprzedził między innymi myśliwiec F-16 i bolid Formuły 1.

Kenan Sofuoğlu jest wielokrotnym Mistrzem Świata motocyklowej serii Supersport World Championship. Zwyciężał w nich pięciokrotnie. Ostatni raz sięgnął po tytuł w 2016 roku. W 2018 roku został posłem do tureckiego parlamentu z ramienia rządzącej partii AKP i zakończył karierę zawodowego motocyklisty.

Mimo tego nie zapomniał jak szybko jeździć na sportowym motocyklu. Tym razem wziął udział w niecodziennym wyścigu zorganizowanym w trakcie odbywającego się w Stambule festiwalu Teknofest.

Na linii startu stanęły samoloty odrzutowe Challenger 605 i F-16 z zespołu akrobacyjnego Tureckich Sił Powietrznych oraz samochody, czy raczej bolidy, Red Bull Racing Formula 1, Tesla P100DL, Lotus Evora 430 GT oraz Aston Martin New Vantage. Kenan Sofuoğlu wystartował na motocyklu Kawasaki H2R i wygrał z czasem 9.43 sekundy.

Drugie miejsce zajął bolid F1 Red Bull Racing a dopiero trzecie myśliwiec F-16.