Ostra afera! TVP usuwa odcinek programu na wniosek wicenaczelnego GW! Ziemkiewicz: Wieliński to nikczemna kreatura i folksdojcz

Rafał Ziemkiewicz i Bartosz Wieliński/fot. YouTube (kolaż)
Rafał Ziemkiewicz i Bartosz Wieliński/fot. YouTube (kolaż)

KRRiT uznała, że Rafał Ziemkiewicz w programie „W tyle wizji” w TVP Info bezpodstawnie użył słów „nikczemna kreatura” i „folskdojcz” wobec pracownika „Gazety Wyborczej” Bartosza Wielińskiego. Publicysta jednak na Twitterze postanowił potwierdził swoje stanowisko.

W swoim wpisie Ziemkiewicz podtrzymał swoją opinię. – Ze swojej strony potwierdzam: @Bart_Wielinski to wyjątkowo nikczemna kreatura i folksdojcz – napisał na Twitterze.

Pracownik działu zagranicznego „Gazety Wyborczej” odniósł się do słów publicysty. Stwierdził, że „ta niespodziewana życzliwość płynąca prosto z serca naszego Obergrafomana nadaje mojemu skromnemu życiu odrobinę sensu”.

Rafał Ziemkiewicz odgryzł się powiedzeniem „man kann singen, man kann tanzen, aber nicht mit der zasrancen”.

Afera dotyczy wypowiedzi w programie z zimy. 15 lutego we „W tyle wizji” Ziemkiewicz i Magdalena Ogórek mówili o przedruku w GW wywiadu premiera Morawieckiego dla „Die Welt”. Rzecznik PiS zarzuciła, że GW nie oznaczyła, że jest to wywiadu udzielony niemieckiej prasie, a nie polskiej. – Dlaczego Pani Poseł kłamie w sprawie opublikowania w „Gazecie Wyborczej” wywiadu z Mateuszem Morawieckim? W każdym miejscu […] zaznaczaliśmy, że to wywiad udostępniony przez Die Welt. W to, że Pani Poseł nie potrafi czytać jakoś nie wierzę – odpowiedział jej Bartosz Wieliński.

Ziemkiewicz nazwał wówczas Wielińskiego „nikczemną kreaturą”. – Ja już zaczynam być cięty na tych folksdojczów – dodał przypominając, że pisał w niemieckiej prasie teksty krytykujące rząd III RP.

Źródła: wirtualnemedia.pl/twitter.com

Comments are closed.