Pierwszy śnieg w Polsce w tym sezonie! Jeden koleś ulepił już nawet bałwana. Ostrzeżenia dla 12 województw [FOTO+VIDEO]

Bałwan na Kasprowym Wierchu/fot. Twitter Damian Janik
Bałwan na Kasprowym Wierchu/fot. Twitter Damian Janik

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, w górach spadł już pierwszy śnieg. Nie zniechęciło to jednak miłośników Tatr do wędrowania po górskich szlakach. Niektórzy nawet zdążyli już ulepić bałwana!

Nie ma się co oszukiwać – do Polski dotarła jesienna, deszczowa i wietrzna jesień. Miejscami występują burze.

IMiGW wydał ostrzeżenia dla większej części kraju. Mieszkańcy zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, wiepkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego mogą spodziewać się wiatru o prędkości do 85 km/h. Ponadto dla pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego wydano ostrzeżenia przed silnymi burzami z gradem.

Z kolei w Wielkopolsce mogą pojawić się burze z opadami gradu lub krupy śnieżnej.

Jeszcze inne zagrożenie wydano dla północno-zachodniej części kraju. – Na wybrzeżu prognozowany jest wzrost poziomów wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych – alarmuje IMiGW.

Ale wszystkie powyższe to nie problem dla tych, którzy wybrali się w góry. Tam po prostu spadł śnieg i wnioskując po pojawiających się w sieci materiałach, turyści nie narzekają z tego powodu.

https://twitter.com/DamJanikk/status/1043831381632126978

https://www.youtube.com/watch?v=4p1QAxzd8gY

Źródła: interia.pl/twitter.com/youtube.com

3 KOMENTARZE

  1. „Jeden koleś ulepił już nawet bałwana. Ostrzeżenia dla 12 województw”
    Aż strach zapytać, kogo reprezentował rzeczony bałwan, bo pana Morawieckiego to na pewno nie. Te 12 województw musiało chyba podpaść, skoro zostały wobec nich rzucone oskarżenia, ale mam nadzieję, że znajduję się w obrębie tych czterech prawilnych.

  2. Łezka się kręci jak się przypomni, gdy w podstawówce po zajęciach przy Ruskiej, obok kościoła pw. św. Mikołaja robiło się śnieżne kule, które się fajniście powiększały i miewały z pół metra średnicy, takie ciężkie, lepkie śnieżne kule i sturlowało się to na wracające z zajęć licealistki, które fajniście z krzykiem pierzchały jak kurczaki:-) Pozdrawiam SP 19 i Liceum 4:-) Może to i głupie, ale zawsze co było za młodych lat z przyjemnością się wspomina.

Comments are closed.