Pierwszy śnieg w Polsce w tym sezonie! Jeden koleś ulepił już nawet bałwana. Ostrzeżenia dla 12 województw [FOTO+VIDEO]

Bałwan na Kasprowym Wierchu/fot. Twitter Damian Janik
Bałwan na Kasprowym Wierchu/fot. Twitter Damian Janik

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, w górach spadł już pierwszy śnieg. Nie zniechęciło to jednak miłośników Tatr do wędrowania po górskich szlakach. Niektórzy nawet zdążyli już ulepić bałwana!

Nie ma się co oszukiwać – do Polski dotarła jesienna, deszczowa i wietrzna jesień. Miejscami występują burze.

IMiGW wydał ostrzeżenia dla większej części kraju. Mieszkańcy zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, wiepkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego mogą spodziewać się wiatru o prędkości do 85 km/h. Ponadto dla pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego wydano ostrzeżenia przed silnymi burzami z gradem.

Z kolei w Wielkopolsce mogą pojawić się burze z opadami gradu lub krupy śnieżnej.

Jeszcze inne zagrożenie wydano dla północno-zachodniej części kraju. – Na wybrzeżu prognozowany jest wzrost poziomów wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych – alarmuje IMiGW.

Ale wszystkie powyższe to nie problem dla tych, którzy wybrali się w góry. Tam po prostu spadł śnieg i wnioskując po pojawiających się w sieci materiałach, turyści nie narzekają z tego powodu.

https://twitter.com/DamJanikk/status/1043831381632126978

https://www.youtube.com/watch?v=4p1QAxzd8gY

Źródła: interia.pl/twitter.com/youtube.com