Dopadli gwałciciela. Bill Cosby skazany na karę bezwzględnego więzienia

Bill Cosby. Foto: PAP/EPA
Bill Cosby. Foto: PAP/EPA

Bill Cosby został skazany na 3 do 10 lat więzienia. W kwietniu tego roku sąd uznał aktora za winnego w sprawie dotyczącej podania środków odurzających i molestowania seksualnego Andrei Constand.

Teraz we wtorek ogłoszono karę. Sędzia uznał Cosbego za „agresywnego przestępcę seksualnego”. Sędzia podjął decyzję po wysłuchaniu opinii biegłych. To kara mniej więcej uwzględniająca stanowisko prokuratury, która chciała kary w wysokości od 5 do 10 lat.

Cosby do końca życia będzie musiał chodzić na terapię. On także zostanie wpisany do rejestru przestępców seksualnych.

Sędzia Steven O’Neill, ogłaszając wyrok, powiedział: „Nadszedł ten dzień, nadszedł ten czas. To było poważne przestępstwo. Panie Cosby, to wszystko do pana wróciło”. Aktor wysłuchał sędziowskiego orzeczenia w milczeniu.

Constand podczas procesu podkreślała, że Cosby złamał jej życie, że po tym nie mogła się pozbierać. „Bill Cosby zabrał mojego pięknego, młodego ducha i go zmiażdżył”.

Cosby był oskarżany o molestowanie seksualne łącznie przez ponad 50 kobiet. Wszystkie zarzuty karne, poza sprawą Constand, przedawniły się.

Inaczej jest ze sprawami cywilnymi. Wiele tych spraw przeciw aktorowi toczy się w sądach.

Cosby to gwiazda amerykańskiej kultury masowej, znany jest głównie z roli doktora Cliffa Huxtable’a, w którego wcielał się w serialu „The Cosby Show” w latach 80. i 90. ubiegłego wieku.

Źródło: TVN24

9 KOMENTARZE

  1. znając prawo amerykańskie po przeczytaniu tytułu sądziłem że orzeczono pewnie ze 120 lat wiezienia za szerszą recydywę ale zapomniałem że w USA w więzieniu siedzą przeważnie czarni a Cosby to przecież białas, nie chodzi o kolor skóry

  2. wprost.pl/448714/Korwin-Mikke-do-Kowala-Gdyby-pan-sie-znal-na-kobietach-to-pan-by-wiedzial-ze-zawsze-sie-troszeczke-gwalci

  3. „Dopadli gwałciciela. ” któz to taki „mądry” by zamieścić taki tytuł? – TVN24. Brawo brawo. Człowiek wchodzi tu żeby odetchnąć powiewem wolości a jest karmiony tefałenem. Cudownie Panie Somer

  4. Skoro dopadli Cosby’ego, to dlaczego Skurwy-Mikke wciąż chodzi na wolności?

Comments are closed.