Oto Francuz, który lobbował na rzecz ACTA 2 w Polsce! „19 polskich posłów do Parlamentu Europejskiego zmieniło zdanie i finalnie opowiedzieli się oni ZA”

Jean Noël Tronc, dyrektor SACEM/fot. Forum de la SGDL, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
Jean Noël Tronc, dyrektor SACEM/fot. Forum de la SGDL, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
REKLAMA

To, że ACTA 2 bronią interesu wielkich wydawnictw wiadomo nie od dziś. Okazuje się, że sam dyrektor francuskiego odpowiednika ZAiKS-u odbył podróż do Polski i przekonał osobiście prawie 20 polskich europosłów do poparcia dyrektywy!

Jean-Noël Tronc podróżował do Polski, aby bezpośrednio wpłynąć na głos polskich eurodeputowanych. Jak utrzymuje Pan Jean-Noël Tronc, w wyniku tej „kampanii” 19 polskich posłów do Parlamentu Europejskiego zmieniło zdanie i finalnie opowiedzieli się oni ZA przyjęciem #ACTA2 przez PE – czytamy na stopacta2.org.

REKLAMA

Prowadziliśmy również walkę w krajach, w których głosowanie nie zostało rozstrzygnięte na korzyść. Na przykład w Polsce, dokąd udałem się początkiem września na debatę z twórcami, z przedstawicielami Google, lecz również z polskim ministrem odpowiedzialnym za dyrektywę. Spośród 51 polskich eurodeputowanych nikt nie zagłosował za dyrektywą w lipcu – mówi dyrektor SACEM w wywiadzie z „News Tank Culture”.

Ostatecznie 12 września było 19 głosów poparcia, włączywszy w to urzędnika zbliżonego do Zielonych, który wcześniej poparł stanowisko, którego broniła Julia Reda. Seria naszych działań zakończyła się ruchem w Strasburgu przed Parlamentem Europejskim i katedrą, wraz z artystami z rozlicznych branż i pochodzącymi z wielu krajów – dodaje.

W Polsce również związki „artystów” wyrażały poparcie dla zamordystycznej dyrektywy. W Polsce poparcie dla ACTA 2 wyraził m.in. Związek Producentów Audio Video. Wraz z nimi głosu poparcia udzieliły także znane osobistości ze świata muzyki, jak np. Maleńczuk, Wyszkoni czy Stachursky.

Źródła: niezlomni.com/stopacta2.org/zpav.pl

REKLAMA