Unia Europejska chce oszukać Brytyjczyków. Wyciekł tajny dokument dotyczący negocjacji w sprawie Brexitu

Brytyjska premier Theresa May oraz okładka
Brytyjska premier Theresa May oraz okładka "The Sun". / fot. Wikipedia/Twitter

„Reuters” publikuje informacje o warunkach, jakie mają zostać postawione Wielkiej Brytanii ze strony unijnych negocjatorów. „Pójcie na rękę Brytyjczykom dałoby im „nieuczciwą przewagę” i proponują własne rozwiązania” – możemy przeczytać. Sprawa Brexitu znów rozgrzewa opinię publiczną, unijni dygnitarze jak Tusk oraz prezydent Francji Macron atakują Theresę May, a brytyjska prasa w odpowiedzi nazywa ich „brudnymi szczurami”.

Sprawa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej powróciła na niedawnym nieformalnym szczycie Rady Europejskiej, podczas którego unijni dygnitarze sugerowali, że może należałoby powtórzyć głosowanie, skoro demokracja ich zawiodła. Podobne głosy można usłyszeć też na wyspach brytyjskich. Propozycję ponownego referendum w sprawie Brexitu złożył między innymi lider Partii Pracy Jeremy Cobryn.

Theresa May zadeklarowała jednak publicznie, że nie ma możliwości, by powtórzyć głosowanie i zapewniła, iż Brytyjczycy opuszczą quasi-państwo 29 września 2019 roku. Brytyjska premier została zaatakowana za to przez Macrona i Tuska, w odpowiedzi na co prasa na wyspach nazwała ich „brudnymi szczurami”, a w obronie May stanął nawet Nigel Farage. Niech mnie diabli, jeśli pozwolimy niewybieralnym gangsterom tak się zachowywać – powiedział polityk.

Spotkanie w Salzburgu nie zakończyło się wypracowaniem porozumienia, w związku z czym zasady współpracy Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej od końca marca 2019 roku ciągle pozostają kwestią otwartą. Pozycji negocjacyjnej ze strony uniokratów dotyczył opublikowany przez „Reutersa” dokument. „Gdyby pozwolić Brytyjczykom na ich pomysły, to uzyskaliby oni nieuczciwą przewagę nad konkurencją” – uważają unijni dygnitarze.

W związku z tym Unia Europejska chce przedstawić Wielkiej Brytanii własną propozycję współpracy po Brexicie, która teoretycznie miałaby się opierać na zasadzie utworzenia strefy wolnego handlu, ale pod warunkiem…stworzenia granic celnych. Socjaliści z Unii Europejskiej przestrzegają, że brak porozumienia może spowodować gospodarczy chaos, jednak obserwując ich działania świetnie widzimy, że to właśnie pomysły UE powodują problemy…

10 KOMENTARZE

 1. PATRYK!!!!!PATRYK!!!!PATRYK!!!!PATRYK!!!!!PATRYK!!!!PATRYK!!!!PATRYK!!!!!PATRYK!!!!PATRYK!!!!PATRYK!!!!!PATRYK!!!!PATRYK!!!!PATRYK!!!!!PATRYK!!!!PATRYK!!!!PATRYK!!!!!PATRYK!!!!PATRYK!!!!
  na prezydenta!!!!
  JKM i Michałkiewicz janusze polityki panowie 2% żubry polityki oszuści i kłamcy objawienie lemingów DO LASU!!!!

 2. Jesli UK wychodzi z UE to chyba normalne że będą cła? Zresztą w Wielkiej Brytani mało co sie produkuje więc to nie problem dla nich.

  • Wcale nie tak mało, bo po pierwsze najmocniejszy przemysł lotniczy po USA, silny przemysł zbrojeniowy, chociażby ARM to firma Brytyjska (tak to ta od procesorów)

 3. Po Breksycie obawiam sie ze to my zapłacimy duże cła przywożąc zeczy do polski i to właśnie nasz nieszczęśliwy kraj nas skasuje.

 4. Wstali z kolan to niech płacą.
  Jak Trump nakłada cła na UK to Trump dobry a jak UE nakłada cła na UK to UE zła.
  Ech prawiczkowa logika

 5. Maj 1945. Plac Czerwony. Żołnierze Armii Czerwonej palą pod nogami Stalina nazistowskie chorągwie.

  Marszałek Zukow, zachęcony sukcesami AC odważa się poruszyć ze Stalinem temat dalszej wojny. Do dyspozycji ma miliony żołnierzy, tysiące sprzętu, karabinów, amunicji. Związek Radziecki nigdy nie był w lepszej sytuacji by dokonać inwazji na Europę. W końcu czyż nie taki był plan od samego początku?

  „Wodzu, jesteśmy gotowi by podbić i Francję”.

  Na co Stalin odpowiada:

  „A kto ich będzie żywił?”

  #########

  UK ma kompletnie przesrane. Głód i nędza.

Comments are closed.